Pomôže mi alchemilka na menštruačné problémy?

diamantik303
18. nov 2014

cawkooo .. som tu nove chcela by som sa len opitat ci mate skusenosti z cajom (alchemilka )
us som 4 mesiace nedostala menzes , ne som tehotna 100 percent .. us das 2 roky mam neprevidelnu menstruaciju
som si objednala ten caj ..
kolko dni by som ho mala pit ?
pomohlo vam upravit menze ?

dakujem

timi_timi
19. nov 2014

Ahoj, mne veľmi nepomohol na upravenie cyklu, možno niekomu áno. Ja som na upravenie cyklu pila rebríček obyčajný (myší chvost) jednu šálku ráno na lačno. A mám pocit, že celkom pomohol. Ak kupuješ čaje, treba kupovať sypané.
A neuvažovala si ísť na gyn. ? 4 mesiace je dosť, aby si nemala nejaké závažné problémy.
Držím palce 😉

zdena12345
19. nov 2014

ahoj, mne velmi pomohol- keby som o tom vedela skor, usanovala by som si nejaku tu komplikaciu. zistila som to az ked som chcela otehotniet a tak som pila salku denne a iba polovicku cyklu do ovulacie (lebo podporuje stahy maternice a pri uhniezdovani vajicka to nie je dobre)- ale nazory na to sa lisia. su aj take co pili cely cyklus a aj tehotenstvo. potom su ju zas pila mesiac pred porodom a fakt pol hodinku po vypiti dosli kontrakcie. teraz mi nerobi dobre lebo znizuje mlieko- aspon mne...
dobra je tiez kyselina listova, mysi chvostik, pravidelny pohyb, ziadny stres- v dnesnej dobe utopia🙂
nepises kolko mas rokov. ja som mala 2 menstruaciu po pol roku a dalsie rozpati 1-4 mesiace a upravilo sa mi to az v 22 rokoch. rok som brala HAK ale po vysadeni sa mi to vratilo do toho isteho co predtym.
ak chces nejaku zaujimavost o HAK skor nez ju zacnes brat na upravu cyklu, precitaj si toto
http://www.rodinka.sk/zdravie/plodnost-zeny/co-...

ps. alchemilka aj mysi chvostik sa daju nazbierat aj na luke🙂