Pomočovanie 10 ročného dieťaťa

iivkaa1
11. nov 2019

Ahoj baby, som už zúfalá....môj starší syn sa počítača v noci.... Je mokrý každú noc....raz menej,raz veľmi.... Boli sme aj u psychologičky,neurologicky,na nefrologii.... Všetko je ok.... Dávam ho v noci aj cikať,snažím sa aby nepil 2hodiny pred spaním.....
Veľmi chce ísť do školy v prírode,ale nebude môcť ísť.... Viete aké sú deti :(
Neviem ako ďalej.... :(
Je mi ho ľúto.... Spí tak.tvrdi,že sa nezobudí,že mu treba cikať
..

veronikaszabova
11. nov 2019

Nema nejake problemy napriklad v skole? Zeby sa to odzrkadlilo na pocikavanim..

Inak kamoska mali ten isty problem v 7r - pocikany kazdu noc. V skole v prirode bol. Na wc si pred spanim daval nejake nepremokane slipy, ci co to bolo. A decka o tom nevedeli. 10 rocny by sa tiez nejako vynasiel 🙂
Pripadne zistim, co to mal

tomaskovamaminka
11. nov 2019

Na nefrologii ti nespominali nejake lieky, ze by mu predpisali?

iivkaa1
autor
11. nov 2019

@veronikaszabova nie,on mu vraví,že má rád školu..... Budem rada ,ak mi to zistíš;) a ako to u neho prešlo? Nejaké lieky?

iivkaa1
autor
11. nov 2019

@tomaskovamaminka práveže tam nie, ale ,nejaký hormón mu chýba.... Ale dopovať ho takými liekmi tiež nepomohlo....

veronikaszabova
11. nov 2019

Len teda treba najst najvacsiu velkost.

Maly uz ma 9r a uz rok sa nepocikava. Asi musel proste len dozriet.

iivkaa1
autor
11. nov 2019

@veronikaszabova ďakujem,ale tam píšu,že nie na noc.... A on dosť veľa moču ma..... Ale on vkusne je mokrý... Niekedy už zvyšok hlas....viem,že nemám....ale aj mňa to trápi....

veronikaszabova
11. nov 2019

On ich pouzival na noc.
Tak neviem poradit :(

iivkaa1
autor
11. nov 2019

Nevadí...skúsim pozrieť...ale ďakujem

tomaskovamaminka
11. nov 2019

alebo sa spytat v zdravotnickych potrebach, urcite nieco poradia. Aspon nejako kratkodobo, na tu skolu, ale drzim palce. Pre istotu aj nepremokavu podlozku by som pribalila. Nech sa z toho co najskor dostane, je to neprijemna zalezitost, poznam to tiez :/

lula313
11. nov 2019

Ja by som ho do školy v prirode asi nedala.. deti sú zle a hlavne si pamataju..😏 a keď dostával ten hormón, nepomohlo mu to? Aké sú prognózy?

tobiaso20919
12. nov 2019

Moj brat sa pocuraval do 12tich.. Ked chodil do skoly a cez velke prazdniny nic ani kvapka a zas zacala skola a zas sa zacal pocuravat

merynka3
12. nov 2019

ahoj, sestrine decka to maju po otcovi... ten mal tento problem do 13tich. Nemozu za to. Ale prejde to. drzim palce.

janka2501
12. nov 2019

moja ma 7a pol roka, a tiez velmi tvrdo spi, ja jej obmedzujem pitie uz od 17 h, davam ju cikat okolo 22.40h, a potom vydrzi. Ten liek je Milurit, ale ja som ho malej nedavala, aj podla dr (nefrologa) to nema vyznam, vsetko ma v poriadku a musi len sama dozriet. kolkokrat ani nevie,ze ju davam cikat.

sense
12. nov 2019

Ake vysetrenis mu robili na nefro? Aky ma pitny rexim? Nepije malo cez den a poobefie dobieha? Aj ho budievate resp viete v kt nocny cas sa mu to stane

jahodka11
12. nov 2019

Aj nas s tym mal problem...sice trosku kratšie ako pises ty,ale nic mu nebolo...len musel dozrieť....aj dr nam povedal,ze tam nemame co riesit....a bol aj v skole v prírode...dohodli sme s učiteľkou,vzdy isiel k nej na izbu a dal si tie plienkové nohavičky a isiel spat....a inak, nepocikal sa tam ani raz....a potom, neskor....akoby utal...odrazu sa zacal sam budit a chodit cikat a bolo....neries druhých,ak to komentujú....vobec nevedia o com hovoria....kazdy sme iny...mladsi syn nemal plienky ako dvojročný a to som nic nerobila....vyslovene som na to kaslala a vidis.... nepomoze ani to,ked ho das ty cikat pocas spania...jednoducho sa este musi dovyvijat....verim,ze to zvládnete...a teda aj skolu v prírode , moc drzim palce 🙂

luccija
12. nov 2019

A čo hovorí neurológ, keď pises, že mu chýbal nejaký hormón?Nemáte s mužom problémy, netrápi niečo syna, nie si na neho príliš prísna?a vôbec nanho nekrič snáď vieš, že to nemá význam.Tvoj muž ešte pracuje v zahraničí?
Keby sa mu to stalo raz za čas pochopím, ale v tomto veku je to podľa mňa psychika

deti95060810
12. nov 2019

máme podobný problém - sem tam sa nám to stane...Všimla som si, že je to vždy keď je u nás taká dusná atmosféra - stačí aby sme sas mm pohádali a dieťa - inak hluché sa v noci pociká...😉
pozri nepremokavé slipy....alebo zájdi do zdr. potrieb - možno niečo poznajú
skús pozrieť rybicka.sk - odtiaľ som kupovala nepremokavé plávky

mummy01
12. nov 2019

Nosnu mandlu mal kontrolovanu? Nema ju zvacsenu?

iivkaa1
autor
12. nov 2019

@jahodka11 ďakujem za podporu..... Som z toho smutná..... Len už má 10o.chvilu.....a v noci ho dám cikať a o 3hod je opäť mokrý
....

iivkaa1
autor
12. nov 2019

@luccija že má.akoby obrátený rytmus...že v noci sa mu tvorí viac moču ako cez deň... Som prísna...v niektorých veciach...ale aj sa s.nim pomojkam...rozprávam..... Áno muž robí v zahraničí..... Rok....predtým doma bol....

tslobik
12. nov 2019

Ja mám ten istý problém s 8 roč. synom. Na nefrologií má všetko v poriadku. Písali sme takú tabuľku mokrých a suchých nocí. Tablety mu nedal...Ale ono to je aj dedičné. Mali sme v rodine. Len tiež nemôže nikam ísť a všade berieme aj na dovolenku nepremok. plachtu. Vždy ho dávam cikať tak dve hod. po tom, čo zaspí. Vôbec si to nepamätá, je akoby v spánku. Niekedy sa v tomto čase pociká. Potom už nie. A navyše ho vždy vtedy musím aj prezliecť, čo je spotený ako myš celý. To neviem čo môže byť. On celkovo nerád chodí spať, má z toho šoky, neznáša noc. Viac ako to cikanie ma trápi potenie. Aj nám lekár povedal, že musí dozrieť....Ale je pravda, že aj niektorí dospelí sa vraj na potrebu nezobudia, tí musia užívať tablety.

miriskaz
4. nov 2020

@iivkaa1 Ahoj prosim ta velmi pekne ako ste na tom?
Riesim nieco velmi podobne so sestrocnou.😭

majja23
13. okt 2022

Ahojte, riešime momentálne rovnaký problém. Synček má práve 10 rokov a po 8 mesačnom suchom období sa mi začal,po chorobe - klasické soplíky, opäť pocikávať. Trvá to také 2 týždne.Tak sme sa tešili z toho suchého obdobia, mysleli sme, že to máme už za sebou.

majja23
13. okt 2022

@iivkaa1 ahoj, viem, že jeto už od tvojej správy dlhá doba, len mám presne rovnaký problém a chcela som sa opýtať ako ste to nakoniec celé zvládli. Aj môj synček má práve 10 rokov a po 8 mesačnom suchom období sa posledné 2 týždne opäť pocikáva. Začalo to chorobou - soplíky