• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ovariálny hyperstimulačný syndróm - OHSS

17. augusta 2017 
40 vajicok?terka preboha...sak ty si ako sliepka..nosnica :grinning: :grinning: :grinning: tolko vajicok..to som este nikdy nepocula..no,podla mna ohss isto mat budes..lebo to je velmi vela jajok... :wink: no dal by boh aby vsetky vajka prezili...ja som mala ohss asi take 2 tyzdne ...po 2 tyzdnoch to slablo :wink:
7. dec 2008 o 10:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dicinka to si mě moc nepotěšila, stále doufám že se mi vyhne :sweat_smile: . Dostala jsem i injekce na ředění krve a snažim se hodně pít, tak snad to aspoň trošku zabere.
Oplodňovali jich 31, 15 pomocí ISCI a 16 nechali přirozeně a včera jich bylo OK 18, tak snad jich vydrží co nejvíc. :confused:
7. dec 2008 o 11:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
terka to že jsi měla tolik vajíček ještě nemusí znamenat, že se Ti OHSS rozjede, záleží na tom jak to zvládly vaječníky a příznaky jsi mohla mít i z toho že jsi měla hodně folíků. Uvidíš další dny, někdy se to rozjede po transferu, hlavně si hlídej jestli se Ti nezvětšuje břicho, nepřibíráš během pár dnů na hmotnosti a taky kdyby Ti bylo na zvracení... hodně pij, jez bílkoviny a co nejdvíc lež, vaječníky potřebují klid. Mě odezníval OOHSS docela dlouho, rozjel se mi před ET, pak ještě víc když se mi uchytilo embryo, v nemocnici po kapačkách a injekcích se mi sice ulevilo, ale vaječníky se zmenšily až tak za 3 měsíce
7. dec 2008 o 11:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Rioko to sis teda užila. :confounded:
Břicho kontrolujem s manžou každou chvíli a ráno lezu na váhu. Dneska byl přírůstek 0,7 kg, ale to ještě nemusí nic znamenat. Navíc večer před spaním jsem se najedla. Tak to snad dneska nějak ustojim a zítra uvidíme co mi poví.
7. dec 2008 o 11:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
terka..hlevne to nepodcenuj ak sa ti bude tazko dychat... :wink: ja som na to kaslala..lebo u mna bol ciel jedine ato byt tehulka a bolo mi jedno ako je mne..vedela som ze to babu neuskodi :wink:
7. dec 2008 o 12:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
miminku to neuškodí ale uškodit to může nám a tak je fakt potřeba to nepodceňovat....kdyby Ti šla terko dál váha nahoru tak nečekej a běž do CAR. Jo a je odbré si měřit obvod břicha, mě to každý den dělali v nemocnici, protže tak se vidělo jestli se voda usazuje v břiše nebo ne - odcházela jsem a měla jsem o 10 cm míň
7. dec 2008 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky díky za radu. jdu se změřit :slight_smile:
7. dec 2008 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som riskovala..ale v mojom pripade bol risk-zisk :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
7. dec 2008 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
piskota 80,dik za radu ,musím se přiznat že se fakt bojim :frowning2:
A tobě v nemocnici,davali jen ty kapačky??no ta představa že mi budou brat vodu z břicha :rolling_eyes: :frowning2:
Holky a citili jste už nějake příznaky OHSS během pichaní leku??
Já jdu na kontrolu zítra v 8.OOhod.,tak jsem zvědavá co bude dále.
7. dec 2008 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
miky pokud se OHSS rozjede tak často po pichnut Pregnilu - který picháš před OPU, ale asi může i drířv. mě dávali jen kapačky a injekce na ředění krve a taky léky na játra - bývají někdy zhoršené jaterní testy, já jsem je měla horší. Punkci Ti dělat nemusí pokud to podchytí včas
7. dec 2008 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Caute baby vďaka za info,už som bola za doktorom a vravel,že je to len prvý stupeň OHSS a bude ma sledovať tak ja dúfam že sa to zaobíde bez vačších problémov,i keď mám strach.O osem dní mám ísť na kontrolu či sa mi podarilo otehotnieť. :wink: Držte palce!
9. dec 2008 o 08:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Terka mne odobrali 12 vajíčok a doky povedal,že je to taký priemer tak to tvoje množstvo je asi trošku nad normu ale aspoň máš statočnú zásobu :dizzy_face: Inak som rada že máme také spoločné fórum, ja osobne som sa dozvedela z vašíchinfo.a skuseností vela čo mi dosť pomohlo.
9. dec 2008 o 09:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
9. dec 2008 o 10:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky, tak mam od včerejška v břiše 2 kousky, teda snad tam ještě jsou :confused: a vypadá to že OHSS se mi vyhne :grinning: :grinning: :grinning:
9. dec 2008 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
terka..to je super..drzim palceky..siiiiiiiiiiiiilno :wink:
9. dec 2008 o 18:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dicinka díky :slight_smile:
10. dec 2008 o 08:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte viete mi pomoct???
tak vecera som si pichla decapeptyl a spodok ma velmi boli neviem co to moze byt OHSS
10. mar 2009 o 10:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kuspitka, nestresuj..... OHSS vznika az nasledkom stimulacie...... a aj to nie hned ale casom.....
bud v klude :wink:
10. mar 2009 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katy len neviem preco ma tak velmi boli spodok ......len som si vcera pichla injekciu a potom ked chodim hore dole tak mam bolesti citim vsetko
10. mar 2009 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
skus zavolat dr., :confused: ale OHSS to nie je..... drzim palce
10. mar 2009 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katy dakujem
10. mar 2009 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj kuspit, mna tiez pri pichani decapeptylu bolelo brucho, hlavne vecer a v noci....asi tri dni po sebe, ale uz to prestalo....., ohssko urcite nemas, neboj :wink:
10. mar 2009 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pecka dakujem velmi pekne....
10. mar 2009 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky děvčata, já jsem též prodělala ohss.Začalo to po odběru vajíček,pak to na pár dní ustalo a po et asi za týden se mi to vrátilo.Udělala jsem si testík a ejhle //.Po otěhotnění se ohss většinou vrací,ale teď už je to vcelku dobré.Byla jsem čtyři dny hospitalizována v nemocnici a teď už jsem doma.Ve čtvrtek jdu na utz,tak doufám že bude vše v pořádku a já mimčo,nebo mimča donosím až do zdárného konce.Všem Vám přeju moooc štěstíčka a držte se. :slight_smile:
10. mar 2009 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj ja som 4 den po ET ,,vcera mi zacali ukrutne bolesti ,dnes som bola v centre tak je to OHSS ,,velmi to boli,,,v stvrtok zase na kontrolu ,,tak uvidime ,,,kolko tekutin pijete ??
10. mar 2009 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
majkabb a ake si mala bolesti..mna len spodok bolka strasne
10. mar 2009 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jej ja soom ti odpisala do inej temicky cakanie po transfere :grinning:
10. mar 2009 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaj mojka dakujem
10. mar 2009 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky holky,ja jsem od patku po OPU,ale uz od toho patku mam porad tlaky v brise,obvod se mi nezvecuje,prijem tekutin i jidla je v poradku,tak je to i s vylucovanim,ale nekdy mam pocit na zvraceni!Dnes jsem volala do CARU a tam mi rekli,ze je to pocinajici OHSS a ze mam prijet k hospitalizaci,coz se me vubec nechce,tak jsme se domluvili,ze kdyby se to nahodou zhorsovalo,tak mam hned prijet!!!Takze asi tak!!!:frowning2:Jinak dusna nejsem.
19. apr 2009 o 08:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ywus mě dali tam na pů hodky kapačku a bylo to dobrý ,hodně se mi ulevilo .. a nikde jsem neležela ..
19. apr 2009 o 09:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok