Má môj syn fimózu?

lellla
14. feb 2021

Ahojte žienky idem si po radu....malý ako má pipík tak ma tu predložky už peknú že nieje zúžená a krásne by sa dala stiahnuť dolu ale problém je že pod ňou to drží taká akoby Blanka a tá nejde ďalej dolu to je akože ťa fimoza alebo niečo iné?? Oddelí sa mu to ? Ja som myslela že keď ťa predložka ktorá bola pred tým viditeľne zúžená na jednom mieste akoby prstenec tak keď sa takto akoby roztiahne že to už pôjde pretiahnuť a nejde jednoducho ťa Blanka to stále drží a bojím sa či bude musieť ísť malý na zákrok lebo tomu presne som sa chcela samozrejme vyhnúť.vdaka vám

bona69
14. feb 2021

Nepíšeš koľko má synček, oddelí sa to samo, keď príde čas, a dozrie mu tam čo ma

kukulienka83
15. feb 2021

Nie to už nieje fimoza, to je prilepené, to sa môže časom samé upraviť alebo to spraví urológ ambulantne. Kúpanie v slezi, kremíka slezovy by to tiež mohol povoliť. Alebo aj masť od urológa. A cvičiť po kúpaní

lellla
autor
15. feb 2021

@kukulienka83 vďaka to som potrebovala počuť že už to nieje fimoza...cvičíme kúpeme mastime tak snáď povolí má 3 roky takže ma ešte čas 😌

lellla
autor
15. feb 2021

@bona69 má 3 roky takže ecasu má ešte dosť a robím všetko pre to aby to šlo samé a bez lekárov 😌

bona69
15. feb 2021

@lellla píšeš že mal zúženu predkožku, teda mal fimozu, môj bude mať teraz dva roky a má ju tiež, kedy to tvojmu povolilo,teda myslím že sa mu to roztiahlo,lebo jemu ani žaluď nevidno,mastime po kúpaní so slezovym kremom, lebo keď mal rok nasilu mu dr na kontrole stiahla a prasklo mu to a krvacalo, odvtedy sme tam neboli a ani nedovolím nikomu aby mu tam babral ešte. Zatiaľ nemá žiadne problémy,ani pri cikani

zuzka38
15. feb 2021

@bona69 rocnemu stiahnut na silu???? wtf 😲

zuzka38
15. feb 2021

@lellla ma len tri roky, ma kopu casu

bona69
15. feb 2021

@zuzka38 no týždeň som mu mastila framykoinom a revala pri tom s nim,

zuzka38
15. feb 2021

@bona69 ano rozumiem uplne, mojmu synovi to spravila dr. v 4 rokoch a tiez takto dopadl ako popisujes.. nechapem co su to za doktori...

lellla
autor
15. feb 2021

@bona69 vieš čo ja som bola u dr na odporúčanie ..našťastie najskôr dal len nejakú kortikoidovu masť ťa zabrala ale len tak na polovicu a potom ku chcel robiť zákrok no ja som rázne odmietla to bolo cez leto a v novembri mal 3 roky...kúpila som masť slezovy a aj slez do kúpeľa a povolilo mu to postupne ale teraz to má úplne pekne že rovné nemá tam žiadne zúženie ale kope sa každý deň niekedy každý druhý deň a stále mastime každý večer nič nerobím násilu s ani nedovolím pokiaľ nenastane nejaká komplikácia nedajbože ! Môj syn je veľkí citlivý a on si všetko moc dobre pamätá takže také že čo povedal doktor že za týždeň si nespomenie u môjho nehrozí ...dúfam že aj tá Blanka mu povolí a odlepiť sa sama časom ale mastit budem ďalej lebo keď som polavila že sa mi nechcelo tak sa mu to začalo sťahovať normálne naspäť ..

lellla
autor
15. feb 2021

@zuzka38 no veď práve pre to už k lekárovi nepôjdem ! Sú veľmi za zákroky a ubližujú malým detičkám...na to som citlivá aj ja

lellla
autor
15. feb 2021

@bona69 chudáčik ako je to dobré akurát pre traumu matky aj dieťaťa 🤦🤦pokiaľ netreba robiť tieto zákroky tak by to robiť nemali!