Po cisárskom reze

mon1806
1. júl 2022

Ahoj nemal niekto niečo také po cisárskom ?

janai1
1. júl 2022

Včerajšie odpovede nestačili?

mon1806
autor
1. júl 2022

@janai1 nie lebo ešte sa nájde mozno niekto kto to mal a odpovie mi niečo iné , lebo čakám do pondelka a má porazí

ikonica
1. júl 2022

@janai1 presne to som isla napisat...

@mon1806 Akoze fakt nic v zlom, ale citala som od teba uz x tem na temu cisaraky a rana po cisarskom pod tymto nickom, pod dalsim inym i pod anonymom, ako aj v terminovkach... Si z toho nejako moc naplasena... Aj ked ti lekari ranu kontrolovali a nevidia ziadny problem... Jedina rada - daj tomu cas... Ja mam po dvoch cisarakoch v priebehu 2,5 roka a ano ostal mi nad ranou taky mierny "prevys" ako by opuchnuty pas... Nieco sa po prvom zmiernilo po case a po druhom to tam je zasa take vacsie, ale verim, ze po case sa to zas zmensi... fakt nebud vyplasena a daj telu cas, nech sa spamata... Ved 9 mesiacov ti to brucho rastlo tak nechci zazraky na pockanie... A po druhom porode je ta regeneracia, stahovanie bruska a pod zvycajne trosku pomalsie ako po prvom...

iriska13
1. júl 2022

@mon1806 čo čakáš tak skoro? Tá jazva potrebuje čas na zhojenie...o pár rokov si ju ani nenajdeš😉 vlastná skusenosť (2x cisarsky)

ikonica
1. júl 2022

Oprava *previs

mon1806
autor
1. júl 2022

@ikonica strašne zle beriem tento pôrod prvý som mala prirodzený bohužiaľ teraz sekcia a dosť zle ju nesiem aj čo sa bolesti týka teraz už dobre nič nebolí, ale po bol otras rána no iste preto som z toho taká lebo už nechcem aby mi zas niekto do toho drbal alebo že tam mám nejaký hematóm a podobne že ma budú musieť zas otvárať pre mňa to je extrém proste celé zle preto mám taký strach a riešim to a som taká ustráchana tak pardon že vás tým otravujem fakt

ikonica
1. júl 2022

@mon1806 ja to chapem, tiez som sa trocha bala po prvom akutnom cisaraku, ale stale som si hovorila, ze vsetko chce cas a neustalymi strachmi si vobec nepomozem a uz vobec nie tomu malinkemu cloviecikovi... Skus preniest pozornost na babo a jednoducho si daj cas... Citam inde ze uz pomyslas nad cvicenim... Ani s tym sa neponahlaj... Ja zacnem (ak vobec) najskor v septembri, oktobri...

diamond007
1. júl 2022

@mon1806 ako to že po prirodzenom cisarak?

mon1806
autor
1. júl 2022

@diamond007 urobili mi pri prirodzenom hemangióm veľký na chrbtici

mon1806
autor
1. júl 2022

Tak je to HEMATOM 🙄

slniecnica
1. júl 2022

@mon1806 také isté som mala aj ja. Neboj sa, zahojí sa to pekne, len musíš byť trpezlivá 😊

mon29
1. júl 2022

@diamond007 no ved normalne, to co je prosim ta za otazku, ved to je jedno ci druhe ,ci 3 ci 4 vzdy sa moze nieco posrat a si hned na akutnom cs..

mon1806
autor
1. júl 2022

@slniecnica naozaj mala ste také ? Lebo každému kto je po cisárskom píšem a už ma pochovávajú lebo že oni také nemali tak už som na prášky z toho fakt :(

mon29
1. júl 2022

@mon1806 ja ta chapem, ze si z toho vystrasena, ale naozaj daj tomu cas, ja som mala brucho v dezolatnom stave asi 9 mesiacov po porode, aj som si vela poplakala, nechcela ten stav prijat.. takze chapem, naozaj.. Teraz uplne nic, ploche brusko, bez previsu, jazvu mam uz teraz 1mm pomali ju hladat treba🤣 zo zaciatku bola dobrezenie aj cm hruba.. drzim palce..to sa spravi..

mon1806
autor
1. júl 2022

@mon29 ďakujem naozaj za podporu ani neviete ako si to vážim ❣️

slniecnica
1. júl 2022

@mon1806 áno také som mala, ako aj Ty. Skutočne neboj sa, zahojí sa to, treba čas ☺️

diamond007
1. júl 2022

@mon29 teba som sa nepytala

mon1806
autor
1. júl 2022

@slniecnica ďakujem krásne naozaj ❣️❣️❣️

slniecnica
1. júl 2022

@mon1806 za málinko 😊

nikpa
1. júl 2022

@mon1806 podľa mňa to máš úplne bežné, nič hrozné tam nevidím. Mám za sebou 2 sekcie a mala som to podobne. Ono to chce čas, rezali ti niekoľko vrstiev. Zbytočne sa tým stresujes.

mon1806
autor
1. júl 2022

@nikpa ďakujem ❣️❣️❣️❣️❣️

katkaluky89
30. jún 2023

Ja som cisársky síce nemala ale mne takýmto rezom operovali chrbticu cez brusnu dutinu.. pokiaľ nemáš teploty, nič ti nemokva alebo nehnisá tak je to ok len sa nenatahuj brucho je veľmi citlivé na hojenie lebo sa natahuje. Ja som bravala wobenzym a rýchlo sa to zhojilo. No stress