Popôrodné rany - tipy na lepšie hojenie

kacicka1123
17. sep 2021

Zdravim ,mam den po porode ,mala som dost velky nastrih az po zadok pomaly a dost stehov ,bojím sa sadnúť si ,že si to potrham a budu ma musiet znova šiť ...Kedy ste si po porode nejako sadli a ak ano tak ako ? Pre mna to je dost bolestive sa aj len zohnut a mala som velke poranenia pocas porodu ...o par dni idem domov a neviem ako budem fungovat ,nemozem poriadne ani chodit bwz toho aby sa mi tocilo v hlave 😩nejaky vase rady ?

lelinka611
17. sep 2021

Betadinove mydlo, najlepšia pomoc na svete. Za mna. Nebáť sa tým umývať aj 10x za deň 😂 naozaj to veľmi pomáha , ponúkajú to aj v nemocniciach, opýtaj sa

basska_b
17. sep 2021

Určite ten vankúš s dierou v strede 😊 mne pomohol sprej cicatridina s kyselinou hyaluronovou, v pôrodnici všetci lekári odporúčali, je na to aj nejaká česká štúdia. Sprcha po každom WC prvý týždeň-dva a 3x denne šup sprej 🙂
Kamarátka používala aj kúpeľ z dubovej kôry, ale trvalo mi asi hodinu, kým som si to podľa návodu pripravila a uhnala som si kvôli tomu nejaký zápal

lucijalucy
17. sep 2021

Mne pomáhal popôrodný vankúš a sprej Cicatridina (:

matka1961
17. sep 2021

@lucijalucy tak isto🙂

sejbipi
17. sep 2021

Mne moc pomáhala sprcha, bola som tam stále keď malinký spal. Sadla som si ako tak po 2 týždňoch. Normálne asi až po mesiaci.

zuzliq
17. sep 2021

@kacicka1123 odporúčam po každej potrebe sa vyumývať, stačí aj čistou vodou. Doma som si prikladala tkaninu namočenú vo vývare z dubovej kôry. Ale najviac je tá čistota. Pri druhom som cikala len v sprche, hneď všetko vyumývala. Tiež som bola hrozne pozašívaná

petamich
17. sep 2021

mam dva mesiace po porode a su dni, ked stale nemozem sediet a vsetko ma boli - kazdopadne mne pomohlo cikat v sprche a sprcha xkrat denne, betadine mydlo, repikove obklady, cicatridine sprej si davam este stale a vsade som nosila poporodny vankusik a sedela len na nom a hlavne vetrat ranu 😃

maryah
17. sep 2021

@kacicka1123 ja som si varievala repík a vždy po malej,ale aj veľkej potrebe som sa hneď na wc s tým opláchla. Stále som sa mývala čistou vodou, oplachovala a pomohlo mi to... Občas som si šitie striekala týmto sprejom... Pri prvom som neurobila nič a dlhšie som mala problém sedieť, ale to som mala aj iné komplikácie...

vierocka888
17. sep 2021

Ahoj. Som 2 mesiace po pôrode, veľké poranenia, vonku aj zvnútra.
Odporucam:

Vždy po wc sa sprchovat antibakteriálny Lactacydom. Pripadne rovno cikat v sprche.

Oplachovanie to Rosalginom.

Prikladať Betadine roztok na gáze - len na chvíľku!

Zastriekat sprejom Cicatridina.

Na vnutorne šitie čipky Cicatridina.

A veeeeeela vetrať 🙂

Toto kombo mi vyliecilo za 4 tyzdne šitie, ktoré trvalo dlhšie ako celý pôrod... držím palce

ailiba
17. sep 2021

@kacicka1123 poporodna vankúš je pecka... A ja som si premyvala (z vonku) intímne partie roztokom 2PL morskej soli, 1 kvapka levanduloveho oleja a 1 kvapka tea tree oleja. Sili ma zvonka aj zvnútra a krásne som sa zahojila, nič nehnisalo. Jasne, ze to dlhšie bolelo... Ale teraz už ani nieje vidieť, ani cítiť žiadnu jazvu. Prajem ti, nech sa skoro zacelis... Je to náročné popri starostlivosti o babo+mala a veľká potreba.