Ochrnutie, pád z vysokej výšky - Kováčová

lenush12
15. okt 2017

ahojte zienky, stala sa mi nehoda. spadla som z piateho poschodia. Zlomila som si panvu, krizivu kost a tri stavce. Som poloochrnuta na jednu nohu. UZ 4 mesiac lezim. Otazka je ci este niekedy budem chodit. Nemate skusenosti s Kovacovou. Myslite ze mi tam mozu pomoct?

dai
15. okt 2017

@lenush12 ahoj. Urcite ano... teda neviem vi ta postavia na nohy - to je na lekara, ale naucia ta starat sa o seba, posilnia zvysne svlastvo - ja som tam mala mne 2och blizkych ludi - 1 z nich presne tvoja diagnoza... nechapem ze ti to po uraze automaticky neponukli...

katkakovac
15. okt 2017

V kovacovej rozchodili uz kde koho. Ocino tam bol po operacii krcnej chrbtice, ale on mal vyrastky, ktore mu tlacili na chrbticu. Dali ho tam doporiadku, ale jemu odchhadzal cit v ruke a bol by na nu ochrnul. Su tam vselijake pripady. Niektori to rozchodia, inym ulahcia zivot. Vsetko zalezi od tvojho tela, ako sa bude vediet zregenerovat. A vela zalezi od toho, ako sa k tomu ty postavis. Ak budes verit, ze budes chodit, tak je viac pravdepodobne, ze sa ti to podari. Psychika je mocny carodej. Precitaj si clanok v blogu @redlola Jej muz prezil nieco, co sa takmer neda prezit a rozchodil to tusim prave v kovacovej😉

slimstar
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
minttu
15. okt 2017

@lenush12 Ahoj! Mam blizkeho pribuzneho ktory tam chodieva, on ale nie je pourazovy stav. Podla toho co som pocula su tam velmi sikovni. Urcite ti tam pomozu ako sa len bude dat. Prajem vela sil a stastia. 🙂

lenush12
autor
15. okt 2017

dakujem dievcata. nemala som porusenu miechu. len nervy v okoli panvy.

lenush12
autor
15. okt 2017

slimstar a rozchodil to?

slimstar
15. okt 2017

@lenush12 áno bol na vozíčku a teraz chodí, ale on dosť skoro začal cvičiť, aby to svalstvo neodišlo a do Kováčovej, išiel skoro hned, ako sa dalo.

jankapo
15. okt 2017

@lenush12 mas super nadej, musis velmi chciet a spolupracovat, tvrdo makat, mam kamaratku po tazkej autonehode, prognozy po poskodeni miechy boli chabe, mala byt cela ochrnuta, je to krasna sikovna zena, chodi, lyzuje, tancuje, ma problemy s hybnostou ruk, ale nebranilo jej to vystudovat, vydat sa a mat dieta...je velmi huzevnata, aj ty to das, len sa nastavit a byt trpezliva...nervy sa obnovia, len potrebuju svoj cas a svalom nedat ochabnut. drz sa...vezmi si tu mladu Misku co ochrnula na Cypre...ako uz stoji na nohach...v Kovacovej ti urcite pomozu!

redlola
15. okt 2017

@lenush12 môj manžel tam bol dvakrát. Závisí samozrejme od tvojho stavu, zranenia atd. Ale čo mi vravel: lepšie napredovali ti, ktorí neklesali na duchu, cvičili poctivo, ba aj viac a najmä NEĽUTOVALI SA.
Proste ideš, cvičia, robíš čo sa dá. Mal aj šťastie na fyzioterapeuta, ktorý sa mu viac venoval, aj šťastie na chybu v systéme, kedy mu omylom dali dvojnásobne množstvo hodín. Spolu s fyzioterapeutom to využili, nenahlásili a cvičili.

lenush12
autor
15. okt 2017

Ďakujem Vám dievčatá. Ja mám plne priechodnu miechu. Zrejme to budú porušené nervy zo zlomenej panvy. Ďakujem že mám nádej. Vaše príspevky mi pomáhajú.

lenush12
autor
15. okt 2017

Budem rada ak ešte napíšete.

lenush12
autor
15. okt 2017

Dai tvoj príbuzný to rozchodili?

adulikka
15. okt 2017

@lenush12 ja som prisla do Kovacovej na voziku ,odisla po 3 a pol mesiaci o dvoch francuzskych barlach...neskor dalsie operacie...a zas do Kovacovej na 2 a pol mesiaca a odisla som s jednou vychadzkovou palicou .Ked tam prides si myslis ,ze si na tom zdravotne super . Okolo teba su ovela horsie pripady.

Kamaratku dvakrat zrazila dodavka ,mala zlomenu panvu ,nohu a uz neviem ani co dalej...chodi...ma vychadzkovu palicu .

lenush12
autor
15. okt 2017

Ďakujem adulikka :*

katka253111
15. okt 2017

@lenush12 nemam skusenost...ale drzim silno palce... to das... ;) potom daj vediet 🙂

bonnie1
15. okt 2017

Pozri si znovachodim.sk . Je to o chlapcovi z mojho rodneho mesta, je v mojom veku , ked chodil na vysku ci co vyskocil z okna. Chodil s mojou spoluziackou . Byvaly sportovec

lenush12
autor
15. okt 2017

Ja teraz chodim na nemeckých barlách. Ale to prejdem len pár krokov. A mám dosť.

juriva
15. okt 2017

rehabilitacia.nic ine.uvidis ako to bude tazke a zaroven budes stastna.

adulikka
15. okt 2017

@lenush12 veru chod ak sa da do tej Kovacovej ,tam ine a horsie pripady postavili na nohy .

redlola
15. okt 2017

Potom už mi zostava iba adeli centrum. Len to si riadne cvaknes🙂

lenush12
autor
15. okt 2017

Ja mám už schválené poisťovňou pobyt v kovacovej ešte čakám na upresnenie datumu

lenush12
autor
15. okt 2017

Katka ďakujem

lenush12
autor
15. okt 2017

Bonnie ďakujem. Už to pozerám.

juliet86
15. okt 2017

@lenush12 pozri si na fb skupiny inak obdareni mamy s veljym m v ba iprba.sk vsetko sa da ;) existuje aj casopis. Kazdy je iny verim ze to zvladnes doma posiluj co vies sama. Ak ti nevafi ze sa spytam ako si spadla?

didileo
16. okt 2017

Ahoj, v Kováčovej sú jedničky na poúrazové stavy. Držím palce, určite Ti pomůžu, ale musíš aj Ty chcieť, byť silná a makať aj keď to bude niekedy bolestivé a ťažké.

lenush12
autor
16. okt 2017

Preklanala som sa cez balkón :(. Dievčatá ja mám taký strach že nebudem chodiť.

didileo
16. okt 2017

nemysli na to, že nebudeš. Ak budeš dodržiavať pokyny a budeš tvrdá k sebe, tak chodiť budeš. Hlavu hore. Všetko je v Tvojich rukách - ako budeš na sebe makať. Ver si, dopadne to dobre.

lenush12
autor
16. okt 2017

Ďakujem za povzbudenie. Moc mi to pomaha.

lenush12
autor
16. okt 2017

Ak má ešte niekto skúsenosti budem rada ak sa podelíte 🙂

lenush12
autor
16. okt 2017

Členok mám padnutu do vnútornej strany je úplne odkvecnuty myslíte že aj toto sa dá vyriešiť?