Oligospermia

lilli202
9. mar 2012

Máte nniekto tákuto diagnozu a otehotneli ste tym???bud prirodzene alebo ivf.napiste prosim...

lilli202
autor
1. apr 2012

toto cakanie z genetiky ma poraziiiiiiiiiiiii.uz mesiac cakáme a nic.

loulou02811
9. apr 2012

@tinulkab
Manželovi brali krv na hormonálny profil až po druhom zlom spg., tento týždeň bude mať výsledky.. Tiež si myslím, že asi má nízku hladinu testosterónu, alebo iného hormónu. Čo dali tvojmu manželovi na to? Aj sa to polepšilo?

tinulkab
11. apr 2012

@loulou02811ako som uz pisala, manzel najprv bral proviron a vit. E, plus sme kupovali macu - to bolo hned po prvom zlom spg. ... na druhom spg. nam uz spermie nasli, hoci nie vela a povedali nam aj o tom testosterone (no krv brali uz pri prvom spg.) ... teraz berie undestor testocaps,no nevieme aky vplyv na spermie ma tento liek ... za urologom mame ist znova az v oktobri ...

loulou02811
13. apr 2012

@tinulkab
Výsledok z HP: všetky hladiny hormónov v norme, až na prolaktín. Je o dosť zvýšený. K andrológovi máme ísť z výsledkami HP aj na 3.spg až o 5 týždňov, teraz neviem, či máme čakať a nič nepodnikať, alebo sú v lekárni dostupné voľnopredajné lieky na zníženie prolaktínu? Na nete som našla parlodel, medocriptin.. Má s tým niekto skúsenosti?
Ďakujem za radu.

tinulkab
13. apr 2012

@loulou02811 možno by bolo dobre zavolat lekarovi, ze ako dalej postupovat ... mozno vam nieco po telefone poradi ...

tatinka
25. apr 2012

@lilli202 ahoj uz mas tie vysedky z genetiky? my sa snazime o babo uz roky aj mame za sebou trikrat iui a jedno ivf a jeden ket,ujalo sa iba embryko z ket ale po mesiaci som nedavno on prisla:(((...smutna som, pred par dnami sme bolina geentike a tiez budeme dlho na vysledok cakat , povedali ze koncom maja zaciatok juna by to malo byt,,,moj ma oligospermiu a aj astenospermiu a ja mam pcos-ale o tychto diagnozach vieme uz davno , chodime do iscaru v martine

lilli202
autor
26. apr 2012

@tatinka ahoj uz prisli prisli.vsetko je okej.tak my sme boli na genetiek 6marca a v aprilitak okolo 20my prisli.my chodime do kosic k hermanovi.aj my máme oligo asth.

tatinka
26. apr 2012

@lilli202 no tak do podla toho co pises to asi bude aj taka ko mi hovorila dr ze tych 6 tyzdnov kym pridu vysledky z genetiky, a ako teraz pokracujete?co vas caka s muzom dalej?idete na ivf?

lilli202
autor
26. apr 2012

@tatinka ano ideme na ivf len este jedno vysetrenie nás caka no manzela nie mna.a potom ideme papiere poslat do pois.

tatinka
26. apr 2012

@lilli202 andrologia?to uz mame za sebou 🙂, toto je vase prve ivf?

lilli202
autor
26. apr 2012

@tatinka ano prvé ivf

tatinka
26. apr 2012

@lilli202 zelam teda vela stastia nech sa zadari

lilli202
autor
26. apr 2012

@tatinka a vy idete tiez na ivf?

tatinka
26. apr 2012

@lilli202 ideme ale uz na druhe ivf len ziadost sme davali az teraz v pondelok ako mal moj tu andrologiu takze este musime pockat na schvalenie, toto caknie stale na vsetko je nekonecne

lilli202
autor
27. apr 2012

@tatinka tak to cakanie je najhorsie.ale co uz musime pockat ak chceme nasho potomka.prvé sa vám nepodarilo?

tatinka
27. apr 2012

@lilli202 prve ivf sme mali v decembry , neujalo sa nam embryko ale ostali nam dve na mrazenie, teraz v marci sme mali ket, jedno embryko neprezilo rozmrazovanie a jedno nam dali, krasne sa ujalo , ale,,,po 4 tyzdnoch tehotenstva nam nas anjelik odisiel do nebicka,,,ani ti neviem povedat ako nas to vzalo velmi,cele velkonocne sviatky soms travila v nemocnici pre silne krvacanie,,,prerevala som vela dni,,,,ale ideme dalej, mame v nebicku anjelicka a verim ze dalsie ivf sa nam uz zadari a nase babo u nas uz ostane,,verim v to,,,ty uz mas schvalenu ziadost?

lilli202
autor
28. apr 2012

@tatinka este nemám teraz pojdeme poslat.tak to ma mrzi co sa stalo mojka.

cristi
28. apr 2012

@lilli202 ahoj 🙂 iste si na mna spomenies,pisala som ti o nasom probleme s otehu kvoli mm zlemu spg oligospermiu pred 5rokmi..medzi tym sme uz navstivili v marci CAR ,ked mm robili spg a mal ho zhorseny aj o asthenospermiu 😒 tak nadej na prirodzene otehu bola fakt miziva...hned nam doporucili v CAR ICSI..mm bol aj na urologickom vysetreni,kde mu nic vazneho nezistili aj HP mal v norme...ale aj napriek zlej prognoze sme sa nevzdali a snazili sa prirodzene otehu...a podarilo sa 😵 pred troma dnami som si nasla slabucku ciarku na tehuteste a vcera bola uz silnejsia...ms mi meska cca 3dni ,tak zatial sa potichucky tesim z nasho uspechu... snazim sa vsetko brat triezvo a zbytocne sa neupinat na zacinajuce tehotenstvo...je to este velmi cerstve ... 🤐 chcela by som tebe i ostatnym kockam,ktore maju podobny problem ako my povedat ,ze ta nadej na prirodzene otehotnenie tu je vzdy a pokuste sa urobit vsetko preto, aby sa to podarilo... 🙂 pekny den vam prajem 🙂

lilli202
autor
28. apr 2012

@cristi no tak to si ma potesila.pravda ze si spominam na teba pravda.je to krásny pribeh ak je to pravda no.to je krásne byt tehu(dúfam)tak drzim ty palceky moja aby ste dohiahly do uspesného konca.

tatinka
28. apr 2012

@lilli202 dekujem....co narobim,,,musim ist dalej a skusime znova.....a do akeho centra chodis?

lilli202
autor
29. apr 2012

@tatinka gyncare

tatinka
29. apr 2012

@lilli202 dryim ti palce moja abz sa yadarilo

tatinka
19. júl 2012

@lilli202 ahoj, dlho si sa neozvala, tak co ako si na tom? ziadost uz mas schvalenu? uz sitmulujes ci uz si aj po ,,,podarilo sa ?

lilli202
autor
19. júl 2012

@tatinka ahoj moja.aj som zabudla aj som nemala cas.prepac.v utorok som posielala papiere do positovni.ty ako?

tatinka
19. júl 2012

@lilli202 mam zas ebou uz aj druhe ivf ale nevyslo,,,,ja som myslela ze si uz poslala vtedy ako sme pisali este dakedyna jar tusim to bolo,,,

lilli202
autor
19. júl 2012

@tatinka nie.este nám chybalo vysetrenia.a teraz co bude s vami?ako dalej.a preco nevyslo kde ty to chodis

tatinka
19. júl 2012

@lilli202 mame este mrazene embryka tak skusime to, verim ze aspom to sa ujme a vydrzi,,,neviem preco, ani lekari uz podla mna nevedia, maternica dobra, sliznica ze super,,..do iscare martin chodim,,,,a teraz kolko vam hovorili ze budete cakat?

lilli202
autor
19. júl 2012

@tatinka tak ze do 20augusta by my mali prist.a kolko platite teraz zas,??kolko si uz mala umelych.

tatinka
19. júl 2012

@lilli202 dve ivf som mala toto nas stalo okolo 1060 e ale to sme mali este o 63 e nizsiu cenu lebo nam boli dlzny peniaze z minula takze teraz nam to odratali v centre a pred tym pri prvom sme platili asi 1400 e aj daco,,tak ked sa rozhodneme ist na ket platit budeme 165 e za rozmrazenie,,,,cize september uz zacnes stimulku, ?dlhy ci kratky protokol?

lilli202
autor
19. júl 2012

@tatinka aha rozumiem.dost drahé su to.vies co ja neviem ci dlhy alebo krátky tieto injekcie my predpisal injekcieGonal 6baleni...Fostimon10amp....dipherelinel1bal....pregnyl1bal..estrimax.duphaston...utrogestan..podla mna krátky.ale co je to ze ci mas krátky alebo dlhy ?