Oligoasthenoteratozoospermia

somov
6. sep 2009

Ahojte. Ja by som chcela zistiť, či otehotnela niektorá z Vás ak diagnóza manžela bola oOligoasthenoteratozoospermia prirodzene. Ďakujem

wildstorm
24. jan 2017

@julciatko1 verim,ze sa podari

snazilka2017
25. jan 2017

@wildstorm ahoj, chcem sa spýtať, manžel bol na spermiograme a papierové výsledky: oligoteratozoospermia, patologia: 99, motolita:55, množstvo 13 milionov, ostatné si už nepamätám, ale lekárka povedala, že s týmito výsledkami nevidí problém, že možno ich bolo menej ako 15 miliónov, ale že to možno zo stresu, kedže tam bol po prvýkrát a že nie všetky mali ideálny tvar, ale že inak všetko ok.....ale ja neviem, nerozumiem sa tomu

wildstorm
26. jan 2017

@snazilka2017 ahoj, tiež sice nie som expert v tomto ohlade, ale dolezite je aj aky maju pohyb (A- OK, B - pomale) tie motilné. 13 milionov je tiez pekne cislo, moj drahy mal len 4 a neskor 2. Patologia je vraj bezne taka vysoka. Ze chlapi maju bezne 95 %. Takze ak si ty zdrava, nemal by byt asi problem a ano, aj stres je faktor. Nech si da dake vitaminy - selen, zinok pripadne nejaky folandrol a o 2-3 mesiace chodte na kontrolny spermiogram. A uvidite ci sa polepsil.

snazilka2017
26. jan 2017

@wildstorm Ďakujem, si ma trochu povzbudila, lebo keď sa niečomu nerozumieš a vidíš len číslo 99 tak sa zľakneš, aj keď tomu nerozumieš 🙂 skúsime ešte nejaké vitamíny na morfológiu 🙂

julciatko1
29. jan 2017

@leticia22
@wildstorm
Caute opat 😊 Odber dopadol celkom dobre, zobrali mi 14 vajicok, z toho 9 bolo zrelych, oplodnovali metodou ICSI a chytilo sa 5 embryjok. Vcera sme boli na vklade a kedze sme si nedali predlzenu kultivaciu, tak nam odporucili dve embrya. Jaaaj a zabudla som, ze mam nabeh na ten OHSS tak si este dodatocne picham fraxiparin 😞 DUFAM, ze to konecne vyjde...
@wildstorm
Co si robila po vklade, aby sa ti embryjko uhniezdilo? Ja len lezim, oddychujem a musim pit aspon 5L vody denne. Aj si nieco citila po vklade? A kedy si testovala? Ja myslim pozitivne, ale do 7. februara ma asi porazi, vtedy idem na krv.

wildstorm
30. jan 2017

@julciatko1 ahoj, no tak to si mala krasny vysledok stimulky - ja v prvom kole len jedno vajicko, a v druhom dva. Nastastie sa ich aspon podarilo na 100% oplodnit. No ja som vklady riesila pocas obednej prestavky cez pracu a po vkladoch naspat do prace. Nijak zvlast som neoddychovala, akurat ze so m necvicila a napr. nedvyhala tazke veci a podobne. Len lahka cinnost. Ani vody som urcite nejak viac nepila - ale u teba to je asi spojene aj s tym OHSS. Po prvom vklade som necitila nic, ani pred ocakavanym terminom MS a krvnych testov. Takze som mala podozrenie, ze to nevyslo. Po druhom vklade to bolo trochu inak. Asi tyzden pred ocakavanou MS ma zacali boliet prsia, co bolo nezvycajne, nakolko v tom case ma naopak boliet vzdy prestali. A asi 3-4 dni pred MS a krvnymi testami som akoby ochorela - poobede mi zacalo byt zle, slabost, zimnica a najskor zvysena teplota, vecer som uz mala 38 stupnov a bolest hlavy. Tabletku som si samozrejme ziadnu nedala, len obklady a prirodna medicina "co dom da". Aj som si veru poplakala, lebo som sa zlakla. Na druhy den mi nic nebolo. Skocila som si kupit test a bol pozitivny. Takze prikladam to tomu, ze telo reagovalo na uhniezdenie a zmenu.

julciatko1
30. jan 2017

Wau 😀 ty si teda riadna extremistka. Ja by som nedokazala ist na vklad len tak cez prestavku, ved je to velka vec 😍
Ja som sa hodila na PN, lebo uz chcem urobit naozaj vsetko pre to, aby sa konecne zahniezdili u mna na 9 mesiacov! Ale na PN som aj kvoli tomu, ze mam strasne zodpovednu robotu a este navyse tam dviham paky s odporom aj 90 kilo ☹, takze u mna to bola nevyhnutnost... No, ale vies co je najlepsie??? Moj muz nechcel ani pocut o tom, aby sme si dali vlozit naraz dve, ale embryolog rozhodol, mojho muza nepustil ani k slovu, a ked mu oznamil, ze z toho mozu byt aj stvoricky, tak mm skoro zliezol zo stolicky a ja som sa len smiala 😂 Teraz ho vkuse podpichujem, ze len aby nekupoval svoje vysnene ferrari autosedacky 4 😀
Jaaaj a mna prsia bolia uz davno, zacali este den pred odberom vajicok, to z tych sprostych hormonov. Inak nic take, pobolieva ma stale pravy vajecnik, ale to od odberu, lebo dr. mi povedala, ze ma riadne dopichala, lebo som mala strasne vela folikulov a preto mam aj ten OHSS...

wildstorm
30. jan 2017

@julciatko1 no ja som prave len v kancli zasita, takze so nemala dovod brat si volno. A ja som bola ztotoznena s dvojickami a nic :D. nevadi, ale vravela som si ze to bude aspon jednym "vrzom" dve deti a hlavne druhe sa nam uz nemusi podarit. Ale aj jedno bude stacit, hlavne nech je zdrave, no nie? 🙂

janetka2345
5. apr 2017

Moj muz ma tuto diagnózu aj ked sme v rozvodovom konani oteehotnela som prirodzenecpo 3/4 roka snazenia ani som nedufala lekar mu odporucil uzivat vitaminove pripravky Folandrol uzil tri balenia do toho som mu kupila zinok a islo to sice teraz popiera vlastneho syna

ejuska2586
18. apr 2017

Ahojte,
potrebovala by som poradiť. Manžel absolvoval spermiogram a výsledky sú takéto:
Objem: 2,5ml
PH: 7,5
Počet spermií: 7x10 na 6/ml
Motilné: 3x10 na 6/ml
Motilita: B
Patológia: 98%
Liquifikácia: +
Čistota ejakulátu: 0x10 na 6 leukocytov/ml
Nález: Oligoaspenotoratozoosn (asi - je to nečitateľné)
Sú to veľmi zlé výsledky? Lebo nám odporučili ICS, ale nám sa podarilo 2x otehotnieť, len sa nám zárodok neudržal. Neviem, či to skúšať ďalej prirodzene, alebo ísť aspoň na to IUI. Zatiaľ bol len na prvom, na ďalší mu kázali prísť za 3 týždne - asi aby sa vylúčila príčina typu choroba alebo zápal, si myslím. Zatiaľ berie Folandrol a kyselinu listovú. Snáď sa v tom vyznáte viac ako ja a vysvetlíte mi to niekto. Vopred ďakujem.

leticia22
18. apr 2017

@ejuska2586 ahoj my máme úplne skoro rovnako zlý ako vy, a opakovane, takže nás hneď poslali na ICSI. Ale skúste ten kontrolný urobiť, lebo teraz mohol mať nejaký zápal co i len nadchu tvoj drahý a to hneď zhorší výsledky. Lebo keď sa vám potadilo prirodzene otehu, tak to je bud šťastná nahoda, alebo mu teraz niečo skreslilo výsledky spermiogramu a inak je fit...

ejuska2586
18. apr 2017

@leticia22 No podarilo - a hned 2x za sebou. Preto sa mi tomu nechce verit. Ved uvidime, co ukazu dalsie vysledky. Dakujem za odpisanie. Vam sa nedari otehotniet vobec?

leticia22
18. apr 2017

@ejuska2586 vobec už dva roky, preto si myslim, že u vás to bol zlý spermiogram zapríčinený len nejakou chvíľkovou chybou. Tak držím palce na ďalšie výsledky, potom dak vedieť 👍

ejuska2586
18. apr 2017

@leticia22 Dakujem. Dufam, ze vsetko bude ok.

ejuska2586
18. apr 2017

@leticia22 Drzim palce, aby sa vam nejakym sposobom podarilo.

evca8285
18. apr 2017

@ejuska2586 ahoj moj manzel mal podobne zle vysledky. Mame jedneho syna prirodzene. Bude mat 4 roky, o jedno babo sme prisli v 12tt a po MA ked sme sa zacali snazit a nedarilo sa sla som najskor ja na vysetrenia, u mna vsetko ok. Potom manzel a vysledok oligoteratoastenozoospermis.. vysledok odporucanie na icsi... vyhladali sme spicku medzi andrologmi... nasadil mu liecbu po vsetkych vysetreniach a o po dobrati liekov bol kontrolny spermiogram... a vysledok ziadne zlepsenie... povedal mu ze musel prekonat nejaky silny zapal, ktory mu znicil tvorbu a kvalitu spermii... povedal, ze nepovie nam, ze prirodzene neotehotnieme ale ze ta pravdepodobnost sa blizi k nule... odporucal nam icsi ale ze je to na nas... sli sme na icsi a vysiel nam hned prvy pokus... zacali sme 5-ty mesiac... drzim palce akokolvek sa rozhodnete 😉

ejuska2586
18. apr 2017

@evca8285 Dakujem za info. Najprv pockame, co povie kontrolny spermiogram. A potom sa rozhodneme.

evca8285
19. apr 2017

@ejuska2586 drzim palce aby sa vam uz akokolvek co najskor zadarilo a dotiahli ste to do radostneho konca 😉

jajoda
17. máj 2017

Dievčatá ak by ste mali záujem, zostal mi nenačatý partnerský balíček inofolic + folandrol + ešte načatý balík folandrol 10 ks a inofolic 2 ks. Ak by ste mali záujem, ozvite sa

havo79
20. máj 2017

Mne vyslo takto a 29ricna babenka...ja mam 37 a pravdepodobne prvy naplno akebo druhy naplno presiel. Od 27marca som v silnom strese.18aprila vyslo najavo,ze priatelka je bi a hned po mbe liezla do tej istej posteli s babou.nakoniec mna akoby odsunula.ptevalilo sa to,lebo mi pisala jej baba,ze oreco som nabuchal jej frajerku.pokecali sme dlho.teraz si zvyka na mna...ake ide to velmi tazko.18maja som siel po dňovej sex abstinencii na spermiogram. V 2,5rokoch mi odstranili lave varlatko..rakovina vraj.ale asi nie,ktovie,i ked som chodieval do 18r na odbery krvi a vysetrenie pohladom. Po 30som nenadrzany,i ked tato ma prebrala k zivotu a sex bol uzasny,az som sa tesil...no po prevaleni skutočnosti,som v silnom strese.spermiogram naskedovny...co vy na to? Teraz he v druhom mesiaci a hednom tyzdni. Sex naplno bol 16.3 '.....4den menzesu predposledný a 27.3

isabellaa
8. jún 2017

@evca8285 ako sa prosím ta vola špička mrdzi andrologmi? Ďakujem

evca8285
8. jún 2017

@isabellaa mudr Hrivnak... ambulanciu ma tak z boku na poliklinike na Tahanovciach v Kosiciach...

zibi
8. jún 2017

@ejuska2586 ked si potratila a nevyslo vam to treba si dat spravit hematologiu a repordukcnu imunologiu .. tieto veci mozu ovplyvnovat aj uhniezdenie a udrzanie plodu

ejuska2586
8. jún 2017

@zibi Ahoj. Viem. Reproduknu aj hemato uz mam a vieme uz aj pricinu potracania.

zibi
8. jún 2017

@ejuska2586 tak to je super
a co je pricina?

ejuska2586
9. jún 2017

@zibi trombofilia + vysoke NK bunky

zibi
9. jún 2017

@ejuska2586 a kleslo ti to liecis to?

ejuska2586
9. jún 2017

@zibi Nie, neliecime. Mam sa pokusit otehotniet a potom budem brat anopyrin, fraxiparin a nejake infuzie u Dzurillovej.

zibi
9. jún 2017

@ejuska2586 a kolko ich mas?

ikonica
9. jún 2017

@ejuska2586 och tak dufam ze dalsie tehu uz bude v poho... aj ja mam trombofiliu a uz preventivne beriem anopyrin 100... tebe nedali nic?