Platí európska kartička poistenca na vyšetrenie spermiogramom?

eva3107
26. sep 2013

Ahojte ,potrebujem poradit s manzelom sa snazime o druhe babo uz dlhsi cas, a nedari sa moja Dr, nas poslala na spermiogram a manzel ma europsku poistovnu lebo pracuje v zahranici a mame ist do KE neviete mi povedat ci mu to vysetrenie urobia v pohode alebo nie? Len aby has neodmietli o to mi ide ...aj si za to zaplatime AK bud treba... hm? Mozno sa pytam blbost ale potrebujem to vediet dakujem za kazdy nazor... 🙂

sissy27
26. sep 2013

pokiaľ viem, SR je už nejaký čas členom EU, takže nevidím v tom problém, aj keď moja bývala gynekologička s tým problém mala ale ani sama mi nevedela povedať aký 😅 ale ak chceš mať 100% istotu, čo tak si zavolať priamo do ambulancie, kam sa chystáte? tam ti budú najlepšie vedieť povedať...

ivec16
26. sep 2013

teraz neviem presne aku ma poistovnu, pracuje v inom state, kde odvadza zdravotne a socialne a teda je zdravotne poisteny napriklad v rakusku a ma europsky preukaz? V takom pripade su mu na slovensku hradene a preplacane vsetky nevyhnutne a neodkladne ukony cez europsky preukaz (keby mal uraz, nahle horucky a podobne, vsetky tie veci pre ktore utekame na pohotovost...) myslim ze spermiogram sa tam neradi, ale ak je casto aj na slovensku, moze poziadat v krajine v ktorej pracuje socialnu poistovnu o formular E106 ktory mu zabezpeci plnu zdravotnu starostlivost aj na slovensku a potom nebude spermiogram problem... momentalne si asi za spermiogram zaplatite a mozete si to skusit dat preplatit v zdravotnej poistovni v krajine kde manzel pracuje...

ciaaa
26. sep 2013

ano musi mat nejaky formular, ale zo zdravotnej poistovne, nie zo socialnej, mal to aj moj manzel zo VsZP. Pracoval v zahranici a tam platil aj vsetky odvody. U nas vo VsZP dostal taku karticku, ktora vyzerala ako slovenska karticka poistenca a s tou sme mali spermiogram hradeny poistovnou 😉