Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Pertubácia vaječníkov a laparoskopia Dg

zoginka
23. aug 2015

Ahojte baby, chcem sa opýtať, ktorá z vás absolvovala pertubáciu vaječníkov a LSK Dg. (neviem o čo ide, nejako som v tom zhone doktora nevnímala)
Mám to celé absolvovať 10.9.2015. S priateľom sa snažíme o babo 2 roky a bezvýsledne. Myslíte si, že tento zákrok je správny a da nám šancu otehotnieť? Ako to prebieha, aké sú jazvičky a ako ste boli dlho PN. Dúfam, že sa nejaká baba obetuje a dá mi odpoveď na moje otázky. Ja mám 27, priateľ ma 44 a astenoteratozoospermiu (výsledok zo spermiogramu december 2014). Niekedy som už dosť zúfala, či sa nám bude dať s tým niečo robiť. Priateľ z predošlého vzťahu ma dieťa. Diky moc.

ivca88
23. aug 2015

Ahoj 🙂 neboj ... veľa z nás na tom bolo ..
ja som,na to sla lebo sme sa dlhsie snazili a cykli boli 40-60 dni a bez dovodu ...
Cize bolo to z diagnostickeho hladiska ..
nasli mi tam zrasty ( asi po zápaloch) ... tue mi porusili ...
Urobili aj "prefuk" .... ten bol ok ..
Podstupila som to v novembri .. v nemocke dva dni ... no bolelo to aj 2-3 týždne ( kedze mi vlastne rozrezali vo vnutri pol bruska ) ...
Jazvy mám - pupok ...potom pod pupkom v bikinovej oblasti.... potom na lavo taku 2 cm,...

Otehotnela som cyklus vo februari 🙂 urcite k tomu prispela aj laparka .. kedze oni to tym prefukom " ako keby pohnoja" .... oplodnenemu vajicku sa ide velmi lahko cez vajickovod 🙂

obcas ma mrzia jazvi .... ale co uz ... urcite to stoji zato 🙂 dnes má moja žabka 27 týždnov a akurat ma kopká v brušku 🙂

PS:moj muz mal k tomu vyse 96% spermii patologických ... teratozospermia 😉
Otehotnela som tak ze som si kupila tu na MK v bazari one step ovulation test ....a kazdy den som testovala ovulaciu = a sex sme mali kazdy druhý den celý cyklus ...
Ovulka vzhladom na dlzku cyklu bola az na 29 dc .... a na 10 dni po ovulke uz boli náznaky palicky na tehu teste 🙂
vela stastia 🙂

zoginka
autor
23. aug 2015

si zlata aj ja mam ovu testy , tak snad sa zadari.... ja mam menstruaciu kazde 3 tyzdne , uz mi to lezie na nervy 😒 asi bude dobra ta laparka 🙂

zoginka
autor
23. aug 2015

@ivca88 si zlata aj ja mam ovu testy , tak snad sa zadari.... ja mam menstruaciu kazde 3 tyzdne , uz mi to lezie na nervy emoticon asi bude dobra ta laparka emoticon

ivca88
23. aug 2015

@zoginka no ... to mas zase opacny problem,... ☹ duphaston ti neskusali dat na predlzenie lutealnej fazy (od ovulky -> po menzes) ?
a ovulku mávas ?

zoginka
autor
23. aug 2015

@ivca88 Mavam podla ovu tesov (ukazuje mi 2 palicky v 13 dni fazy), ale lekar mi vravel, ze ja mavam par krat za rok ovulaciu, nechapem to..to znamena, ze nemam kazdy mesiac ako ,,normalne,, zeny ☹ ☹ ☹

ivca88
23. aug 2015

@zoginka no ovz testy ukazuju ..ale ci ozaj prebehne zistis meranim bazalnej teploty ... alebo sonom - kde dr uvidi zlte teliesko

zoginka
autor
23. aug 2015

@ivca88 bazalka s tou mam problem, lebo robim denne , nocne... :/ nejak vsetko ide proti nam, ale to sono to sa este da 🙂

ivca88
23. aug 2015

@zoginka alebo skus pit alchemilku .. nieco prirodne ..
Ja co som otehu tak v ten cyklus som vseto vysadila ... az na čaj na vajecniky co som kupila v cajovni 🙂