• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ovariálny hyperstimulačný syndróm - OHSS

2. mája 2017 
pijem neboj, a ako uz aj nieco vies??? alebo len cakas???
3. sep 2009 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ohledně čeho myslíš?
3. sep 2009 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
po opu se to spíš zhoršuje :slight_smile: :wink: proto pij at chceš nebo nechceš
3. sep 2009 o 13:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aktaka citala som si tvoj albumik, a 2.9.si bola na ET, tak asi je este skoro na cokolvek,

OPU, tym myslite odber vajok???mne doki povedal ze po odbere vajok mi odsaje vsetko a brucho mi splasne, preco by sa mi to malo zhorsit???
3. sep 2009 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no je fakt, že mě se to vlastně rozjelo po opu :sweat_smile: ale pak už to půjde rychle k normálu :wink:
3. sep 2009 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte mohla by som sa Vás na niečo opýtať?
ja začinam o 2 týždne so stimulkou, Teraz už beriem proveru a zisťujem si čo ma všetko múže postretnúť. Ja som si myslela že OHSS znamená, že sa tvorí príliš veľa folikulov, ktoré nemaju šancu poriadne dozrieť a že pri tom stimulku stopnu. Len nerozumiem, prečo potom tie komplikácie po vybratí vajíčok - čo to spôsobuje tú vodu v brušku a pod?
3. sep 2009 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rikus protože oni to ty vaječníky neví a vyrábí furt :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. sep 2009 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nie vzdy stopnu stimulku, skor je to ojedinele, zalezi od stadia a od Caru,
3. sep 2009 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
romy je to problém ,že ty vaječníky začnou vyrábět hodně moc folíků a ty vaječníky jsou nateklé a bolavé a zadržuje se tekutina v těle ,jako proč to nevim ,ale tim že se pije a hodně bílkovin a hodně čuráš tim se vyplavuje z těla hodně těch škodlivin a vody ..
3. sep 2009 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aha takze ak tomu dobre rozumiem, tie vajecniky niekedy mozu zle reagovat resp nereagovat na to ze uz sa nestimuluje ?
3. sep 2009 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky jestli něco fakt chcete vědět dopodrobna poradí vám Len je všude možně na diskuzích na idiopatkách taky a ta vám to fakt napíše všechno a hezky ..to už je půl mudra :grinning: :grinning: :grinning:
3. sep 2009 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jo romy oni jsou zblázněný a pokračujou dál s výrobou a než to tělo vstřebá tak jsou tyhle potíže :wink:
3. sep 2009 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Romy, to ja som mala ohssod 6 dna stimulacie, este pred odberom vajok, takze nie je pravidlo, ze az po odbere to vznikne
3. sep 2009 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to je fakt hrozne, mne trvalo 3 roky kym som sa odhodlala a ak ma to postretne asi ma to zlomi
3. sep 2009 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to ne, jenom se to zhorší :wink: :wink: :wink: :wink: ,ale vim i o holkách kterým to propuklo až po ... jak se dost pije fakt se to dá hodně moc zmírnit ,je to nepříjemné ,ale ty se nestresuj dopředu
3. sep 2009 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
asi máš pravdu, musim sa nejak odreagovat a nemysliet na zle veci :slight_smile:
3. sep 2009 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale co by ta to zlomilo, mna to nezlomilo, len si musim pockat nie dva dni na vlozenie ale minimalne 2 mesiace na mrazacikov a potom pekne sup do brusko, len keby to ohss nebolo take bolestive,
ale je uplne zbytocne o tom rozmyslat je to ojedinele, neboj
3. sep 2009 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
romy to fakt nemá každej jak píše rikus .. :wink: bude to dobré neboj
3. sep 2009 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky přidávám svou troškou do mlýna...včera OPU 21 vajóšek...bolelo mě břicho, ráno takové napnuté, volala jsem koordinátorce a že mám radši přijet na ultrazvuk...začátek OHSS...folikuly po OPU zalité vodou - tak mě píchli injekci(dostala jsem ji i při OPU) a mám si na ní dojít každé ráno, ještě 3x, ležet, nechodit, protože vaječníky pak naráží do sebe a víc se plní vodou, hooodně pít a 2x denně mám vypít nutridrink, bílkovina na sebe naváže vodu a dodá ji do krve...v pondělí ultrazvuk. Snad jsem to zachytila včas...doufám
3. sep 2009 o 16:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
OPU -to je odber vajok :?????mam stale chaos, preco som to ja dostala este pred odberom????zajtra idem na odber a myslela som si ze ohss konci odberom, tak uz sa v tom nevyznam, neviet poradit
3. sep 2009 o 16:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Je mi strasne zle, neviem uz dojst ani na zachod, brucho tak strasne napuchnute a bolestive, snad do zajtra ranavydrzim, drzte mi palce
3. sep 2009 o 17:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Riku ano OPU je odběr, většinou se zo rozjíždí až po OPU. A co ti dávají aby se to utlumilo? No čůrání to je teda za trest,bolest jak pes. Hlavně lež...
3. sep 2009 o 18:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vobec nic mi nedavaju, vobec pozri si fotku ako teraz aktualne vyzera moja fotka, ako je to mozne ze to mam pred OPU, pocas stimulky???lezim s obcas si sadnem na fitloptu za pocitac aby som vam napisala
3. sep 2009 o 18:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
To nevím teda, kolik máš folikulů? Já jich měla dost a snížili mě i dávku Merionalu asi 11 den a na OPU jsem šla 13den.
3. sep 2009 o 18:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to teda neviem kolko mam folikulikov, ani netusim, bolo och tam snad ,,,no plne vajecniky, niektore velke a cierne ine mensie, takze nemam ani tusenia, ty si mala kolko , mne tiez nezvysil davku merionalu, ale ani neznizil,
Ivi, a teraz sa ako citis???
3. sep 2009 o 19:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
teda rikus povim ti to bříško je teda fest už aby s tebou něco začli dělat .. :rolling_eyes: tohkle už se mi vůbec nelíbí
3. sep 2009 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
riku já to měla taky při stimulce už..nosila jsem si břicho v náručí ...ale pomohly mě ty kapačky ,ale to nevim jestli se dávaj až po Opu ,po odběru vajec ,no ty tě teda zřídili ti povim .. :rolling_eyes:
3. sep 2009 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to si člověk rozmyslí co další stimulku :unamused: achjo ..moc tě lituju vůbec nevypadáš líp
3. sep 2009 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leni ver ze sa zajtra spytam a budem si vyzadovat ak krvne testy , mam pocit ze ma zacinaju dost boliet ladviny, alebo je to mozno uz cele take citlive, uz len noc mam pred sebou..Ty si mala ake brusko??
3. sep 2009 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, nechcem sa vam tu pliest do temy, mna caka stimulka v okt alebo nov, tak citam hocico ohladom ivf, ja si budem pichat gonal...no ale dost ma vylakal ten syndrom, najprv som si myslela, ze no a co tak idem na umele, ale cim viac mam informacii, tym viac mam z toho strach, ze az take jednoduche to nie je...rikuska velmi ti srzim palce a prajem ti, aby ti bolo lepsie :slight_smile:
3. sep 2009 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok