Nepravidelná/meškajúca menštruácia

11. dec 2022

Čo vám pomohlo pri nepravidelnej / meškajúcej menštruácii? Vždy som mala nepravidelný menzes a keď už menštruácia prišla, tak hrozné kŕče a veľké straty krvi. Časom mi pomohla kombinovaná HAK, menštruácia vtedy na deň (hodinu) presne, ani som o nej nevedela, veľmi mi skvalitnila život, keďže som aj dosť cestovala. Teraz neužívam HAK, od leta mám cyklus už každých 43 dní a teraz dokonca nič. Tehotná byť 100% nemôžem. Nikdy som nerodila, dieťa ani neplánujem. U lekára som tento rok bola viackrát, ale asi budem musieť ísť znovu, nedá sa takto fungovať stále na vložkách. Čo vám pomohlo, ak ste mali takéto problémy? Žiadne iné problémy nemám, ani pálenie, ani bolesť. Velkú bolesť len vtedy, keď menštruácia príde, a vtedy aj veľmi krvácam. Prosím, píšte len tie, ktoré ste mali skutočne rovnaký problém. Ďakujem za rady.

autor
11. dec 2022

Prípadne pomohla niekomu aj gestagénová HAK? Tá nie je na úpravu cyklu, ale odstránila by aspoň problémy, ktoré mam počas menzesu a zrejme by som menzes ani nemala. Len neviem, ako to je pri tejto HAK, či sa tvoria normalne v tele estrogény. Poruchu zrážanlivosti krvi nemám, bola som na gen.testoch.

monika12323
11. dec 2022

mne pomáha duphaston

anjelicek26
11. dec 2022

Mna napada jedine endometrioza...

autor
11. dec 2022

Ešte dodám, že hormonálny profil (estrogény, progesterón, testosterón) mi zatiaľ lekár nezisťoval. Tak snáď teraz, keď pôjdem.

@monika12323 Duphaston pomohol pri kŕčoch ci aj pomohol s pravidelnosťou?

@anjelicek26 To aj hematológ si myslel, ale nemám to zatiaľ diagnostikované. Odhalí sa také niečo aj z horm.profilu? Inak mamka tiež mala rovnaké problémy ako mladá (silný menzes), a tak užíva celý život hak. Som zvedavá, čo mi povie lekár, ale najradšej by som bola, keby sa to dalo do poriadku.

monika12323
11. dec 2022

aj pri kŕčoch aj s pravidelnosťou ,tiež som mala ten problém po duphastone pomohol

anjelicek26
11. dec 2022

Na to treba diagnosticku laparoskopiu, bez toho to nejde.

martinka13
11. dec 2022

Aký máš vek?

autor
11. dec 2022

@martinka13 Mám pár rokov po 30tke.

martinka13
11. dec 2022

Pýtam sa, lebo mne vynechavala menštruácia raz ročne takmer celý život. Od 40 sa to začalo zhoršovať a teraz mám 42 a po testoch mi gynekológ povedal, že som v prechode.... Pre mňa teda už nič hrozné, ďalšie deti neplánujeme, ale je to dosť skoro.

autor
11. dec 2022

@martinka13 Mne vždy meškala, ale mala som to tak vždy, aj po 20tke. Som zvedavá teraz, kedy príde, po vysadení hak som ju mala pravidelnú a teraz zas to nejako blbne. Vadí mi, že neviem, kedy cca. príde, tak musím nosiť hygienické potreby aj preventívne. A ťažko sa aj plánuje dovolenka u vody či výlet, wellnes a o turistike ani nehovorím..

martinka13
12. dec 2022

No viem presne, o čom hovoríš 😞