Oligoasthenoteratozoospermia

somov
6. sep 2009

Ahojte. Ja by som chcela zistiť, či otehotnela niektorá z Vás ak diagnóza manžela bola oOligoasthenoteratozoospermia prirodzene. Ďakujem

chrobacek
21. sep 2009

4.2.2009 morfologie 1%, 97% imobilních, 3% na místě, 0% pomalý progresivní pohyb, 0% rychlý progresivní pohyb, celkem 13mil/ml Oligoasthenoteratozoospermia

7.5.2009 morfologie 3%, 94% imobilních, 4% neprogresivní pohyb, 1% pomalý progresivní pohyb, 1% rychlý progresivní pohyb, celkem 21mil/ml Asthenoteratozoospermia

2.6.2009 morfologie 2%, pohyb 8% 22mil/ml

28.8.morfologie 15%, pohyb 10% 20mil/ml

morfologie je kolik dobrých .... ale u těch posledni sperm. ty byly k IVF nevím jaký pohyb to je může to být neprogesivní což je taky k ničemu ..... na kontrolní chceme jít tak za 3 měsíce

pavlisa
21. sep 2009

já vím, že je to ještě slušný výsledek..četla jsem si některé diskuze staré třeba už rok, dva a strašně mi to dodalo optimismu, otěhotněly holčiny i s 99% špatnou morfologií.
Něco na tom, že psychika to hodně ovlivňuje, bude..i když to nesnáším, když mi to kdokoliv řekne 😠

Musíme spoléhat na to, že doktoři jsou machři a pomohli už hodně bezradným párům. No a pak se hodně podporovat i na koníkovi, že? To taky pomáhá 😉

Můj manžel bere zatím skoro měsíc kořen Maca, vit. E, selen, zinek a občas Q10. Kontrolní spermio za dva měsíce..snad naženeme nějaké procento dobrých spermijek navíc.
A mezi náma holkama...po tom, co užívá Macu je nějakej náruživej 😀 😀

cisielko
21. sep 2009

Chrobaček..nie, jediné čo mu robili je psr..iné vyšetrenia mu nerobili..mali by mu ešte niečo robiť?

bibi24
21. sep 2009

Chrobacek a tvoj manzel bral profertil? Tak to sa mu celkom dobre zlepsilo, to je aj sanca, ze by sa podarilo aj prirodzene nie? Ved to su uz celkom fajn vysledky. Teda ovela lepsie ako tie prve...Drzim velmi velmi palce, aby vam to vyslo...aj vam vsetkym ostatnym babulky, ved vieme, cim si musime vsetky prejst....

Pavlisa, ano, budeme sa podporovat, apson psychicky. Ja som sa tiez pred chvilou opat vyplakala, lebo by som tak chcela vlastne babatko a tak sa bojim, ze sa nam to nepodari, ani pri ivf.

Inak citala som o tej tesa/mese a cudujem sa, ze to povedali mojmu manzelovi, lebo to robia hlabe ked nie su ziasne spermie, alebo velmi velmi zle a tak ich najdu vo vzorke tkaniva. Tak ale bol to urolog, nie odbornik z car, takze asi ani nemusi vediet. Robi sa to inak v narkoze. A myslim, ze nam to ani nebudu robit, len ten spermio nie je az taky zly.

bakosko
21. sep 2009

bibi ja som bola uz 3 krat na IVF a ani ras sa nam to nepodarilo ale stale este verim ze to vynde

chrobacek
22. sep 2009

cisielko.... my máme ještě tato vyšetření :sono scrota, doppler, TRUS, vyšetření semenných váčků a hormonální profil a všechno je v pořádku .....

bibi ... nebral ... bral multi macu asi 3 měsíce a ted další 3 měsíce macu ....a na přirozené to není .... ale v zázrak věříme 🙂)

bakosko.. a jaký máte plán ted? my se do 3 ivf moc nehrneme

bibi24
22. sep 2009

Bakosko, obdivujem ta!!! Bodaj by sa aj vam zadarilo, velmi drzim palce!!

Cisielko, tak vies, nikto nikdy nevie...ked nastalo take zlepsenie, tak neznamena, ze nenastene este aj vacsie, nie? 😉 Vy idete na ivf?

cisielko
22. sep 2009

Ahojte...

Bibi..my ideme na IVF..sme ešte len na začiatku..mali sme ísť na IUI ale bohužial nemá to význam, takideme skúsať toto 🙂 a nezúfaj, raz sa to musí podariť 😉

Bakosko..klobúk dolu, že sa stále nevzdávaš..budem ti silno držať palce 😉

Chrobaček..to čo je, to som ani nepočula nie to ešte aby sme to mali za sebou tie vyšetrenia 😕

bibi24
22. sep 2009

Cisielko a kedy idete? Budem ti drzat palce? Kolko ste sa snazili prirodzene? Prepac, ak si to pisala, ale niekedy uz nestiham si vsetko pamatat...my sa snazime 7 mesiacov "iba".
A na iui mozes ist len pri urcitom pocete spermii?

Ani tomu ivf celkom nerozumiem? Preco sa niekedy mrazia vajicka a inokedy nie...mam v tom chaos 😒

chrobacek
22. sep 2009

cisielko nám to udělali hned po zjištění toho tragického spermiogramu .... odeslali manžela k urologovi ten diagnostikovatl varikokelu a na základě toho tato vyšetření, ale těmi se jeho diagnoza vyvrátila..... tj příčina neznámá ....

cisielko
22. sep 2009

Bibi..no to je ešte ďaleko..ja idem do centra 07.10. s výsledkami z krvy a mám dohodnutú rovno aj konzulatáciu..takže im rovno poviem, že ideme do toho a žiadny odklad...už sa mi nechce čakať..takže viac menej sa všetko dozviem až o 2tt 😉 tak raidne sa snažíme vyše roka..mylsím , že rátanie ovu, meranie a všetko..tak normálka rok pred tým a vysadenie anT pomaly aj 4 roky..takže dosť ☹ my sme išli do centra s odporúčaním na IUI..kontrolný spr však bohužial dopadol ako doapdol..on má 99%patologicjých a mý objem a všetko tak preto nám povedali, že IUI je úplne zbatočné 😠

Chrobaček..no tak to čumím..a čo to je za vyšetrenie, akože čo mu robili?

atrix
22. sep 2009

Ahojte holky, přidám se k vám. Chrobáčku, co prosím znamenají tato vyšetření, o kterých jsi psala: doppler, TRUS, vyšetření semenných váčků? Manžel má hodně špatný spg, byl u urologa, čeká ho ultrazvuk varlat, hormonální profil. Chci věřit, že se to aspoň trošku zlepší, ale má 0.2 mil/ml, 99% nepohyblivých, u nás zřejmě i ivf bude zázrak ☹ ☹

cisielko
22. sep 2009

Atrix..tak aj u vás je to také zlé ako u nás..u nás je aspoň počet, že 7mil ale aj to je málo...beriete nejaké lieky?

chrobacek
22. sep 2009

atrix tak jak píšeš utrazvuk, vyšetření prostaty,,,,,,a neboj u ICSI je úplně jedno kolik jich je potřebují jen pár kusu

atrix
22. sep 2009

No, manžel bere myslím selen a zinek, ale podle mě to musí něco opravdu vážného a na to vitamíny nepomůžou. U nás právě není ani počet, ani pohyb, prostě nic. Taky jsme si mysleli, že na ICSI stačí pár dobrých, jedno ivf máme za sebou a našli jednu pohyblivou spermii, vajíčko se oplodnilo, ale vyvíjelo se pomalu, takže nic.

cisielko
22. sep 2009

Atrix..mne akurát dorazili na oštu tieto vitamíny:kvapky Androzin a tabletky Macca..a ideme to snimi skúsiť...babenka čo mi dala tento typ písala, že spr sa lepšiel o 80% 🙂 nám Profertil nepomohol tak kým prídeme i IVF ideme skúsiť toto 😉

bibi24
22. sep 2009

Cisielko - tabletky Macca? Nemali by to byt kvapky? Neviem, len sa pytam...a to su aj pre muza, alebo pre zenu, alebo je to jedno?

cisielko
22. sep 2009

bibi..nie tabletky určite, možno sú aj kvapky, neviem ale ja mám na pošte tabletky..a sa mi zdá, že sú aj pre ženu...idem ophladať link a dám ti ho sem, môžeš to omrkať 😉

cisielko
22. sep 2009
somov
autor
22. sep 2009

cisielko, a tie kvapky Androzin máš odkiaľ? Kde si si ich objednala, a aké odporúčania si mala.

cisielko
22. sep 2009

Somov..tiež od tej baby čo mi odporučila maccu...tu je link. http://www.animacentrum.sk/node/159

pavlisa
23. sep 2009

já taky doufám, že Maca zabere..já jsem si ji taky občas zobla, je tam napsané, že je to i proti stárnutí 😀

Já teda piju jen kontryhel, neužívám jinak žádné vitamíny, snad jich mám ve stravě dost. Co vy? Zobete některá nějaký Baby plan, nebo něco podobného s kysel. listovou?

cisielko
23. sep 2009

avlisa..ja som zobala Baby plan..ale prestala som...ked som sa prestala sledovať aby mi z toho nepreplo..hneď ako budem tehu tak sa dám do toho znova..ako dlho berie mužo Macu?

pavlisa
23. sep 2009

cisielko, bere ji asi tři týdny..takže nemůžu říct, jestli to pomohlo, jedině, kdybych našla začátkem října na testíku // 🙂
kontrolní spermio má až za dva měsíce. Jdeme na první konzultaci do caru až v příští měsíc a to první spermio jsme si nechali dělat u "konkurence" takže je možné, že budou chtít v tomhle caru taky odběr, aby zjistili vlastní výsledky.
Podle mě se Macou a tím selenem, zinkem a vit. E nic nezkazí.

A já se od ledna zkoumám a měřím BT a sleduju ovulaci a nakonec mi to všechno pozorování bylo k ničemu 😒
no ale zase na druhou stranu teď vím, že mám ovulaci až kolem 20DC, což je zítra..tak na to pro jistotu asi hupsneme, co kdyby, že?? 😉

cisielko
23. sep 2009

Pavlisa..tak to som zvedavá ako dopadnete..ja si ju dnes ide konečne vyzdvihnúť na poštu a hned ju aj začne brať..dúfam, že už sa to nebude zhoršovať lebo fakt neviem..a veru,snažlkujte, zázraky sú a možno sa ja k vám pritrafí 😉 my keď mse boli 1 x v centre tak sa nás spýtali či chceme spr..jasné, že sme chceli a odbre sme uribili..aspoň skúšame ďaľšie veci takže na vašom mieste by som sa na spr pýtala 😉

pavlisa
23. sep 2009

No já jen jestli to má cenu dělat nový spermio po měsíci..ale zase na druhou stranu je dobré si ověřit výsledky ze dvou různých center, že?
a ty si jinak v pořádku? pravidelně ovuluješ?

barchee
23. sep 2009

ahoj babulky 😉 pridávam sa k vám, môj mm má dg oligozoospermia - počet spermii 4mil/ml, pohyblivé 2ml/ml, 70% patologických, pohyb v poriadku a,b. ph v poriadku, množstvo v poriadku. Utz všetko ok, ešte má ísť na sono obličiek, bralôi mu aj krv na hormonálne testy a má ešte priniesť ejakulát na nejaké vyšetrenie...Aj jemu urológ odporučil a teda aj predpísal Profertil, ale keďže neobsahuje nič výnimočné, všetky jeho zložky sa dajú samostatne zohnať a na ich stránke sami píšu, že kontrolný spermiogram môže byť aj zhoršený aj zlepšený - je to podľa mňa alibizmus 😠 za tie peniaze by to malo snáď pomôcť, nie? Podľa mňa je to nejaký oblb...za nehorázne peniaze.... 😠 tak som si na nete našla tú Macu, som nakázala kúpiť a uvidíme 😉 vidím, že aj vy ju máte, tak snáď pomôže zlepšiť tých mrňavých lenivcov 😀

cisielko
23. sep 2009

Barche..ahoj..tak ajty medzi nami 😠 ako vidím u vás je objem problém, u nás všetko tak budem držať palce aby sa vám to zlepšilo a výsledky boli lepšie 😉 čo sa týka Profertilu niekto ho chváli niekto nie..nám nepomohol ani trochu takže ja osobne už do neho nedám ani jeden jediný cent..teraz vyskúšam toto a uvidíme..a čo vy, máte za sebou..čo ešte len idete mať?

Pavlisa..veď je to na vás či si dáte psr alebo nie..ja vyzerám ok, ovu prebieha paosň toto je super 🙂

pavlisa
23. sep 2009

Cisielko: máš pravdu, necháme si ho udělat, proč ne, když nám to navrhnou..ale to je ještě daleko, ještě dva týdny čekání na konzultaci.

Barchee a vy už chodíte do nějakého centra? Každopádně Macu zkuste 😉 ať si potom můžeme posuzovat výsledky, komu to pomohlo.

cisielko
23. sep 2009

Pavlisa..no tak máte 2tt na brabnie vitamínov, ak sa to zlepšije tak to určite bude vidieť, aspoň malá dochylka tam musí byť 😉