Nepríjemné stavy počas menopauzy

lanza
12. máj 2021

Ahojte
mamina si momentalne prechadza menopauzou a ma dost neprijemne stavy strasne navaly a potenie atd skusala uz viac doplnkov ale zatial nic nema efekt, teraz mi v lekarni odporucili jodis koncentrat vraj je to na menopauzu ako stvorene a priznaky budu prec, mate niekto osobnu skusenost? dakujem

pribinak
12. máj 2021

@lanza však čo nejdes ku gynekológovi? Predpise ti hormóny a budeš mat kľud

simsalabim
12. máj 2021

@pribinak nie kazda zena chce uzivat hormony. Napr. ak je v rodine historia rakoviny prsnika, nie je to vraj moc vhodne.

pribinak
12. máj 2021

@simsalabim tak ak nechce nemusí, ja píšem že je aj takáto možnosť. Nepoznám zdrav. stav zakladateľky témy a ani rodinnú anamnézu

0silvia0
12. máj 2021

@pribinak zakladatelka pise o mame, nie o sebe.

pribinak
12. máj 2021

@0silvia0 ok, tak nech mama ide ku gynekológovi. Spokojná?

0silvia0
12. máj 2021

@pribinak mne to je jedno, klidek😘...

ivver
12. máj 2021

Ja som menopauzu ešte nezažila, ale GYNEX kvapky ste skúšali, je veľmi veľa super recenzií ako veľmi ženám pomohli pri menopauze

matabb73
12. máj 2021

@lanza tiež odporúčam fytoestrogény. Ja som hormonálne lieky zle znášala, tak som mala len takéto prírodné, so súhlasom gynekológa. Nech skúsi ten Gynex.

matabb73
12. máj 2021

Ja som brala Estrozin od Diochi.

matabb73
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anos18
12. máj 2021

@lanza ja som začala brať tieto kvapky na návaly,zabrali,ale trvalo to cca dva týždne

renata1405
12. máj 2021

Pelove zrno.

ctrl
12. máj 2021

@lanza Serelys -peľové zrno je azda najsilnejšie z prírodných fytoestrogénov , ale aj tak všetko závisí od intenzity ťažkosti maminy, pokial má ťažší priebeh ani peľové zrno nepomoze. Nástup účinku je asi po mesiaci.
Ak je to neznesiteľne a pridružila sa aj ďalšie priznaky menopauzy depresia , zahmlena myseľ , placlivost výkyvy nálad ..... no je ich veru dosť , tak tam už len hormonálna terapia je záchrana v prípade ak je negatívna mamografia .
Prečo by sa mala žena trápiť , veď to telo si pýta len to čo 30-40 rokov potrebovalo . Hormón estrogen + progesteron . väčšinou davaju na 2 roky a potom sa zvažuje poprípade pokračovanie v liecbe.

monicka1973
14. sep 2021

@ctrl ja mam strasne stavy posledny pol rok.
Mam 48 rokov a dva roky si tym prechadzam, vzdy som dobre spala, teraz zle, do placu mi byva len tak, radsej chcem byt sama, aj teplo aj zima, travenie na houby, unava strasna, bolesti svalov, nesustredenost,cyklus hocijako.
Minuly rok september nic, potom 2 tyzdne ms silne, musela som ist na precistenie, teraz maj nic,jun dva krat po sebe, august meskanie 2 ttzdne.
Dal miduphaston na 7 dni , ms prisla po vysadeni, no prisli po nej bolesri podbruska a nevolnosti.
Neviem ci mi to nerozhadzalo cyklus a hormony.
Nikdy aom ich nebrala

ctrl
14. sep 2021

@monicka1973 https://www.gynimun.sk/poradna/
Napis sem zajtra dostaneš aj v ten deň odpoved . Ja od 49 som mala veľké problémy všetky ktoré sa prejavujú v menopauze. po 2 rokoch postupne všetko bez HTpreslo , ale dodnes ľutujem že som sa skôr nedostala osobne k dr. Špankovi .

dedincanka131
29. júl 2022

@ctrl - presne takto sa trápim ja. Nemôžem nič, prekonala som onk.ochorenie.