Oligoasthenoteratozoospermia

somov
6. sep 2009

Ahojte. Ja by som chcela zistiť, či otehotnela niektorá z Vás ak diagnóza manžela bola oOligoasthenoteratozoospermia prirodzene. Ďakujem

kyra30
6. okt 2011

ahojte babenky, nevedeli by ste mi poradiť, lebo niektoré ste tu také odborníčky...väčšie ako doktori, naštudované máte veľa toho.... mm bol na spg a mal nie moc dobré hodnoty....tak napíšem aké : objem 6ml, počet spermií: 5NS v ZP x10na6/ml, motilné 1MSv ZP x10na6/ml, motilita C, patológia 90%, liquifikácia +/-, čistota - čisté. Neviem teda, či je možné otehotnieť prirodzenou cestou, neviem presne či je to veľmi zlé, alebo či pomôžu vitamíny ? hm ? 😔

wifina
7. okt 2011

@kyra30 ahoj, my máme tiež takú diagnózu, vetkým skratkám nerozumiem, ale objem je dorbý - zdravý muž by mal mať 2 ml. aspoň, na podrobný spmg. ešte len ideme, takže ostatné neviem, tá patológia sa mi nevidí ☹

kyra30
7. okt 2011

@wifina tá sa nevidí ani mne :-/ , najhoršie že aj tá motilita je C, takže aj 10% je lenivých... žiadna sláva proste ☹ držím palce aby to dopadlo dobre , držte sa 😉

cecil36
7. okt 2011

@kyra30 ak mate motilitu iba C tak sanca je miziva, lebo to su spermosky, ktore sa hybu len na mieste a tie ti k otehu nepomozu. Druha vec je, ze jeden spg este nic neznamena a moze sa menit. Objem je dobry, pocet zly a patologia zla....otazka je ci mm nebral antibio, nebol chory, nema zapal v mocovych cestach a pod. lebo toto vsetko spg zhorsuje. Ono niekedy sa podari vylepsit spg vitaminami (morfologia vsak malokedy), ale ani zlepseny spg nezarucuje otehu. Treba nasadit vitaminy (za to nic nedas), porobit vysetrenia (u teba aj u mm). To zaberie nejaky cas kym budete matk sa nezadari ani dovtedy a mas vyssi vek, nie je na co cakat a treba sa poradit v CAR.

kyra30
7. okt 2011

@cecil36 dakujem za odpoved a ujasnenie. My sme užívali aj prefertil, manžel mal začiatkom roka zápal močových ciest, preto sme išli až teraz na spg, už by to nemalo mať vplyv... čakali sme polroka po ant ...a spg zasa zlý.....teraz doky vraví, že nech ešte mesiac užíva vitamíny...v novembri nech príde na spg a uvidí sa, že mu spravia genetiku, či čo.... no pre mňa je to už strata času... dnes ide ešte k druhému dokymu s výsledkami, počkáme čo odporúčí on......ale podľa mňa by sme už nemali čakať a riešiť umelé ☹

cecil36
7. okt 2011

@kyra30 1. profertil je slaby ako caj, treba vyskladat silenjsie vitaminky 2. ten zapal mal by skontroloovany ci sa vsetko zlikvidovalo 3. Pri zlej morfe je fajn spravit DNA fragmentaciu spermii lebo ak je zla nemusi vyjst ani ivf, vtedy sa to riesi napriklad PICSI alebo IMSI 4. Moj osobny nazor, netreba cakat na zazraky, tie mozu prist a aj nikdy nemusia 😉 5. Treba si naozaj starostlivo vybrat CAR a hlavne konzultovat aj s bratmi z CZ 😀 - su daleko pred slovakmi co sa tyka novych postupov aj uspesnosti 🙂

kyra30
7. okt 2011

@cecil36 dakujem za rady...dneska budem s manželínom študovať....a poviem mu, že teba som tu dobrú stvorku stretla, čo nám pekne radí....dakujem za usmernenie...pozapisujem všetko, budeme mudrí ako rádia s manželínom....a o tých bratoch CZ už viaceré babenky odporúčali

cecil36
7. okt 2011

@kyra30 nie je za co, mam s tym bohate skusenosti 😀 A s CAR-mi na SK tiez. Pochodila som gyn fiv, Ferticent, Iscare, Helios MT a nakoniec zakotvila v Reprofite. A odtial sme si doniesli nasho drobca v brusku 🙂 A Sk a CZ sa fakt neda porovnat, v prospech CZ 😉

wifina
10. okt 2011

ahojte, prosím, viete mi povedať, čo znamená motilné 2 m/s a nemotilné 5 n/s, motilita: B, výkon:s, patológia 96% mi jasné, že je zlé ☹ , len neviem z toho ani vyčítať počet spermií....

majkl81
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wifina
10. okt 2011

@milý majkl: je od teba naozaj mimoriadne citlivé to pridávať do fóra, kde iní ľudia aktuálne hľadajú pomoc a akútnu radu pri zlých výsledkoch neplodnosti, takže ktovie či sa dočkám odpovede, keď na hlavnej stránke svieti tvoj príspevok 😒

ciernavila
10. okt 2011

@wifina uplne suhlasim, navyse ta fotka je aj tak uplne bez napadu

wifina
10. okt 2011

@ciernavila
normálne obdivujem cudzie deti, poláskam, pohladkám, pochválim, neobťažujem vlastnou neplodnosťou, ale keď máme mimoriadne zlé výsledky a potrebujem fakt radu a pomoc, tak som asi podráždená, ale dosť ma to vytočilo. Niekomu chýba akákoľvek empatia zjavne. 😎
K fotke sa radšej nevyjadrujem 😀

wifina
10. okt 2011

nikto, kto by nám pomohol "prečítať" spermiogram???

pempusik
10. okt 2011

@wifina a nemate na vysledkoch napisane celkove mnozstvo spermii v ejakulate (ale pocet na 1ml)? Motolita B nie je az taka hrozna, ale dolezite je percento. Motilita A je najlepsia a spolu A+B by malo byt aspon 50% (aspon nam to tak bolo vysvetlene). My mame A+B len 25% :(

wifina
10. okt 2011

@pempusik
no počet nikde nie je iba 2MS v ZP (asi) a 5 NS v ZP, z čoho sme usúdili, že je to 2 motilné spermie a 5 nemotilných spermií, lebo aj predtým mal len jednu- dve...ťažká oligozoospermia a teratozoospermia ☹

pempusik
11. okt 2011

@wifina no tak to je cudny popis. Ved by to malo byt v percentach, nie? Toto su veci, ktore sa standardne skumaju (aj my sme to mali vsetko zrozumitelne napisane)
Normálne hodnoty spermiogramu:
1. Objem 2 – 8 ml
2. Hodnota pH 7,2 – 7,8
3. Koncentrácia spermií >20 mil./ml
4. Celkový počet spermií v ejakuláte >40 mil.
5. Doba skvapalnenia do 1 hodiny
6. Motilita (pohyblivosť spermií) >50% (stupeň A+B), alebo stupeň A >25%
7. Morfológia >30% normálnych spermií
8. Leukocyty (biele krvinky) <1 mil./ml

wifina
11. okt 2011

@pempusik
práve, že nám tieto údaje chýbajú si myslíme, že tie milióny tam neboli, na prvom spermiograme mal tiež len 1-2, takže to bude asi tak, že mu našli len 7, tento druhý mu robili to v CAR...:(((((((

evakva
9. feb 2012

Muzovi robili spermiogram necakane a my sme den pred tym (ani nie 24hodin) maly styk. Moze byt spermiogram skresleny? Vysla mu diagnoza oligoastenozoospermie. Objem mal 2ml, pocet spermii 17x10na6/ml, motilne 9x10na6/m, motilita A+B 80%, patologia 65%, liquifikacia +, ejakulat cisty. Budem vdacna, ak sa niekto ozve.

mary86
9. feb 2012

@evakva ahoj, my keď sme boli s mm u urologa tam nám vždy kázali päťdňovú abstinenciu, minule sme boli už v CAR a tam povedali že stačí aspoň 2 až 3 dni, každopádne treba určitý čas na "regeneráciu" a preto si myslím, že u vás sú tie výsledky skreslené, no som len laik, nie lekár... v každom prípade by som sa objednala na kontrolný spg už po určitej sex. abstinencií a uvidíte...

evakva
9. feb 2012

@mary86 Nam prave vobec nepovedali, ze mu budu robit spermiogram. Tak si tiez myslim, ze su vysledky skreslene.

mary86
9. feb 2012

@evakva pochopila som, že bol neplánovaný a práve preto sa tak čudujem, že vám ho robili, teda to sa vás vôbec nepýtali, že kedy ste mali styk?

evakva
9. feb 2012

@mary86 Praveze povedali, ze ma ist na spermiogram. Ja som len decentne povedal, ze ci moze, ked sme mali styk a lekar, ze hej. Vraj len potrebuje vediet, ci tam je nieco zive. Mame jedneho chlapca a chceme druhe. Problem je vo mne, nizka sliznica.V septembri som prirodzene otehotnela, no skoncilo to MA. Myslim si preto, ze to nebude az take zle.

mary86
9. feb 2012

@evakva hm, tak to je zaujímavé, ale tak treba sa spoľahnúť na lekárov, veď oni vedia, čo robia 🙂 tak vám budem držať palce, nech sa vám čoskoro zadarí 🙂

evakva
9. feb 2012

@mary86 Vdaka. Problem je ten, ze ja uz po vsetkych tych problemoch a peripetiach lekarom neverim. Teraz som na bylinkach a meriam BT. Aj tebe prajem, aby si bola coskoro tehu.

wifina
10. feb 2012

@evakva ja si myslím, že mohli byť skreslené, odporúča sa aspoň 2-3 dni nie, toľko trvá obnova

lilli202
22. feb 2012

@evina0 ahoj aj my máme tuto diagnozu.a este ja mam ist na LPSK.aj ty si bola alebo ako napis my vsetko prosim.ale tebe sa podarilo vsak.ako ste postupovali aka bola liecba aj tebe aj muzovy.

evina0
22. feb 2012

@lilli202 ja som uz aj zabudla na tuto temu,predsa je to par rockov spat.ja som bola na LSK a zistili mi endometriozu a nasladne mi nasadili polrocnu hormonalnu liecbu (uviedli ma do prechodu).manzelovi ked zistili tuto doagnozu tak bral tabletky vitamin E,vitamin C a este aj Profertil a mal ist na dalsi spermiograf ale uz nesiel lebo mne sa hned na druhy cyklus po liecbe podarilo otehotniet.ja som hned po skonceni liecby po poslednej injekcii zacala sama od seba brat Femi kvapky a tabletky MACCA ..to je vsetko na podporu vajecnikov.netusim co nam pomohlo ale teraz mame uz krasneho pomaly 21 mesacneho chlapceka a mozno uz coskoro sa pojdeme pokusit o druhe babo.
nam lekar povedal s touto diagnozou neni problem aby zena otehotnela ze muzi mali aj katastrofalne spermiografy a zeny otehotneli.
inak ta laparka sa da prezit a tam ti skontroluju vsetko ak sa dlho snazite a nedari sa Vam.

sweetlemon
22. feb 2012

@pempusik ahojky, neviem, ci si ma pamatas z temy grafy BT 🙂 tiez sa nam stale nedarilo a tak moj drahy bol na spg a diagnoza asthenoteratozoospermia, 96%patologia...viac si teraz nepamatam. odporucanie ICSI/IVF. buduci tyzden ma konzultaciu. ja chodim na HP teraz, ale myslim, ze u mna ovulka prebieha ako hodinky, takze spg bude jediny problem. no dufam, ze na umele nebudeme musiet ist a doriesime to nejakymi vitaminmi len 🙂 zatial sa snazim mysliet pozitivne, aj ked prvy den som z toho odporucania bola dooost mimo... 😒
a ako vy? nejaky pokrok vo vysledkoch?

pempusik
23. feb 2012

@sweetlemon ahoj 🙂 aj som na teba uz myslela, ako sa mas 🙂. u nas zatial nic nove, cakame, kym sa nam obnoci arzenal a mm pojde na kontrolne spg. zatial vybral atb (az dvoje) a berie vitaminy. ja mam ist na kontrolu priechodnosti vajcovodov, ale az niekedy v marci.
Inak mozes sa pridat k nam do sukromnej temy