Polycystické vaječníky

olgaaabugar
14. okt 2023

Ahojte, chcela by som sa spytat ake mate skusenosti s otehotnenim s PCOS? ( POLYCISTICKE VAJECNIKY) My sa snazime už rok a pol o babatko a stale nic

dasty1992
14. okt 2023

@olgaaabugar ahoj. Ja mam PCOS, snazili sme sa skoro 2r o babatko a nic, potom sme sa rozhodli navstivit reprodukcne centrum. Ak ti mozem poradit,urcite to neodkladaj,lebo roky bezia a cely proces nieco trva😉

tamvtme
14. okt 2023

5 rokov to trvalo, z toho 4 pod dohladom CAR....ale stalo to za to😊

ysseba
14. okt 2023

@olgaaabugar Ahoj. My sme sa o prvé "snažili" tri roky. Resp. nepoužívali sme žiadnu ochranu. A nič. No a potom som zrazu otehotnela, až som neverila vlastným očiam, že na tom teste je zrazu aj druhá čiarka 😀 Pri druhom som išla na istotu - robila som si ovulačné testy. Cykly som mala strašne dlhé, aj 50 dňové a každý jeden deň som ten test ocikala. Vyšlo to hneď v druhý cyklus. A to som bola psychicky nastavená na niekoľkoročný maratón negatívnych testov. Preto mám medzi chalanmi len 2 ročný rozdiel, lebo som to fakt tak skoro nečakala... Ešteže sme sa nezačali snažiť skôr 😀 No a tretie sa podarilo ani neviem ako - aj napriek tomu, že viem kedy mám ovuláciu a vtedy sme praktizovali prerušovaný sex. No osud to vymyslel inač. Inak vždy sa doktorky pýtam, či stále mám cysty na vaječníkoch a vždy mám. Menštruáciu mám stále nepravidelnú a cykly extrémne dlhé. Takže možné je všetko. My sme začínali so snažením (resp. nedávaním si pozor) skoro, keď som mala 23 rokov. Ja osobne by som to okolo 30ky riešila už s CAR. Najmä ak by som chcela viac deti