Nadmerné ochlpenie pri diagnóze PCOS

kurucka93
26. apr 2021

Ahojte, mam PCOS, užívam HAK piaty mesiac, ktorá mi síce dobre sedí, menštruácia konecne chodí ako hodinky, avšak mi nepomohla čo sa týka nadmerného ochlpenia. Som žena a je to vec ktorá má trápi, ide leto a ja si zase budem musieť pomaly deň čo deň holiť nohy, lebo zial vďaka PCOS trpím týmto zarastanim...
Mali ste niektorá podobný problém? Ako sa Vam podarilo ho zmierniť?
Ja som chodila aj na laserovú epilaciu ale nepomohlo a HAK uz nechcem meniť nakoľko je to už asi štvrtá ktorú beriem...
Ďakujem za rady🙂

adkka_
26. apr 2021

@kurucka93 ahoj, ja sice nemam pcos ale mala som cierne hrube ochlpenie. Brala som aj hak, no nic sa nemenilo az kym som nezainvestivala do IPL od philipsu. Odporucam vsetkymi 10timi. Je s tym sice roboty, no pri dodrzani pokynov perfektne vysledky. Chlpky zjemneli az by som povedala ze sa stratili a nemusela som sa holit kazdy bozi den aby som mala hladku pokozku. Aktualne som po porode a neodporuca sa to pouzivat ale uz sa neviem dockat kedy zacnem. IPL som prestala pouzivat cca pred rokom ked som zistila ze som tehotna a aj po roku su tie chlpky jemne a nerastu tak rychlo 🙂 za mna tolko k tomuto problemu 🙂