Podstúpili ste niekto odstránenie maternice?

ingridkal
30. júl 2019

Ahojze žienky, niektoré ma tu poznáte lebo som sa tu už o mojich tažkostiach radila... od januára mám tažkosti s menštruačným krvácaním bola som na kyrete a momentálne mám už 3 mesiac hormonálnu liečbu no krvácam stále velkmi silno a pre anémiu mám aj vážne problemy s tlakom + niekolko rokov sa liečím na zvýšený pulz a toto krvácnie ma nielen fyzivky odrovná ale vždy mám aj iné tažkosti ....gynekolog mi navrhol pol roka byt na hormonoch no ja už nevládzem, dokonca aj všeobecný lekár mi už položil otázku prečo si nedám vyoperovat maternicu. Nad touto možnostou posledné dni rozmýšlam niektoré ste mi to tu aj v minulosti radili len som taká neistá v tomto radikálnom rozhodnutí a preto by som sa chcela spýtat tých čo už toto podstúpili aké je to po operácii kolko rokov ste mali ked vám maternicu vybrali a či ste riešili aj nejaké zdravotné tažkosti. Za odpovede a rady dakujem 🙂

beabelisova
30. júl 2019

@ingridkal ak ti to odporucili a mas deti tak si to daj, ale taktiez je to velky zasah a tiez si to vyzaduje byt potom na liekoch, pohovor si s gyn, pripadne navstiv aj nejakeho ineho aspon v ramci poradenstva sa s nim stretni a uvidis, vsetko ma svoje pre a proti

lucyluv
30. júl 2019

Moja mamina mala 35r, zobrali len maternicu, vaječníky nechali a od vtedy mala konečne normálny život. Až teraz okolo 50r jej prišiel prechod a aj odvapnenie kostí trocha, ale že ma to v dobrom stave ešte, stačí sa zamerať na výživnú stravu, dali jej nejaké lieky. Od tej doby nemala žiadne gynekologické problémy.

belasy_motylik
30. júl 2019

@ingridkal skúšala si bylinkovú liečbu?

saskia_98
30. júl 2019

@ingridkal ja teraz koncom marca. Mam 21, jedno dieta a v podstate som o nu prisla kvoli myomom. Zivot po operacii ? Psycho. Operaciu som zvladla super aj nasledne zotavenie sa. Len po psychickej stranke to bolelo a nedokazala som sa s tym vyrovnat. Ty sa rozhodujes ci von alebo nie. Ja som o nu prisla 4 mesiace po porode. Dostala som lieky aby sa telo nezblaznilo, chodim k dr a tak. Keby som mala na vyber, necham si ju aj ked s tvojimi problemami by to bolo tiez otazne. Na to sa musis kvalitne vyspat a porozmyslat. Popreberat vsetko s dr, manzelom atd ..

katarinava
30. júl 2019

Ahoj - lubenka43 má dlhý blog o celom procese, dôvodoch, priebehu a možno poradí. možno len stačí prečítať. https://www.modrykonik.sk/blog/lubenka43/?post_...

ingridkal
autor
30. júl 2019

@saskia_98 Ano ty si ešte mladučká život pred sebou a asi chceš este deti...Ja už dve mám mala som deti velmi skoro moji práve prechádzajú pubertou a ja už deti nechcem a v konečnom dosledku ani nemožem mat.... čiže mne je tá maternica zbytočná a trápia ma tieto problemy lebo naozaj som už pol roka totálne nefunkčná slabaá nič nevládzem moj zivot sa točí len okolo menzesu potom mi je zle iniekcie vitaminy zelezo B12 oddychujem potom týžden je akotak ok to sa nestihnem nabažit normálného života a už to je znova tej istý kolotoč menzes velmi bolestivý silny ležím v posteli krvácam potom velký pokles hemoglobínu zasa iniekcie vitamíny.....

saskia_98
30. júl 2019

@ingridkal tak potom si ju daj odstranit. Ja by som chcela zial uz si mozem len adoptovat. Cize tak. Ak si rozhodnuta, nevahaj a chod do toho. Das sa dokopy po fyzickej stranke. Horsie bude ta jazva. Ja ju mam velku jak po cisarskom lebo slo vsetko vonku + aj komplikacie boli no nevadi. Mne jedine co prekaza je, ze mam tak oslabene telo, ze mam slabu imunitu a vsetky blbosti sa na mna lepia..

ingridkal
autor
30. júl 2019

@saskia_98 to mi je uto... vám vzali potom zrejme aj vaječníky že ? ...vtedy vraj treba nasadit aj hromony... a zvyknu byt tazkosti zdravotne....

saskia_98
30. júl 2019

@ingridkal hej vsetko je prec. Preto ta oslabena imunita, kopu liekov a tak ale dufam ze to bude dobre a prejde to coskoro.

seva22
30. júl 2019

Ak ti nechajú vaječníky tak pravdepodobne nebudeš musieť brat žiadne lieky potom...mojej mame pred 40tkou vybrali maternicu kvoli myomu a aj jeden vajecnik a ten druhý jej v pohode "potiahol" tu potrebnú dávku hormónov,takže žiadnymi sa nemusela dopovať

eliska13
30. júl 2019

@ingridkal tak nemáš nad čím rozmýšľať, keď deti nechceš.Vajecniky Ti ponechajú hormóny sa budú produkovať....

ticko
12. aug 2019

@ingridkal neniem ako si sa rozhodla ale pokiaľ máš deti a už ďalšie nechceš tak odporúčam ja to mam za sebou 3 roky nič som nebrala a je to v pohode... Vždy keď som to mala dostať som mala stresy že mi to vytecie