Operácia fimózy u 5 ročného, Dr. Bača

nelasvk
16. apr 2019

Maly mám 5 rokov a sme zajtra objednaný do Ke k dr. Bačovi na operáciu zúženej predložky. Boli ste u pána doktora a ako to všetko prebieha ?
Dr nám to vysvetli ale chcem vedieť aj vaše skúsenosti a hlavne ošetrovanie potom ,mali ste problémy a ako to znášali drobci po narkoze ? Dakujem

kukulienka83
16. apr 2019

Iný dr, iné mesto, ale prešli sme tým so starším keď mal 3 roky... Nic príjemné, ale zvládli sme to... Naša výhoda bolo leto, 3 dni chodil holý, ani nič sa nemohlo dotknúť... Neviem co konkrétne by som ti ešte... Repik nachystať, kúpele v ňom a tak... Kľudne sa pýtaj... Narkóza a po v pohode

nelasvk
autor
16. apr 2019

@kukulienka83 ja som si už kúpila harmanček, nurofen, panadol. A čuranie ako? Nestipalo,? Ako dlho sa kúpal v repliku ? A bolesti boli ako dlho ?

drobcek26l
16. apr 2019

My sme boli pred rokom syn mal vtedy tiež 5 rokov. No bol to boj, bola som rada že nas tam cez noc nechali lebo 6 hodín po operácii mu išli dávať dole obväz a museli sme ho 4 držať. Vycikal sa chudák hneď po tom ale myslím že len kôli tomu že to vďaka tej bolesti od obväzu necítil.
Presne ako píšu vyššie priprav sa na to že si nebude chcieť dať nič obliecť. Chvalabohu aj u nás bolo teplo išiel domov v mojom dlhom tričku. Aj doma behal a spal iba v tom asi 4 dní. Kúpal sa týždeň v repiku a dlho to mal citlivé.
Nakúpila som mu o 2 čísla väčšie slipy a mesiac nosil tie. Potom už v pohode.
Držím palce daj vedieť ako ste to zvládli

kukulienka83
17. apr 2019

@nelasvk cikal v pohode, dokonca cez ten obväz. Potom sme do dali do toho repliku sa kúpať a ten obväz sa tam odmocil a pekne lahucko bez bolesti a boja šiel dole. My sme išli hneď domov

nelasvk
autor
17. apr 2019

@drobcek26l ja by som bola tiež najradšej aby sme mohli zostať cez noc, no vraveli nám ten pojdeme domov , och strašne sa toho bojím

drobcek26l
17. apr 2019

@nelasvk o koľkej máte prísť? My sme mali ísť na rad o jedenástej, nakoniec ho operovali až o štvrtej. Chudák od rána bol bez jedla a vody, plakal mi tam že je hladný a smädný a po narkoze mi povedali že ešte 5 hodín nemôže jesť a piť. To už bol chudák hotový. Tak som mu potajomky dávala po lyžičkách vodu

kukulienka83
17. apr 2019

@nelasvk neboj, to zvládnete. A uvidíš, doma vám bude lepšie, načo sa zbytočne motať v nemocnici. Držím palce

nelasvk
autor
17. apr 2019

@drobcek26l sme na pol 4

nelasvk
autor
17. apr 2019

@kukulienka83 Dakujem

drobcek26l
17. apr 2019

@nelasvk moc moc vám držím palce, budem na vás o pol štvrtej myslieť. 🍀🍀🍀

nelasvk
autor
17. apr 2019

@drobcek26l Dakujem krasne ;)

drobcek26l
17. apr 2019

@nelasvk ako sa máte?

nelasvk
autor
18. apr 2019

@drobcek26l no momentálne po hodine trápenia sa curanim Ok ,
Včera to bolo drsnejšie , hlavne potom , dosť ho bolelo

nelasvk
autor
23. apr 2019

@nelasvk ešte mám otázku , maly je už Ok , ešte mastickujeme, robíme harmančekove kúpele , no neviem či by už mohol ísť nasledujúci týždeň od pondelka do škôlky , rastu mu doma rohy a chce ísť

kukulienka83
24. apr 2019

@nelasvk super, jak ste to zvládli. Myslím ze keď bude cikulka už zahojena, tak môže ísť. Je to ešte 5 dní. Dovtedy bude snáď už všetko ako ma byť.

margot30
22. jún 2021

Ako prebieha operácia fimozy

kukulienka83
23. jún 2021

@margot30 môj mal 3 r. Prišiel ráno, dali naladovku, uspali, zoperovali, resp.obrezali a navečer išiel domov.