Nestiahnutá maternica 9 mesiacov po pôrode

tata_l
10. okt 2023

Dnes som mala prehliadku u gynekológa a povedal mi, že mám stále veľkú maternicu. Som 9 mesiacov po pôrode, malá sa narodila akútnou sekciou a dojčila som len veľmi krátko. Lekár povedal, že pokiaľ to nespôsobuje nejaký diskomfort tak je to ok. Mne to ale vadí z estetického hľadiska. Váhovo som bola na predpôrodnej váhe už koncom šestonedelia, ale brucho mám stále ako v 4-5 mesiaci tehotenstva. Dá sa to ešte takto neskoro od pôrodu nejako upraviť? Máte niektorá skúsenosti?
Ďakujem!

trgypadl
10. okt 2023

@tata_l ahoj, kolke tehu a porod mas zasebou? Niekedy po viacpocetnych tehotenstvach zial maternica ostane mierne zvacsena

taktotedanie
10. okt 2023

Niekedy to tak hold ostane, cakajmozno este psr cm minus ale ziadne zazraky

nika11103
10. okt 2023

Ahoj no ja som úplne skoro úplne presne na tom ako ty len som 10
Mesiacov po akútnej sekcii . Mne zostalo brucho ale žiaľ , sama to vidím
, určite to nie je maternicou ale je to tá natiahnutá koža a samozrejme tuk . Ja
Som bola cely život silnejšia
Ale brucho som mala vždy kvázi ploche a osi pas . Ale toto teda mne ostali fakt len pribrate kilá navyše pochybujem že to ma niečo s maternicou 😩😩😩

tata_l
autor
10. okt 2023

@trgypadl 3 potraty v 6tt, jeden zamlčaný v 16tt a hneď nato som o 6 týždňov otehotnela už úspešne. Reálny pôrod len jeden. Ale tak asi maternica dostala zabrať🙁

tata_l
autor
10. okt 2023

@taktotedanie jaj, to som práve počuť nechcela 😬

tata_l
autor
10. okt 2023

@nika11103 mne to povedal lekár po vyšetrení, je to maternica, nie tuk. Radšej by som bola za ten tuk 😐

denuss
10. okt 2023

@tata_l ahoj, nemas aj diastazu?rozidene brusne svaly? v tom pripade, keby sa ti podari spravnymi cvikmi diastazy zbavit, brucho by spevnelo, neposobilo by tak.. no velkost maternice neovplyvnis, to je hladke svalstvo, ked sa nestiahlo hormonmi po porode tak neverim, ze sa moze este stiahnut😔je to zvlastne, mne sa vzdy (mam za sebou 4porody) maternica stiahla este v porodnici, vsak som aj mala brutalne krce ako kontrakcie, ale je pravda, ze som vela kojila a prave pri tom kojeni som zazivala ,,druhy porod"

tata_l
autor
11. okt 2023

@denuss áno mám aj diastazu 😬 ako aj ja som mala kŕče a sťahovala sa, len sa stiahla asi málo. Plánujeme ešte jedno babo tak asi môžem očakávať ešte väčšiu maternicu do budúcna 😅

martinkatinka
11. okt 2023

Keby sa ti nestiahla maternica po porode, tak vykrvacas. Zrejme ju mas len mierne zvacsenu a mas diastazu.

luccija
11. okt 2023

@tata_l to bude diastazou

carduelis
11. okt 2023

Dutina maternice ma na sirku tak 6 mm, nestiahnuta je tak mozno 1cm, cize tym to nebude. Ked sa ti zda, ze ti “vycnieva” brucho tak to je diastaza. Treba na to specialne cviky, nie brusaky.

tata_l
autor
11. okt 2023

@martinkatinka áno mám aj diastazu, len som nevedela či je to aj tou maternicou. Ale čo tu čítam rady od vás ostatných, tak ak sa zbavím diastazy, ta maternica nebude až taký problém na výzor.

tata_l
autor
11. okt 2023

@carduelis áno, už mám termíny u fyzioterapeutky. Len som sa zľakla, že aj keby sa zbavím diastazy tak efekt nebude vidiet kvoli maternici, ale ďakujem za vysvetlenie. Moj lekár mi to podal tak, že mi to prišlo, že mám v bruchu balón 😀

tata_l
autor
11. okt 2023

@luccija ďakujem ☺️ idem ju budúci týždeň riešiť na fyzio.

martinkatinka
11. okt 2023

@tata_l mna ratovali hned po porode, lebo sa mi nestahovala maternica, museli ma znova operovat, podavat infuzie a taktiez transfuziu. Takze si len mylis pojmy.

carduelis
11. okt 2023

@tata_l hej to chápem, ja som to riešila po šestonedelí tak už viem že tam je rozdiel fakt len v milimetroch :D

radussska999
25. mar 2024

Baby môžem sa spýtať? Je normálne a nijak vážne keď som rok a pol Po druhej sekcii a maternicu mam zväčšenu? To mi povedala dnes gyn, aj bruško spodné mam trosku väčšie, takže to bude asi tou maternicou že.. Cvičím. Cviky na diastazu, tak snáď aspoň trochu pomôže. Skôr som sa zľakla, či to nieje vážne keď je maternica zväčšená, pritom ms ma prísť až o desať dní.