Nevyliečiteľné špinenie pred menštruáciou. Čo s tým?

sandra3
8. okt 2009

Ahojte kočky, zakladám túto tému, lebo už si neviem dať rady. Môj problém trvá už aj tri roky a to, že každý mesiac pred menzesom 5-6 dní špiním. Všetky hormóny mám v poriadku, aj zo ženského hľadiska som OK. Skúšala som aj prírodné preparáty, ale ani tie nepomohli.Myslím, že to je aj problém, prečo nemôžem otehotnieť. Môj gyndoš si s tým nevie dať už rady. Ktorá má z týmto skúsenosti, prosím, napíšte a poraďte. ďakujem.

gubik
19. okt 2009

🙂 🙂 🙂 Nie, Alexa, ja som na zlej ceste už asi tri roky. Ja mávam špinenie tak týždeň pred MS, niekedy viac, niekedy menej, no a teraz po Utroši som ho mala celý mesiac. Teraz mám 14DC a špiním aj cez cyklus, ale minimálne. V tom sa to lepší. Ale myslím, že týždeň pred mrchou si ako vždy znova poctivo "odšpiním" 😒 Inač, toto sú drsné témy, nie? Neviem si predstaviť, že by som toto rozoberala niekde na káve 🙂
Neviem, fakt neviem, prečo práve toto zabralo. Rozmýšľam, či nie preto, lebo to bol ceklý cyklus nastimulovaný /clostyl potom Pregnyl/, mala som 4 alebo 5 folikulov, takže ak sa mi z každého vytvorilo žlté teliesko, tak som musela mať progesteronu konsku davku. Čiže by som možno nešpinila ani bezž Utroša. No proste sú to veci medzi nebom a zemou

alexa27
19. okt 2009

hej, tak to je fakt, ze tam nemusel zohrat utros az taku vyznamnu rolu, skor to bola asi otazka celkovej stimulacie 🙄 .
no teda, som zvedava, ci a kedy nam konecne nieco zaberie. 😖
podstatne pre mna je ale v kazdom pripade, ze to nebrani otehotneniu, to ze to nie je komfortne a clovek je otraveny je sice neprijemne ale nie je to tragedia.
musime byt optimistky 😀
a to mas teda pravdu, ze na debatu pri kave by to nebola dva krat prijemna tema 😀 , ale tak zase na to su kamosky, aby zvladli vypit kavu aj pri neprijemnych debatach 😀

gubik
19. okt 2009

Jasné, občas sa to preberá, ale určite nie v takomto rozsahu :- 🙂 )
Ja si myslím, že nás vylieči tehotenstvo. Len dakedy už pochybujem, či buidem mať to šťastie... Ale máš pravdu, trba byť optimista, alebo aspoň nie príliš veľký pesimista

sandra3
autor
19. okt 2009

Čaute kočky. Alexa asi je lepšie, že Ti laparku nerobili, určite vedia čo robia. Inak Proveru som ešte neužívala, uvidíme, či Ti pomôže.Utroš mi pomohol len na jeden mesiac, potom sa to všetko vrátilo do starých koľají.
Akurát som našla celú krabičku Utroša v lekárkničke, ale bohužiaľ, po záruke. Škoda mohla som ho skôr využiť.
Inak ja mám teraz plodné dní, tak uvidíme, čo bude pri mrche.
Chcela som sa opýtať, či niektorá pravidelne cvičíte, alebo robíte nejaký šport?

alexa27
20. okt 2009

Dobre ranko dievcata, teda uz skor obed 😅.
Sandra, no ja moc teda tomu sportu nedam. V lete som chodievala kazde rano behat, to bolo super, ale teraz v tomto hnusnom pocasi sa mi teda vobec nechce 🙄 .
Ty nieco robis?

callex
20. okt 2009

ahojte..
prispejem svojou skusenostou.spolu so spinenim som krvacala 12-13dni.normalnym vysetrenim a sono sa nic nepotvrdilo.pri laporoskopii mu nasli dobre utajeny polyp a hned ho aj odstranili lebo polypy to zvyknu robit.

alexa27
20. okt 2009

Ahoj callex, a od laparky mas pokoj? kedy ti ju robili, ked sa mozem opytat? bolo to v pohode? kolko si sa po nej zotavovala?

sandra3
autor
20. okt 2009

Ahoj Alexa, no zamýšľam sa nad tým cvičením. Keď som bola v puberte robila som atletiku a potom neskôr už ako dospelá aerobic. Pred otehotnením dosť intenzívne a dokonca aj počas tehotenstva. Pôrod som mala dosť ťažky, dokonca doktor sa ma pýtal pri pôrode, či robím nejaký šport, pretože som mala dosť stiahnuté pošvové svalstvo a potom som ho hneď dokázala uvoľniť, tak ako kázal. Potom som ešte chvíľu cvičila, ale čo podníkám, nemám čas a nedokážem sa dotoho dokopať. Reagujem na to, že na predošlej strane Sonka písala, že cvičila Mojžišku a proste panva a všetko súvisiace s tým, že je strnulé, alebo napnuté. Proste, či to cvičenie celú panvu neuvoľní a potom sa tam všetko lepšie prekrví. Je to len také zamýšľanie....
Ale niečo na tom bude, lebo je veľa báb, čo im Mojžiška pomohla. Asi začnem doma len tak cvičiť a hlavne s panvou.

gerdusha
20. okt 2009

ahojte baby, chcem sa opytat, ci z vas niektora nemava problemy aj s krvavym vytokom v obdobi pred a pocas ovulacie a ak niektora o tom nieco viete, prosim, napiste o co ide...dakujem

sandra3
autor
20. okt 2009

Ahoj gerdusha, krvavý výtok pred a počas ovulácie nemávam, takže neviem poradiť.

alexa27
20. okt 2009

sandri, tak urcite to cvicenie neuskodi, takze treba skusit. ja som ale mojzisku jeden cas cvicievala a teda tiez nic 😒 . ale tusim si ma motivovala a skusim aj ja pocvicit aspon trosku panvove svalstvo kazdy den miesto behania teraz v zime, ved ako som pisala, uskodit to neuskodi, ked tak pomoze.
gerdusha, o krvavom vytoku pocas ovulacie som pocula len tolko, ze to niektore zeny skratka mavaju a nie je to nic nebzpecne ani abnormalne, len proste ako vajicko praske, sa uvolni aj trosku krvi. inak o tom viac neviem. ak chces mat istotu, ze to je ok, asi by som na tvojom mieste skocila za gynekologom a popytala sa jeho.

zuzanka7834
4. sep 2010

@gerdusha ja som tesne po ovulacii a dnes mam krvavy vytok... 15DC mal folik iba 12,5mm, 17DC uz bol aj prasknuty, takze predpokladam, ze ovu prebehla vtedy niekedy a dnes je 18DC a mam to spinenie... viem, ze je to uz skoro rok, co si pisala prispevok, na ktory reagujem, ale chcem sa spytat, ci si nieco o tom medzitym nezisitla... Odpis prosim so @, nech si to najdem v "kto ma spomina". Dakujem. 😉

gerdusha
5. sep 2010

@zuzanka7834 ,

v podstate to iste, co hore pisala alexa

robi
5. sep 2010

ahoj,
sice nepatřím do snažilek, ale trošku přispěju, třeba některou uklidním.
Po ukončení kojení jsem začala mít pravidelnou MS (28 dni) a pak jsem na sobě poznala ovulaci (cervikální hlen - jakoby výtok) a po ovulaci jsem začala špinit, tak dva týdny a pak jsem až dostala MS (tu jsem měla vždycky dost silnou).
Takže to dopadlo tak, že jsem z měsíce 3 týdny špinila a musela mít slipovou vložku. Protože jsem gyn. v pořádku, tak jsem to neřešila, na prohlídky chodím pravidelně.
A teď jsem otěhotněla napoprvé. Takže snad ne vždy musí být špinění znamení něčeho špatného?

zuzanka7834
5. sep 2010

@gerdusha dakujem za odpoved, ale ja som na folikulometrii bola v piatok na obed a to uz bol folik prasknuty, doky vravel, ze tam nevidi ani nejaku tekutinu, preto predpokladam, ze praskol este skor... no a to spinenie bolo len vcera (v sobotu) vecer, teda uz po ovulacii... hm...

banninka
5. sep 2010

Ahoj Holky. Tak já mám stejný problém. 5-7 dní před MS špiním. Jeden čas sem špinila i v době ovlulace a na to mi pomohl Duphaston. O mimi se snažíme měsíc, ale taky myslím a doufám, že špinění na to nemá vliv. Nevíte o nějaké přírodní cestě, jak se toho problému zbavit? Co pomohlo vám?

ennynka
28. aug 2013

@sandra3
@gubik
@alexa27 Ahojte.tak som sa aj ja dopracovala k tejto teme,hoci az po 4rokoch odkedy ste to tu pisali.aj mna trapi uz roky toto predmenstruacne spinenie a rok sa snazime s mm neuspesne o babätko.a teraz sa vas chcem opytat ci ste teda otehotneli aj s tym spinenim(vidim ze niektore mate deti) prirodzene alebo ci vam nakoniec lekari zistili ze za tym spinenim sa skryva nejaka ina choroba ako tu uz niektore pisali ako endometrioza a polyp.prosim tie ktore tu este chodite aby ste mi dali vediet co a ako,ak nechcete tu verejne tak mi pisnite do IP. Vopred vam vsetkym dakujem 😉

ennynka
28. aug 2013

@ladus77
@misi33
@shandy Ahojte.tak som sa aj ja dopracovala k tejto teme,hoci az po 4rokoch odkedy ste to tu pisali.aj mna trapi uz roky toto predmenstruacne spinenie a rok sa snazime s mm neuspesne o babätko.a teraz sa vas chcem opytat ci ste teda otehotneli aj s tym spinenim(vidim ze niektore mate deti) prirodzene alebo ci vam nakoniec lekari zistili ze za tym spinenim sa skryva nejaka ina choroba ako tu uz niektore pisali ako endometrioza a polyp.prosim tie ktore tu este chodite aby ste mi dali vediet co a ako,ak nechcete tu verejne tak mi pisnite do IP. Vopred vam vsetkym dakujem

ennynka
28. aug 2013

@banninka Ahojte.tak som sa aj ja dopracovala k tejto teme,hoci az po 4rokoch odkedy ste to tu pisali.aj mna trapi uz roky toto predmenstruacne spinenie a rok sa snazime s mm neuspesne o babätko.a teraz sa vas chcem opytat ci ste teda otehotneli aj s tym spinenim(vidim ze niektore mate deti) prirodzene alebo ci vam nakoniec lekari zistili ze za tym spinenim sa skryva nejaka ina choroba ako tu uz niektore pisali ako endometrioza a polyp.prosim tie ktore tu este chodite aby ste mi dali vediet co a ako,ak nechcete tu verejne tak mi pisnite do IP. Vopred vam vsetkym dakujem

dukokatka
28. aug 2013

moja sestra tak spini tiez okolo 22dna cyklu.doktor jej robil sono zo spodu a hovoril ci este planuje deti ona ze nie lebo maju 2 tak jej povedal ze sa jej tam stale robi cysta ktora praskne preto ma vytok,ze ked by chcela deti tak jej predpise antikonc tym sa to upravy.na 3 mesiace.ta cysta je neskodna,ze ked by sa nevyplavovala tak by bolo zle ale ze ona sama praskne tak nevadi ale antikncepciou sa to da odstranit .skus ist k inemu doktorovi.to spinenie brani k otehotneniu.

shandy
28. aug 2013

@ennynka Ahojky, moje spinenie mohlo mat co do cinenia s hormonami stitnej zlazy, inak som ok a otehotniet by som mohla aj prirodzene, ale nakoniec IVF, lebo problem bol u manzela, takze urcite popatrat aj po inych pricinach ako gynekologickych....drzim palce 🙂

many76
29. aug 2013

ahojte baby vidím, že táto téma sa tu preberala už dávnejšie a ja som si myslela že problém špinenia pred MS cca 7 dní mám len ja! bola som z toho nespokojná a nervózna aj keď už som si trošku zvykla neviem sa s tým úplne zmieriť a nikdy sa nezmierim!, lekári si s tým tiež nevedia poradiť...trvá to u mňa už skoro 2 roky a prešla som všetkými možnými vyšetreniami a všetko je ok, začalo sa mi to diať po konizácii krčka maternice, hormonálny profil ok, duphaston zabral iba počas brania (10 dní) po dobraní poslednej tabletky sa špinenie objavilo, MS sa posunula o cca 4 dni takže nič...nerada beriem hormóny a lieky pokiaľ nemusím, radšej sa obraciam na prírodné možnosti...z vašich píspevkov som sa dozvedela niektoré zaujímavé veci napr sarapis, jód atď a preto ich vyskúšam...jednu vec by som sa ešte chcela opýtať či sa môžem počas špinenia kúpať napr v mori, prípadne ako to je so stykom, aké máte skúsenosti? vopred ďakujem

cellesta
27. sep 2013

@many76
@shandy
@ennynka

ahojte baby, chodi sem este niektora? 😕 tiez mam ten isty problem so spinenim ale nie len pred ms. mne sa to posledny mesiac taha uz od ovulacie ☹ doky mi nato dal lutenyl ktory beriem ale po3dnoch zatial to iste. vcera som nespinila vobec ale dnes zas. hormony mam v poriadku, ostatne tiez tak neviem kde je problem...

sashabb
27. sep 2013

@cellesta
@many76

baby vyskúšajte vitamín B6 - krabička stojí v lekárni okolo 1€

shandy
27. sep 2013

@cellesta ja uz sem nechodim. Proste neriesim. Tiez som mala vsetko ok a spinim obcas aj teraz. Mam 2,5 rocne dvojcata...

many76
27. sep 2013

ahoj cellesta ja už sem chodím iba keď niekto napíše a príde mi mail, že tu mám novú správu...každý prípad je individuálny, neviem či si bola na nejakom zákroku ako ja, či sa ti to objavilo len tak z ničoho nič, ako dlho máš tento problém...moja lekárka mi povedal keď mi nasadila duphaston a ja som jej v prvom mesiaci volala, že výsledok nie je taký ako som čakala, že ho mám brať aspoň 3 mesiace...no a keď sa mi nič nemenilo ani po 3 mesiacoch tak som ho vysadila a povedala si, že sa nebudem pchať hormónmi...skús sa lekára opýtať na polypy možno by ti mal na ne spraviť vyšetrenie, oni tiež môžu spôsobovať špinenie...prípadne kukni na google a prečítaj si o nich...
sashabb - vitamín B6 som neskúšala iba Bkomplex aj to len raz možno ešte skúsim...
shandy chcem sa ešte opýtať špiníš aj po tehotenstve a špinila si aj pred ním? mne totiž moja lekárka povedala že tehotenstvom a pôrodom sa zvyknú tieto veci upraviť...ja ešte dieťa nemám takže neviem...
ďakujem baby za príspevky🙂

ennynka
3. okt 2013

@cellesta ahoj.ja to mam tiez uz nie len pred MS a po...mavam tiez aj pred ovulaciou,aspon minuly mesiac som tak mala akokeby miesto hlienu alebo ja uz neviem...beriem aj ten vit.B6 no zatial nepomaha...

hastr
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pietrula
20. sep 2022

@janemari Ako sa ti prislo na tu endometriozu?

pietrula
20. sep 2022

@shandy
@many76
@ennynka
@alexa27
@gubik
Baby, to spinenie ste mali v akej intenzite? Ja mam mensi az stredny flak za cely den, uvolni sa to naraz by som povedala. Ze ked si vymenim intimnku, uz sa mi viac v ten den neobjavi. Ale trvanie bolo aj 8 dni, bohuzial. Teraz 3-5, beriem lieky na stitnu zlazu. Vdaka