Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Opakované mikropotraty

horalocka
29. dec 2012

Ahojte zienky, potrebovala by som poradit, mozno niektora zazila nieco podobne... Mam dva a pol rocneho synceka, ktory sa nam podaril hned prvy mesiac po svadbe, ani sme nevedeli ako. Ked sme sa rozhodli, ze by mu mohol pribudnut surodenec, znova som otehotnela hned prvy mesiac snazenia...Bohuzial toto tehotenstvo nedopadlo dobre, v 9 tt som musela ist na kyretaz, pretoze sa plod nevyvijal a odumrel. Po zakroku sme si dali dva mesiace pauzu a potom skusali znova. V oktobri mi meskala mrcha, tak som si robila test, vysiel pozitivne, za dalsie dva dni som si ho robila znova a uz bol negativny. Nakoniec mrcha prisla a to iste sa zopakovalo aj v novembri, aj v decembri. Ja uz neviem ci si to nahovaram alebo co, ale mala som typicke tehotenske priznaky, aj na teste svietila druha ciarka... V najblizsej dobe sa chystam k lekarke, no bojim sa, ze mi s tym velmi nepomoze. Mala niektora z vas podobnu skusenost? Uz z toho zacinam byt zufala...

jania023
29. dec 2012

@horalocka ja mam to iste ako ty a neviem si rady ani sama koly comu to moze byt..stale to odide..tak ak by si mala nejaky zazrak co pomoze tak sa podel 😝

igiana
29. dec 2012

@horalocka ja mam taky isty problem, prve dietatko skoro bez problemov a potom potraty, druhe zazrakom s krvacanim, ale stastlivo, a potom to iste co ty.

horalocka
autor
29. dec 2012

@jania023
@igiana baby a boli ste s tym uz u gynekologa? nic vam nepovedali? ja sa este len chystam, tak som zvedava ci mi nejako pomozu...

majaga
29. dec 2012

Ahoj. Odporúčam Ti knihu od Ludmily Mojžíšovej. Veľa Ti vysvetlí....... A ešte niečo. Skús kvalitný detox. Nie lieky či zázračné prípravky. Len kvalitnú stravu. Moja skúsenosť = naše dvojičky..... A to pre väčšinu snažiliek. Ale mysli na to, že toto Ti lekár nepovie, lebo on je študovaný a len on Ti môže stanoviť diagnozu.. Ach tá lekárska ješitnosť!.....

horalocka
autor
29. dec 2012

@majaga dakujem Ti...a nemozes mi priblizit o aku kvalitnu stravu ide? ci je to nadlho?

jania023
29. dec 2012

@horalocka lekar ti nezisti nic to som skusala lebo on pokial ti vezme krv uz je negativna..mne by mal vziat hned ked je test pozitivny a on ze nie ze je skoro a potom uz zase neskoro..neviem nechapem..test pozitivny a nakoniec pride ms normalne v termine a potom uz len vidim vyplavujuci sa plodovy obal 😢

jania023
29. dec 2012

@majaga aku detoxikaciu by si odporucila?

horalocka
autor
29. dec 2012

@jania023 ved ano, ze ked sa uz spusti menstruacia je uz neskoro na odber krvi...ale ja som to myslela tak, ze ci ta neposielali na nejake vysetrenia, pripadne nepredpisovali nejake lieky?

jania023
29. dec 2012

@horalocka nie lebo podla nich som tehotna nikdy nebola takze nic z tym nerobia..ja za posledne 4 roky som mala min cca 10 mikropotratov i ked nechapem preco..stravujem sa zdravo,pohyb mam ako taky,som stihla,hormony ok tak nechapem..ale treba urobit predovstekym genetiku oboch partnerov lebo tam moze byt pes zakopany

horalocka
autor
29. dec 2012

@jania023 to su lekari, ked nemaju dokaz, tak s tym nic nerobia... ☹ ale ved dnes to zena vie zistit pomerne skoro, o to viac ked mrcha meska...ja som tiez stihla, nemam este ani rizikovy vek, nechapem to... ☹

horalocka
autor
29. dec 2012

@jania023 ja si inak tiez myslim, ze by boli potrebne nejake vysetrenia, v niektorych pripadoch sa tomu snad da pomoct aj liekmi...

anjelicek26
29. dec 2012

@horalocka - inkompatibilita krvnych skupin a aj zla zrazanlivost krvi moze vela vysvetlovat, k lekarke sa neboj ist, ked budes vediet, kde je problem, lahsie sa proti tomu bojuje, ako stale znasat straty babatka. Drzim palce ♥

jania023
29. dec 2012

@anjelicek26 my sme kedysi davno robili geneticke testy ci vobec mozeme meat spolu babo a vyslo ze ano ale ja ma nieco zle v genoch..vraj to nema ziaden vpliv na babo ale bohvie..kazdopadne sa dam vysetrit..tu sa robi iba prefuk a prechod hlienom krcak maternice a dalej nic viac..len inseminacie a trimulacie o nicom 😢 co by si poradila??

anjelicek26
29. dec 2012

@jania023 - -ja som zla adresa, nase deticky prisli do bruska raz-dva, skus sa spytat kociek v teme reprofit Brno, je to vraj najlepsie centrum na liecenie neplodnosti, kazda z nich ma za sebou kopu kopu vysetreni, urcite ti poradia, ako dalej. Nieco zle v genoch moze znamenat cokolvek - alebo vobec nic. Ked je tuzba po babu, treba to riesit, ono je to na psychiku velmi tazke, ked sa nedari, prajem vela sil ♥

horalocka
autor
29. dec 2012

@anjelicek26 dakujem Ti, k lekarke isto pojdem, snad sa to nejako pohne a zistia, kde je pricina...inak ja mam krvnu skupinu B negativ, manzel 0 pozitiv...aj nad tym som uz rozmyslala, ci to s tym nejako nesuvisi... 😒

jania023
29. dec 2012

@horalocka u nas je ab+ a b+ a aj tak to nejde

jania023
29. dec 2012

@anjelicek26 diky vyskusam 😉

anjelicek26
29. dec 2012

@horalocka - hm ved prave tam moze byt problem, ak je babo pozitiv, tak ho tvoje telo napadne ako parazita a odstrani :( Ale to by tvoja lekarka mala fakt vediet a riesit. Aj toto sa da osetrit injekciami a sledovanim pocas tehu. Dufam, ze pomozu.

odrik
29. dec 2012

@horalocka
Naozaj to netreba nechať tak, treba sa od gynekológa pýtať na vyšetrenie hematologické, endokrinologické.... Mne napr. zistili vrodenú Leidenskú trombofíliu, tú má naozaj veľa žienok a donosili zdravé dieťatko, ale treba to riešiť. Ak to nebude hematologický problém, môže isť o endokrinologický. Je mnoho situácií, prečo nastávajú mikropotraty, ale to Ti pomôžu lekári vyriešiť. Veľa šťastia!!!

majaga
29. dec 2012

Dievčatá. Tak v prvom rade je pes zakopaný v našom spôsobe života. Chemická strava a nedostatok pohybu. Genetika je tá druhá vec. Ale ke´d je genetika ok, tak chyba bude len v tej prvej veci.
Takže strava a detox. Za chvilu bude jar a začne všetko rašiť: najma žihlava, medovka. Zabudnite na všetky exotické rastliny ako aloe. Nie, nezaznávam ho. Je to užasná rastlina, aj my ich mame doma na drobné poranenia. Ale nieje z našeho pasma takže naše telo nieje na nu navyknute (črevo je nieco ine). A je to laxatívum! takže snažilky a tehulky ruky od nej preč! Aspoň na pár mesiacov (ako sa kto bude citit) treba vylučiť maso zo stravy(bielkoviny sa nahrádzaju kvalitne aj rastlinnymi a na par mesiacov to nikomu neublíži) a v mnohých prípadoch aj mlieko.a skúsiť bezlepkovú stravu.Z lepku byva častokrát neschopnosť otehotniet a neschopnosť donosit dieta. To su overene študie. Nezabudnúť pit!!!!!!!!!!!!!veľa tekutín! Nie sladené napoje, kávu,čierny čaj, minerálky obmedzene. Čistú vodu. Maso ( nie udeniny) až neskor kvalitné. Moj názor domáce prasiatko je lepsie ako chemické kurence.
Pohyb. Zabudnite v tomto prípade na posilky, aerobic apod. Kardio trening - rýchla chodza postaci.Treba spevnit chrbticu a chrbtové svaly!!!!!!!!!!!!!!!Na to sú špeciálne cviky, ktoré Vám zaberú cca 20min denne. Odporúčam knihu Ludmily Mojžíšovej.Nebola lekárka, ale žena šikovná a samostatne rozmýšlajúca s velkým darom od Boha. A hlavne mala výsledky! Čo velmi vela lekárov nemá a nemôže sa cez to preniest. A mne pomohla aj kniha Gravidjoga od Makedonovej (vyd. Natali joga).
Kto sa chce ešte nieco spýtať, možete mi napísat. Všetko mám zo svojich skúsenosti, tieto veci mám overene a funguju. Len to chce čas a vela námahy a trpezlivosti. Ale vysledok stoji za to.
PS. ospravedlnujem sa, že nepouzivam diakritiku, ale pišem rychlo.

anjelicek26
29. dec 2012

@horalocka - prave si to hladam na nete a pise sa tam, ze ak zena ma opakovane potraty odporuca sa injekciu dat uz pred samotnym otehotnenim, resp. okamzite, ked zena najde dve ciarky na testiku. Ze telo sa vyslovene brani proti plodu opacneho rhesus faktoru.

horalocka
autor
29. dec 2012

@anjelicek26 no super, to vazne? ja som si to tiez hladala na nete, ale nenasla som nic k tomu... ☹ to ta moja gynekologicka nevie? 😠

anjelicek26
29. dec 2012

@horalocka - neviem, ci nevie, alebo ju nikdy skumat krvne skupiny nenapadlo, fakt netusim 😖 Kamoska uz bude rodit a tie injekcie si picha od zaciatku, dostala teraz stvrtu, stale jej kontroluju krv, ci je vsetko v poriadku. U nas to na gynde hned pri vstupnej prehliadke v tehu riesia a zapisuju, krvna skupina otec aj matka, je to dolezite...

cecil36
29. dec 2012

@jania023 mas trombofilne mutacie?
@horalocka moze byt problem muzov spg. U teba nie je prdpoklad, ze by to mohli byt trombofilne mutacie, kedze uz jedno babo mate a nebol problem.

jania023
29. dec 2012

@cecil36 nie nemam nic robene len to co som pytala.a ani neviem co to je 😅

cecil36
29. dec 2012

@jania023 tak sup najst schopnu hematologicku a dat spravit zakladne odbery. A potom, ak by sa to potvrdilo, budes pichat pri tehu do bruska fraxik 😉

cecil36
29. dec 2012

@jania023 a teraz pozeram, ze mas babo, tak v tych mutaciach to asi nebude, to by si mala problem aj pri dcerke. Ale nic nepokazis, ak si vysetrenie das spravit.

horalocka
autor
29. dec 2012

@anjelicek26 ved aj u nas to tak bolo, tiez si hned zapisovali nase krvne skupiny a sledovali ma, ale ked som potratila, nic mi o tom nehovorila... ☹

anjelicek26
29. dec 2012

@horalocka - a nepichla ti hned preventivne injekciu? Ja tomu nerozumiem, preco nie 😕 Urcite pri dalsich dvoch ciarkach hned na gyndu a musis si to vydupat, aj keby si kvoli tomu mala lekarku menit 😔

jania023
29. dec 2012

@cecil36 akurat pozeram ze mam krvnu skupinu AB+ a fenotyp -

Tu začni písať odpoveď...

Odošli