Nepravidelná menštruácia a ovulácia

dada767
31. okt 2023

Dobrý večer 🙋
Mám otázku ohľadne nepravidelnej menštruácie. Mám menštruáciu od 11rokov a vždy bola nepravidelná niekdy mám menzes aj viac ako 7dni viem že najviac môže mať žena len 7dni ... Raz keď som bola menšia som mala menzes 2mesiace v kuse potom mi museli dávať 2 transfuzie krvy brala som aj antikoncepciu s ktorou som samozrejme mala pravidelne ciklus len som ju vysadila keďže sme chceli bábo z priateľom. Niekedy však zasa vôbec nedostanem menzes aj 2mesiace Dr mi povedal že bez nej nebudem mať pravidelný ciklus ale čo mám robiť 😔😔 keď sa pokúšame o bábo 😔😔😔jedno dieťa už máme 6ročné kde tehotenstvo bolo úplne bez problémové . 😊 chceli by sme ešte jedno 2krat som už žiaľ potratila 😢😢 snažíme sa už dllhoooo 😢 prvý krát som potratila pred 2rokmi zhruba 😢 snažili sme sa ďalej samozrejme ale vždy bez výsledne žiaľ 😢😢 nakoniec sa nám to podarilo pred 2mesiacmi cca, keď som aj tak žial v 7tt. Potratila opät 😢😢 už som stoho zúfalá 😔😔 mám nepravidelny ciklus a neviem si vyrátať kedy presne mám najväčšiu šancu na otehotnenie vie mi niekto poradiť alebo je ty nejaká žienka ktorá to tiež má takto nepravidelne ? Lebo ja sa v Tom naozaj nevyznám 😔 už som stoho zúfalá 😔

ivik4
1. nov 2023

Ja som pri nepravidelnom velmi dlhom cykle celi zivot otehotnela 3x, vzdy na 27-28 DC. Deti samozrejme od zaciatku tehu pozadu 2tyzdne.

zuzanockamt
1. nov 2023

@dada767 Začni si merať BT, tam je to spoľahlivé.

pininka1
1. nov 2023

Sledovať si hlien a po toľkých potratoch smer hematologia

gejb
1. nov 2023

@dada767 ovulacne testy, bazalna teplota ti napovie. A určite sa vypýtať k hematologovi. Po druhom potrate už treba...

dada767
autor
1. nov 2023

@gejb pýtala som sa nato hneď po kyrete keď som odchádzala domou a odpoveď bola taká že toto sa rieši až po troch potratoch

ivik4
1. nov 2023

Celi ,,zivot" tu na koni citam ine zeny a aj mna samu poslali na hematologiu ale aj gentiku automaticky po druhom potrate,nie po tretom.

dada767
autor
1. nov 2023

@ivik4 ja som z toho už naozaj zúfalá 😔 ešte k tomu dnes som sa dozvedela že kamarátka je tehotná nie že by som jej závidela bože chráň ale chce si to bábo dať vziať len tak 🤦 čo by dali iné ženy keby mohli mať deti a niektoré si to nevážia a len tak si to dajú zobrať 🤷 chápem že niektoré nemajú východiska ...

gejb
1. nov 2023

@dada767 to ti povedal tvoj gynekolog? Ak nie, rieš to s nim a vyziadaj si od neho vymenny lístok na hematologiu. Mňe napríklad vypísala už po prvom, no štandardne lekar posiela po druhom...