Ako mám piť čaj z alchemilky?

ingrida1127
7. mar 2021

Ahojte,poradíte mi prosím ako piť čaj z alchemilky?
Ďakujem

koncatko
7. mar 2021

@ingrida1127 ahoj
2x denne salku od ms po ovulaciu, od ovulacie uz nie

ingrida1127
autor
7. mar 2021

@koncatko takže by som si mala sledovať aj ovuláciu testami?

koncatko
7. mar 2021

@ingrida1127 ano, bud testami alebo meranim bazalnej teploty. Lebo keby si pila caj po ovulacii, moze vyplavit to, co sa podarilo

ingrida1127
autor
7. mar 2021

@koncatko dakujem

petrisa213
7. mar 2021

@ingrida1127 presne ako píše
@koncatko od menštruácie po ovuláciu. A keď otehotnies, prestať úplne.

rivini
7. mar 2021

@ingrida1127 vacsina zie pije alchemilkovy caj uplne nespravne! Alchemilka ma jemne progesteron-podporujuce ucinky a pomaha budovat vystelku maternice. Taktiez napomaha spravnemu prekveniu maternice, co je dolezite pre zasobovanie blastocysty, plus udrziava BT vyssie. Pit by sa mala OD predpokladanej ovulacie, ked sa buduju zlte teliesko, ktore vylucuje progesteron. V tehotenstve 2 salky do 12. tyzdna, potom uz nie, kedze prilisne prekrvenie maternice by mohlo vyvolat kontrakcie. V prvej polovici cyklu by sa mali pit bylinkove caje z malinika a rozmarinu, ktore vdaka obsahu fyto-latok zas podporuju hormon estrogen a sposobuju prekrvenie, ale su schopne podporit vyvolanie ovulacie.

petkasaurus
7. mar 2021

@rivini zaujimave, ja to pijem uplne tak ako je pisane vyššie.. Tak uz mam z toho gulas, este teda postudujem

ingrida1127
autor
7. mar 2021

@rivini tak teraz som z toho mimo😅lebo niekto píše od prvého dňa ciklu po začiatok ovulácie asi to ani nezačnem piť ak je to takto zložite

zuba1987
7. mar 2021

@ingrida1127 mne to tiez vsetci radili od ms po ovu, ze podporuje maternicu, a potom mi tu jedna baba pisala ze jej jedna mastickarka povedala ze je to "potratova rastlinka", ze zeny co chcu otehotniet by ju nemali.
taaaak si vyber
ja som ju odvtedy nepila uz

tina_8d
7. mar 2021

Ja som bola kedysi u jednej bylinkárky - pani Kopáčovej a tiež mi kázala piť Alchemilku. Vasadiť, keď zistím, že som otehotná..
A pritom kamarátka pila alchemilku obidve tehotenstvá do 12tt. A má zdravé detičky.

ingrida1127
autor
7. mar 2021

@zuba1987 asi sa na to vikašlem 🙂

petrisa213
7. mar 2021

@ingrida1127 ja som práveže tiež veľa protichodných tvrdení čítala k alchemilka. Od rôznych bylinkariek, jedny písali piť aj v tehotenstve, druhé písali iba na prvý trimester, iné iba do ovulácie. Rôzne príbehy dom čítala kedy ako komu pomohla. Mala som alchemilku z lekárne, kde bolo písané že v tehotenstve nie. Tak isto veľa čajov vhodných pre tehotné alchemilku neobsahujú. Ja som sa skôr priklonila k tomu názoru ze iba od menštruácie po ovu. Veľa odporúčajú na úpravu cyklu ju piť stále. Pozri, ak ju budeš piť len tie 2 týždne nič tým nepokazis, a ak otehotnies nič tým neohrozis. Potom aj tak budeš skôr užívať kyselinu listovú alebo iné tehu doplnky, ktoré tiež neobsahujú výťažok z alchemilky. Je to na zamyslenie a vlastný výber. 😉

zuba1987
7. mar 2021

@ingrida1127 ja som sa na to tiez vykaslala, aj som mala pocit ze som mala dlhsiu ms a posunutu ovu o par dni neskor

zuzanka.zuzu
7. mar 2021

ja som pila počas celého cyklu až do otehotnenia 🙂

rivini
7. mar 2021

@ingrida1127 ja som si kupila knihu o bylinkach od jednej uznavanej nemeckej gynekologicky-v nemcine. O alchemilke tam podrobne pise, ze sa ma prave kvoli podobnosti s progesteronom v 2. polke cyklu a prvych 12. tt pit.

wave1804
8. mar 2021

@ingrida1127 ja som pila alchemilku od 1.dna MS presne dva týždne 1x denne, nemerala som si ani teplotu a ani som si nerobila ovu testy. Proste som si dala jeden cajik denne neochuteny, vychladnuty a po vyse roku snazenia sa nam zadarilo 😊 nepises kvoli comu chces pit alchemilku, alchemilka je na upravu cyklu avsak nie na podporu otehotnenia, tak mi to povedala lekarka. Na podporu otehotnenia sa pije Vitex jahnaci.
Pit alchemilku ale 2x denne je podla mna moc sprudka.

ivinka7
25. apr 2021

Tak baby dobre som pochopila, na bolestivu menstruaciu a upravu cyklu mozem pit alchemilku cely mesiac? ☺

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre