Pichnutie pregnylu - sama doma

macka67
18. jan 2018

Ahojtie žienky, chcem sa spýtať, pichali ste si niektorá pregnyl sama doma? Vychádza mi to na víkend a neviem či na pohotovosti po novom nevypýtajú 10 evry... Vraj do zadku by to mala pichnúť zdravotná sestra. Neviem či nejakú zoženiem. Ak nie, pichali ste si ho aj do brucha? Mal účinok? Ďakujem. 🙏

mimulik
18. jan 2018

Ahoj...ja som si (teda manžel) mi to pichal ale rozhodne nie do zadku ale tak nad zadok.. Teraz mi tam pichá fraxiparin...a do brucha mám prolutex...

macka67
autor
18. jan 2018

@mimulik sestrička mi vysvetlila, že si mám zadok rozdeliť na 4 časti a pichnúť to kolmo do vrchnej vonkajšej. no ale bojím sa teda veľmi. Pichala som si sama fraxiparín do brucha pred a po laparoskopii, to som zvládla.. ale toto neviem či zvládnem sama, resp. manžel

katriona1
18. jan 2018

@macka67 je to do svalu, takže je to potreba píchnout tak jak ti rekla sestra a nejlépe, když to udelá manžel a hlavne rychle, tak to méne bolí 🙂

macka67
autor
18. jan 2018

@katriona1 mali by sme to teda doma zvládnuť? Lebo na internete som sa kadečo dočítala, už teraz mám z toho paniku a to si to budem pichať až 28.1.

sissy27
18. jan 2018

@macka67 zvládneš, teda manžel. Len nenapínaj zadok (sval), snaž sa byť kľudná. Nie je to žiadna veda, len by bolo fajn, keby ste neboli v strese z toho.

macka67
autor
18. jan 2018

@sissy27 manžel z toho v strese nebude, ten sa v tom bude vyžívať 😀 len ja sa bojím už teraz aby mi to nepichol nejako zle

ninusa7
18. jan 2018

@macka67 da sa aj do brucha, ucinok mozno o nieco mensi,tak ako fraxiparin atd..pichnut rychlo a aplik pomalsie 😀 a aspirovat 😀

elenkaba
18. jan 2018

@macka67 a kam chodíš do centra? V Sk centrách tvrdia, ze sa Pregnyl tichá iba intramuskularne do zadku. Ja som chodila do Reprofitu v Brne a tam mi vraveli dr, ze sa Pregnyl picha aj intramuskularne ale oni odporúčajú kľudne subkutanne pod kožu na bruchu. Aj v letáku je to napísané. Čiže ja som si pichala podkozne do brucha. A to som absolvovala 4xIUI a 2xIVF. Intramuskularne by som to asi sama nedala...

sissy27
18. jan 2018

@macka67 nemá ti to ako zle pichnúť, jediný problém môže nastať, keď napneš sval... inak tam nemá čo pokaziť 🙂

macka67
autor
18. jan 2018

@elenkaba nechodím do centra, zatiaľ mám za sebou len laparoskopiu a teraz mám druhý cyklus s clostilbegytom a pregnylom, len teda pregnyl mi vychádza, že ho budem pichať cez víkend.

@ninusa7 to by som aj sama zvládla ale teda neviem, či to môže ísť aj pod kožu, niekde píšu, že ano, niekde že nie

@sissy27 písala som spolužiačke zo základky, tá je zdrav.sestra a buď mám prísť za ňou, ale vraj mi to aj manžel zvládne pichnúť povedala, ževraj umreť nemôžem 😅

ninusa7
18. jan 2018

@macka67 moze,preco by nie 😊 tam sa nema co ,,pokazit,, 😀

citronely
18. jan 2018

@macka67 ja som pichala sama do brucha a uplna pohoda.

janinah
18. jan 2018

som sestra a minimáne prvýkrát by ti to mala nejaká sestrička ukázať,lepšie manželovi,sama si pichnúť do svalu do zadku nie je ľahké,dá sa aj do vonkajšej strany stehna,ale tam viac bolí potom....ono je dosť riziko podávať injekcie doma kvôli možnej alergickej reakcie,no ale to už je na tebe resp. tej tvojej oficiálnej sestričke čo ti toto poradila

janinah
18. jan 2018

a hlavne aspirovať treba a potom aj reagovať ak náhodou napichneš cievu a v striekačke sa objaví krv

macka67
autor
19. jan 2018

@janinah tak teda neviem čo urobím.. som z toho zúfalá.. dr mi ani kontrolu nedal, či mi vôbec narastie nejaký folikul.. a napísal len termín nech si pichnem 28.1. pregnyl ☹

citronely
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
citronely
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
citronely
19. jan 2018

@macka67 normalne to pichnes do brucha do koznej riasy, neviem co ju tu vsetci stresujete. Mne v brne dali len navod ukazala mi to bez pichnutia ako na to a ides. Ja si teraz 3 mesiace sama picham injekcie na trombozu a tiez som si to pichla do cievy lebo som mala modriny na stehnach. Kebyze to je az take nebezpecne tak ti to nepovedia, ze si to mas sama pichnut. Normalne chytis kozu na bruchu a pichnes. Nic strasne. Ja som pregnyl pichala 3x pri IUI a aj pri IVF. Tieto fora ma vzdy pobavia. Ak mas trach tak sa dohodni s akoukolvek sestrickou naprilad u tvojho gynekológa. paci navod:

https://www.youtube.com/watch?v=UyIFnPRlWvI
macka67
autor
22. jan 2018

@citronely prvý krát mi pregnyl pichala sestrička, len teraz to vychádza na nedeľu a povedala mi, že nech si zoženiem nejakú zdravotnú sestru. ako prístup perfektný. ale pichnem si to do brucha sama, to zvládnem v pohode, pichala som si už do brucha sama injekcie, toho sa nebojím.

pasikavamacka
8. júl 2020

ahojte, mam si dnes sama pichnut pregnyl. Nevedela som poriadne nabrat roztok do striekacky, nieco mi uniklo, namisto 1ml mam len 0.5ml :D ale to som chcela- ostala mi tam vzduchova bublina. snazim sa to vytlacit ale uz som prisla o polku roztoku, bublina stale tam. neprivodim si emboliu?