Oligospermia

lilli202
9. mar 2012

Máte nniekto tákuto diagnozu a otehotneli ste tym???bud prirodzene alebo ivf.napiste prosim...

loulou02811
9. mar 2012

@lilli202
tak to by aj mňa zaujímalo 😕 tiež s tým bojujeme 😢 zatiaľ som manželovi nakúpila kopec vitamínov a uvidíme čo bude ďalej..

foryou25
9. mar 2012

@lilli202 ak mate len oligospermiu, a ostatne parametre ok, tak urcite sa da prirodzene otehotniet, ake mate mnozstvo na ml?

loulou02811
9. mar 2012

astheno oligo..., takže ešte lenivé... ☹ množstvo na ml 1-2

lilli202
autor
15. mar 2012

@loulou02811 no aj nase su lenivé :(+aj my máme astheno.od kedy sa pokusate o bábo?kedy ste sa dozvedeli ze mate tuto diagnozu?my sme mali vlani júli este azzospermiu ale zlepsilo sa nám na oligosmermiu.

lilli202
autor
15. mar 2012

TSC-0,5mil:ml málo motolita 60percentnorma A -10percent B-30percent PH-7,6, V-4,1norma O-formy0mil ml,Le b0,1mil-ml morfologia spermii nehodnotitelná-pdla WHO 2000-oligospermia,asthenospermia.

foryou25
15. mar 2012

@lilli202 to vam hodnotil podla riadne starej normy, vacsinou sa hodnoti tak:
Mnozstvo mi:20mil/l, motilita A+B min 50%, alebo motilita A min 25%, morfologia minimalne 30%, objem aspon 2ml, Leukocyty menej ako 1 mil/ml
inak v poslednom casopise Zdravie pisu normy spermiogramu podla WHO: v niektorych centrach uz hodnotia podla nej:
pocet nad 15mil/ml, pohyblivost nad 42%, dobry tvar ma mat aspon 4% z nich

foryou25
15. mar 2012

@lilli202 a preco vam nehodnotili aj morfologiu? kvoli nizkemu poctu?

cristi
15. mar 2012

@lilli202 ahoj,moj mm mal pred 4 rokmi robeny spg s vysledkom oligospermia gravis,dr.nam odporucil CAR,vraj je malo pravdepodobne otehotniet prirodzene...to bolo v maji 2008 a vo februari 2009 sa nam konecne podarilo priridzene otehotniet. 🙂 mm nebral ziadne vitaminy na podporu plodnosti,nechavali sme to nadalej na nahodu a osud... vraj sa da s takym malym mnozstvom otehotniet,ale trva to viac rokov a zena musi byt velmi plodna 😉 Teraz sa pokusame o druhe baby,ale nedari sa cca polroka,tak som nas objednala na pohovor do CARu.Aj kvoli kontrolnemu spg.Pred 4 rokmi bol robeny spg len raz. Este hodim vysledky spg: volum 3ml,denzita 2-3mil./ml.,pritomne spermie dobre propulzivne pohyblive v triede a-b,bez patolog.morfoforiem,
ph 7,4 vlakno po skvapalneni 2cm. Inak sa nam babetko podarilo splodit az po 5rokoch snazenia 😒

lilli202
autor
15. mar 2012

@cristi krásny pribeh.tak my sa snazime viac ako rok .roku 2011som bola v maji u dr ze neviem otehotnut pri nechránenom stiku vysetril ma ja nemam nic.manzela poslal na spg a tam sme si sadli na zadok.potom nas poslal do BB.dlhéééééééééé.teraz chodime do caru do kosic.a teraz idem na LPSK.29.3.kde chodite do caru?k Hermanovy?my sme mali najprv azoospermiu a zlepsil sa nám SPG.tak dúfam ze bude miminko ci uz tak alebo tak.kedy idete do caru,,

lilli202
autor
15. mar 2012

@foryou25 neviem preco nam nehodnotil.ale teraz idem na laparoskopiu a potom mu mám zavolat ked mam vysetrenia za sebou a posiela papiere do poistovne.

cristi
15. mar 2012

@lilli202 v utorok ideme prvykrat do CARu-Ferticent v Blave. Ani neviem,co vsetko nas caka a neminie ,ak chceme dosiahnut po com velmi tuzime,po druhom dietatku.Tak uvidime po vysetreniach ako to pojde s nami dalej...Ja som tiez po gynekolog.stranke v poriadku ,aspon podla mojho dokiho..jedno dietatko som uspesne bez problemov donosila 🙂 Tak pevne dufam,ze aj druhe babetko sa nam coskoro podari splodit. Kedze mam aj svoj vek,nechcem dalsich 5 rokov cakat ,kym sa na tom opat podari.MM teraz papa Maccu na zlepsenie plodnosti,tak uvidme ako budeme na tom tentokrat so spg...mozno ,ze sa stastie unavi skor ,ako pri prvom babetku 😅
Ja som zial k lekarovi kvoli neschopnost otehotniet sla velmi neskoro...a to som este musela mm prehovarat pol roka na spg...vsak vies muzska jesitnost 😒

A zvazujete uz nejaku formu umeleho oplodnenia?

lilli202
autor
15. mar 2012

@cristi ano na umelom uvazujeme.aspon vy uz máte jedno bábo my este ani jedno.len my sme este mladi ja mam 20 manzel ma 22.ty?.moj manzel hned isiel ako som mu povedala..moj manzelik je super heheh.

cristi
15. mar 2012

@lilli202 no o prve sme sa snazili ako 30-tnici a babo sa podarilo po 4 rokoch a teraz som uz pomaly 37 rocna a mm je o rok starsi...mali sme jednoducho cas 😝 a cim je zena starsia,tym je zlozitejsie sa dopracovat k babu 😒 statistika nepusti 😝
mne ide hlavne o celkovo podrobnejsie vysetrenie nas oboch ,kedze moj dr.sa nema k cinu 😖

lilli202
autor
15. mar 2012

@cristi a preco nechcete ist do kosci k hermanovy?

cristi
15. mar 2012

@lilli202 ja byvam cca 30km od Blavy.. 😉 myslim,ze aj tu su skveli odbornici 🙂

martinaema
17. mar 2012

@lilli202 ahoj po akej dobe sa vám upravil spg z azoo na oligo? robili ste pre to niečo? Ja by som dala neviem čo za to, aby mal mm aspoň oligo, to by sme išli hneď ako by to bolo možné na IVF. Pri azoo by sme museli absolvovať ešte aj M/T, a neviem či to chceme 😒

lilli202
autor
18. mar 2012

@martinaema ahoj.vies co ani neviem co sme pre to urobili.spermijky sa menia kazdy pol rok bude na horsie alebo na lepsie.v juli sme este mali azoo a teraz v marci uz oligo.no neviem nic sme nerobili to samo od seba sa zobudili.aj vy mate azoo?ale ved mate krásnu slecinku.tak aj my ideme na IVF+ICSI.

loulou02811
19. mar 2012

@lilli202
snažíme sa 1,3r., ale dozvedeli sme sa, že máme oligo pred 2 mesiacmi, takže bojujeme zatiaľ krátko. Teraz v stredu ideme na ďalší spg., tak som strááášne zvedavá, aký bude, lebo mm bral poctivo množstvo vitamínov. Potom dám vedieť 🙂

lilli202
autor
19. mar 2012

@loulou02811 ok daj

tinulkab
22. mar 2012

dievčatá, pridávam sa k vám a chvalabohu už patrím do tejto diskusnej skupinky ... z azoospermie sa nám podarilo "vyšvihnúť" na oligospermiu a neskutočne sa z toho tešíme, hoci to ešte ani z ďaleka nie je dobré ... na umelé oplodnenie by sme už aj mohli ísť, no chceme radšej počkať, keďže sa už stav zlepšil a je teda šanca že sa ešte zlepšiť môže ... aj my sme stavili na macu + vitamín E + proviron ... boli sme už zúfalí, no konečne nám svitla nádej 😉 nám sa to upravilo po 3 mesiacoch ....

loulou02811
22. mar 2012

baby, tak nie je to žiadna sláva, OAT 😖 spg nezmenený.. Manželova denná dávka po dobu 7 týždňov: maca 2000mg, vit.E 400mg, zinok50mg, selén200mcg, l carnitin 1000mg, l arginin 2000mg.. ..a žiadna, ani minimálna zmena k lepšiemu.... dr. nenasadil žiadnu liečbu, ani po druhom zlom spg., na tretí máme ísť znovu o 7 týždňov.

lilli202
autor
23. mar 2012

@tinulkab no aj my sme mali tak z azoospermie na oligo.

tinulkab
23. mar 2012

@loulou02811 a testosteron vam zistovali? moj manzel mal nizku hodnotu, tak mu na to dali lieky ... manzelovi uz po prvom spg nasadili lieky a brali krv na zistenie hladiny testosteronu ... bez nich pochybujem ze by sa to zlepsilo ....

fliacik
23. mar 2012

@tinulkab Ahoj, ake lieky na tst Tvoj manzel bral? Moj dostal injekcie a teraz je neplodny, Umele hormony sposobili, ze telo prestalo produkovat svoje vlastne a mame azoospermiu ☹

tinulkab
25. mar 2012

@fliacik no on najprv bral proviron a vit. E plus sme kupovali macu ... potom sa to zlepsilo ... teraz berie undestor testocaps, no to mu dali az po druhom spermiogame. takze zatial nemame sajnu, aky vplyv na spermie ma tento liek ... injekcne nic nebral

tinulkab
25. mar 2012

@fliacik a to ze sa to este zhorsi po podani hormonov, to ma ani nenapadlo .... snad je to len docasny stav ... este pojdete na kontrolny spg? drzim palce ... dufam ze my neprideme o tych par spermii co nam nasli ... lebo to uz ozaj nezvladnem, zase sa trapit s azoo ... tu sme uz raz mali ... ☹

fliacik
26. mar 2012

@tinulkab Nie, na kontroly spg uz nejdeme. O tom, ze umely TST moze sposobit azoospermiu, sme vedeli, lekara sme sa na to pytali a povedal, ze sa to nestava u kazdeho, ze uvidime po 3 mesiacoch na krvnych vysledkoch. Ale ked sme videli, ze LH je skoro na nule, tusili sme, ze je zle, spg to uz len potvrdil. Rozhodli sme sa, ze liecbu prerusime, citala som totiz, ze spermatogeneza sa po vysadeni obnovuje 6 az 12 mesiacov, uz aj to je dost a dlhsie uz cakat rozhodne nemozeme, cas hra proti nam ☹ Takze v juni manzel liecbu ukonci a zacina brat vitaminy (nakupili sme vsetko, co by mu mohlo pomoct ako vit. E, l-carnitin, l-arginin, kyselinu listovu, Tribulus terrestris, zinok, selen, tiez chce zacat seriozne cvicit v posilke (to prirodzene dviha TST)...a zvysok je v rukach Bozich. Teraz je na 6 mesiacov v zahranici, takze ked sa vrati, to uz bude 3 mesiace bez liecby, skusime ist na kontrolu a uvidime, co sa udialo...

tinulkab
26. mar 2012

@fliacik tak drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo 😉

fliacik
26. mar 2012

@tinulkab Ďakujem, Vám tiež...ak budeš mať chuť niekedy popísať o liečbe a tak, keď budete mať v rukách ďalšie výsledky, pokojne píš.

tinulkab
27. mar 2012

@fliacik vďaka 😉 ono dobre padne popisat s niekym kto ta chape ...