Oligoasthenoteratozoospermia

somov
6. sep 2009

Ahojte. Ja by som chcela zistiť, či otehotnela niektorá z Vás ak diagnóza manžela bola oOligoasthenoteratozoospermia prirodzene. Ďakujem

ejuska2586
9. jún 2017

@zibi zatial neviem. Ked otehotniem mam k nej ist.

@ikonica zatial nie. V utorok budem mat vysledky z genetiky a hematologie aky presny typ mam.

ikonica
9. jún 2017

aha.. ja som myslela ze uz vies aj zaver

ejuska2586
9. jún 2017

@ikonica Viem uz zaver, len mi maju este upresnit presne tromvofilne stavy. Trombofilia je uz potvrdena.

zibi
9. jún 2017

@ejuska2586 no nk bunky je naj ma nizke uz pred otehotenim, lebo mozu , ale nemuia zabranovat otehotneniu a mozu sposobovat aj potrat ..cize nie je dobre to nechat tak a nechapem uz poslednu dobu postupy dzurilovej a to nie je len tvoj pripad
ked chces preventivne riesit tak nk bunky znizuje aj omega 3j ryby olej ale musis EPA brat aspon 720 mg, jamieson ma dobre produkty, teraz ma tusim nejaku novinku kde je EPA okolo 400 tak by ti stcili 2 tabletky denne
a aj kyselina listova podla najnovsieho co som studovala, znizuje nk bunky ..obvodak, gyndos ti rpedpise acidum folikum 10 mg - je to najsilnejsie na trhu a stoji to na predpis asi 1,3 e cize sa to oplati
dobre je aj pre muzov na spermiogram
tiez B12
na mnozstvo je dobre vitain C 2000 mg denne po 1000 rano a vecer
listovka
b12
a napr. dobra je aswaghanda - ze zlepsuje pohyb a mnozstvo
pycnogenol neskutocne zlepsuje morfologiu - 200 mg denne, mam to potvrdene, co brali muzi bab tu na konovi, tak sa zlepsilo a aj s omega 3
a naj je keby bral nejaky multivitamin - kde je selen, zinok, acko, becka, kelp, koeznym q10 , vitaimin E - aby nemusiel brat tolko vitaminov
karnitin a arginin - je zasa dobre na pohyb . karnitin aspon 700 mg podla vahy a arginin aspon 1 az 2 gramy podla vahy inak to nema zmysel
cca 2 mesiace az 3 brat - vyssie davky - podprahove nemaju zmysel a nic neriesia

neviem ci ides na stimulku alebo na vklad
ale na foliky je dobre
materska kasicka propolis a pel - ja som mala od medpharmy to staci
zinok
koeznym q10
ed je nizke zelezo tak doplnit , lebo vplyva dobrena kvalitu folkov
dečko
a dolezite je melatonin - ten vie robit zazraky s folikmi a su pekne embryjka - na sebe odskusane 🙂
resveratrol - extrak z hroznovych jadier - suepr na foliky

na uhniezdenie
NAC
ALA - kyselina alphalipoova
a aswagnanda
tak vela stastia

ejuska2586
9. jún 2017

@zibi Dakujem. Ale toto vsetko sme uz riesili...

ejuska2586
9. jún 2017

@zibi A ideme prirodzene. S otehotnenim nemame problem. Teda aspob sne nemali doteraz...

zibi
9. jún 2017

@ejuska2586 prepac, asi som ti pomylila nick .. vela bab mi pise a niekedy su tie nicky dost podobne ... 😝🙈🙊

ejuska2586
10. jún 2017

@zibi v pohode...

isabellaa
10. jún 2017

@zibi ahoj, prosím ťa, co je NAC?

ikonica
10. jún 2017

@isabellaa n-acetyl cystein... u nas je napr vo forme acc long, solmucol... lepsie a lacnejsie kupis v zahranici.... okrem ineho rozpusta hlieny, robi ich tekutejsimi... to sa napr vyuziva pri liecbe ochoreni dychacich ciest, kedy sa bacily usadia v hliene a clovek sa ich nie a nie zbavit... rozpustenim hlienu sa lepsie dostanu napr antibiotika k tym bacilom a vedia ich znicit.... vyuzitie pri plodeni asi bude pri riedeni ovuhlienu???... ale asi to tu bude mat aj iny vyznam... len si daj do google n-acelyl cystein a citaj 🙂

ikonica
10. jún 2017

citam ze pomaha zenam s polycistickymi vajecnikmi otehotniet

ikonica
10. jún 2017

aj zenam s opakovanymi potratmi, zlepsuju kvalitu vajicok...

zibi
10. jún 2017

@isabellaa N-acetylcysteín
v podstate okrem toho co bolo vyssie napisane vyznamne redukuje zapal v organizme, v maternici, pomaha pri pco a co je dolezite aj pri nidacii embrya, boli o tom rozne studie ..to iste aj ALA - kyselina alpha lipoova
mas v svojej skupine rozne clanky a daj si pod lupu NAC a tam mas o tom vela popisane, na co presne konkretne je ..
skupina Nk bunky, vitaminy a ivf

nac si objednas aj na swanson.sk

isabellaa
10. jún 2017

Ďakujem veľmi pekne baby, krásny večer.

havo79
21. júl 2017

@havo79 ze si na mna zvyknut musi. vysli najavo nove skutocnosti. nechce ma a ani nechcela, islo len o babo a chcela tu babu za partnerku.ta ju poslala do hája.neviem ako upravit ten prispevok vyssie co som pisal. babenka ma 19 , ja 37, je to suseda,ale byva u sestry 10km inde. ked ju baba (parnerka z BA)poslala do haja,tak treba platit najom, preto sa rozhodla pre mna. lenzelenna platenie. pekneho slova sa clovek nedockal,ani bozku, proste nic,ze si musi zvyknut.ale kupovanie vybaviciek od nasledujuceho dna po teho teste v plnom prude...kym ma mala omotaneho okolo prsta. proste vzdy som ju mal rad,ale ona nie,nuž tak mi treba. prvy spermiogram bol po 4dnovej abstinencii,nedalo mi cislo. novy spermiogram poslem foto,ale neuzival som ten liek,lebo mesiac pred prvym spermiogramom sme boli na grilovacke jarnej a sedeli na zemi a mal ptm hnedocerveny ejakulat 4-5dni. a mne nejde o sex,ale ked sa aj maznalo,tak stiahnuta a nie vlhka.ze si musi na mna zvyknut.ze sex raz za mesiac,alebo ajrok,ze muž vydrzi ked lubi...ale to povedala,az ked sa dalo dnua zamiesilo,tak o 4-5dni take reči.jaaaaj a ked sme boli prvy mesiac spolu,tak este ako oblecena bola mokra.viem, ze teho je aj hormon.zmena,ale tu ide o to, ze aj pri sexe so mnou myslela a tu zenu.aj pisala mi,ze sex so mnou je pre nu nic. ze necakala ze hned oteho,ale ked som vytahoval, takurazena, ze bud sapokusame o dieta alebo nie. naletel som ciganecke, ktoru vydrziavali 2lesbinky. strasne sme sa pohadali.ja ju mam velmi rad,dovoim si povedat,zenapriek vsekemu lubim,ale ona mnanie a ani na zaciatku nie. tieto myslienky budem mat navzdy v hlave.keby aspon priznala o co jej isloa tak uzavrela a ne klamstvami.ale co sa tykalo domacnosti,nakupov,hradenia nedoplatkov, to bola zvyknuta. najlepsia sprava od lesby pre mna.prepslany screen, ze ci o tom viem ,ze nechce byť so mnou. a ta moja...on o tom nevie.popritom take motuzy mi tahala.po par dnoch sa nedokazala ani pretvarovat.už vidim súd a ako bude zdierať,popritom pri miesení babätka,ze ona odomna nic nechce,len aby som bol vzdy nablízku.takz nie len chlapi su zliaci. dakujem za precitanie dokonca.ono je to na knihu toto .asi napisem knihu.

swetyty
26. nov 2017

@cisielko ahoj, viem že tvoj príspevok je starší, ale chcem sa spytať či aj s diagnozou Oligoasthenoteratozoospermia sa da ist na IUI? zadarilo sa vam to? poprípade v ktorom centre. ďakujem

leticia22
26. nov 2017

@havo79 ahoj môžem sa opýtať, ako ste dopadli na treťom kontrolnom spermiograme? Chcem vedieť, či vám pomohol ten Folandrol a o koľko. Ďakujem

podkovickaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evca8285
2. máj 2018

@swetyty ahoj... manzel ma tuto diagnozu a iui nam neodporucali... odporucili nam rovno ivf a vysiel hned 1. pokus... drzim palce

babo44
24. aug 2020

Ahojte, aj my máme túto diagnóziu, je tu niekto? Komu sa zlepšila.

janetka2345
24. aug 2020

ano

babo44
25. aug 2020

@janetka2345 viete mi povedať k tomu viac prosím? 🙂

janetka2345
26. aug 2020

@babo44 treba aby vas partner uzival aspon 3 mesiace folandrol nam to pomohlo to je vsetko ine nepotreboval to mu predpisal urolog

babo44
26. aug 2020

@janetka2345 áno, berieme aj Macu aj kotvicnik aj folandrol. A v akej diagnóze ste prosím otehotnela? Ďakujem vopred za odpoveď