Otehotneli ste i napriek mykóze?

aalzbetkaa
23. máj 2020

Ahoj baby.... Často mávam mykozu..A chceli by sme s priateľom babo...... Chcem sa spýtať ci sa vám podarilo otehotnieť aj keď ste mali mykozu? Alebo je to nebezpečné napr. pre dieťa a treba sa najskôr poliečiť... Nejaké Domáce rady mate? Ja sa už normálne hanbím chodiť k dr.. Ďakujem Za každú radu

s_a
23. máj 2020

A nezistil ti lekár časté príčiny mykozy? Aj priateľ by sa mal preliecit.. Pripadne kup kvalitnejšie spodné prádlo

simsalabim
23. máj 2020

@aalzbetkaa mykoza nie je prekazkou otehotniet. A hanbit sa nemas za co, skor lekarovi porad, ze uz chces patrat po oricine - imunologicke vysetrenie a pripadne dovtedy skusit profylakticku liecbu - vtedy sa pidavaju oralne tabletky presne v urcene dni cyklu po dobu 6 mesiacov. Ako ta liecil doteraz?

rokina13
23. máj 2020

Eštr raz sa daj preliečit u lekára. Nech sa aj partner natiera aspoň s mastičkou ak by nechcel íst k lekárovi a potom kvapni vždy 1-2 kv ozajstneho tee tree (kupis v lekarni) na nohavičky. Ja mám odvtedy pokoj. Už roky.

aalzbetkaa
autor
23. máj 2020

@simsalabim no väčšinou canesten a nejaké čipky do pošvy tuším 7 dní som si to dávala ráno a večer

eliska13
23. máj 2020

@aalzbetkaa probiotiká, bez sladkého, nohavičky z bavlny.Nemas alergiu neliecenu?oslabený organizmus

simsalabim
23. máj 2020

@aalzbetkaa v pripade cadto opakovanej mykozy sa podava aj oralne flukonazol alebo itrakonazol (Mycomax, Diflucan, Sporanox) na liecbu a potom aj na prevenciu, niekolko dni tusim pocas menzesu.... ja som pred desiatkami rokov (uz vyse 25?) s tym mala problem a toto som uzivala niekolko mesiacov. Zmiernilo to castotnost vyskytu. Vysetreny a lieceny bol aj manzel. Bola som aj na imunologii - teraz uz vedia vyrobit autovakcinu, vtedy este nie. Mne vtedy nakoniec definitivne pomohla homeopatka, ibak som sa s tym trapila skoro 3 roky. Nic nepokazis aj probiotikami - vaginalnymi aj oralnymi. Co sa tyka stravy, vraj vylucenie sladkeho je prekonany mytus, lebo toto plati iba u diabeticiek, u zdravych zien nie. U mna rozhodne uprava stravy nezabrala.

bibg
23. máj 2020

@aalzbetkaa Ak máš mykozu naozaj často, každý mesiac tak treba to konzultovať s gynekologom či je to gnekologického pôvodu. Ja som mala minulý rok mykozy naozaj každý mesiac. Dr už nevedel čo mi má dať a tak ma poslal k svojej obvodnej na vyšetrenie či mám vysledky krvy v poriadku. Zistilo sa, že mi zle pracuje pečeň a že z toho sú časté mykozy. Takže najskor určite začni brať probiotiká, musiš vynechať sladké a najlepšie aj pečivo kde je biela múka. Žiadne tangá, klasické nohavičky, lebo trením sa ti môže zaniesť z konečníka niečo do spodku. Skús žiadny alkohol všetko čo kvasí (pivo, víno..) žiadne sladké vody. Pi čistu vodu, skús acidofilné výrobky jogurty, mlieka. Medzitým sa treba preliečiť a aj muža. Ty už môžeš byť v poriadku ale muž môže mať niečo. Nemusí mať problemy ale môže byť prenášač. 🙂

matula12199
23. máj 2020

@aalzbetkaa ja som s tým mávala problémy stále... Opakovane aj každý mesiac... Pomohli až lieky na imunitu mala som ju slabú, a kožná mi zistila atopicky ekzém vulvy akonáhle som ju premastovala mykozy zmizli, a aj partner sa pre liečil. Odvtedy musím poklopat mam pokoj.

laskamojajeidna
24. máj 2020

Ahoj, u mňa mykóza vyše 8 rokov a viac.. stále mi len antibiotiká predpisovala doktorka. Nie stále som ich samozrejme brala. Mám dve deti. Takže pri tvojej otázke ti viem odpovedať ,že deti môžeš mať aj napriek mykóze..prvé tehotenstvo mykóza tiež ..pôrod klasický 3infuzie antibiotík do žily pred pôrodom. Druhé tehotenstvo detto akurát 5 infúzií antibiotík. Deti sú zdravé