Poraďte niečo účinné na svrbenie vagíny

nikaalili58
13. máj 2020

Ahojte chcem sa spýtať niečo od svrbenia vaginy čo sa dá kupiť v lekárni a je učinne ? 🙂

s_a
13. máj 2020

Canesten alebo fungicidin ako lacnejšia alternativa

sisa_s
13. máj 2020

Canesten, fungicidin, rosalgin vyplachy

nikaalili58
autor
13. máj 2020

@sisa_s Ten rosalgin ? Je učinny ?

jaja8_9
13. máj 2020

@nikaalili58 za mňa fungicidin 🙂 lacný a mne hneď pomôže na prvýkrát

sunny8
13. máj 2020

Netreba riešiť len samotné svrbenie ALE PREČO to svrbí. Čiže navštíviť gyn a nechať si vyhľadať príčinu na ktorej odstránení zapracovať a vymizne aj svrbenie

sisa_s
13. máj 2020

@nikaalili58 osobnu skusenost nemam, ale vacsinou zeny zacinaju mastickami - canesten a fungicidin, ak im nezabera, tak skusaju rosalgin vag.vyplachy

sisa_s
13. máj 2020

@sunny8 no v momentalnej situacii, ked lekari obmedzuju osobny kontakt v ambulancii, je vhodnejsie zacat doma mastickami, ak sa zhorsia prejavy alebo dlho nic nezabera, vtedy je mieste navsteva gynekologa... Vytery tiez nieco stoja a ked podla prejavov to sedi na mykozu, tak zbytocne cakat par dni na vysledky kultivacie, ked aj tak sa nasadi to iste, co by si z lekarne kupila

s_a
13. máj 2020

@sunny8 tak ale zas ak to nie je dlhodobé a veľmi nepríjemné, tak s tým netreba hneď bežať za lekárom, ak pomôže tá mastička a hned sa to nevráti. ja mám s týmto tiež sem tam problém, ale výsledky z preventívnej prehliadky mám vždy v poriadku 🙂

nikaalili58
autor
13. máj 2020

@sunny8 Ako spomínali baby mám to len deň a chcem to začať liečiť s lekárne až potom ku gynekológovi

nikaalili58
autor
13. máj 2020

@sisa_s No mastičku skôr nie ako ano ale ten rosalgin čo som si kukla na google vyzera fajn

s_a
13. máj 2020

@nikaalili58 ale podla mna masticka ti zaberie skôr ako rosalgin, masticku si môžeš natrieť v podstate kedykolvek v priebehu dna a rosalgin po sprchovaní, mne sa rosalgin veľmi nepozdaval a prišlo mi to nepraktické, to by som volila skôr ako súčasť dlhsej liečby v kombinacii s mastickou

sisa_s
13. máj 2020

Ak vas svrbi len zvonku trosku, tak masticky/kremy by na zaciatok pomohli asi viac 🙂

nikaalili58
autor
13. máj 2020

@sisa_s vznútra skor ale nie uplne hlboko

sisa_s
13. máj 2020

@nikaalili58 tak vyskusajte, co vam sadne 🙂 ak po par dnoch ziadne zlepsenie, skusite nieco ine, dodrzujte hygienu, vzdusne bavlnene pradlo, nedrazdit

mizu89
13. máj 2020

@nikaalili58 to isté som zažila aj ja ale začala som najprv tým že som zmenila sprchový gél.kupila som si sprcháč na intímnu hygienu.a ten zabral.stacilo len kozmetiku zmeniť

simsalabim
13. máj 2020

@nikaalili58 kedze to citis vnutri, je dobre patrat po pricine, moze to byt kvasinkova alebo bakterialna infekcia a tie reaguju na odlisne lieciva. NA kvasinky spominany Canesten alebo iny liek s clotrimazolom, ci Fungicin. Na bakterialnu infekciu volnepredajne nekupis. Skusit mozes aj Betadine cipky, su volne predajne - dezinfikuju (obsahuju to, co chitrurgicke mydla) a vedia odstranit oba typy infekcie. Akurat strasne farbia, tak treba riadnu vlozku. Vyplachy tu zeny casto odporucaju, ale od viacerych lekarov viem, ze to skor neodporucaju, a ak, tak len jednorazovo na zaciatku liecby. Vraj hrozi riziko zavlecenia infekcie do maternice a castou aplikaciou aj vyplavenie prospesnych laktobacilov. Mozno by bolo dobre oslovit gynekologa, ci ti nieco predpise aj cez net - napr. Polygynax zabera na oba typy infekcie. Mimo to mozno aj nieco na vaginalnu floru, napr. Lactofeel, Multigyn actigel alebo priamo vaginalne probiotika.

katka2602
13. máj 2020

Keď to len začína, skús si sadnúť do octovej vody. Ja som "niečo chytila" na kúpalisku a toto mi zabrali takmer hneď. Alebo veľa báb radí aj klasický biely jogurt 😉.

nikaalili58
autor
13. máj 2020

@simsalabim tak ja si kupim teda mastičku Fungicin a ešte keď vás tu mám chcem sa spytať niečo na zapareniny zadočku dcera sa sprchuje každy deň ale vytvorili sa jej pupačiky na zadku vnutri aj spredu s vaginy a začalo sa jej to šupat je to dobre ? A niečo s lekárne nejaky krém na to ? alebo to zmizne po čase ?

simsalabim
13. máj 2020

@nikaalili58 na tvojom mieste kupim radsej Canesten, Jenamazol alebo nieco ine s clotrimazolom. Dovod - vacsina ma aplikator, ktorym si mast zavedies aj dnu, alebo aj kombinaciu tabletka/krem. Fungicidin je iba mast, bez aplikatora, velmi mastna, takze dnu ju zavedies tazko - jedine ze skusis krem natlacit do aplikatora napr. na sirup Nurofen, ale tam tazko zistis potrebnu davku. Ak za den-dva nepocitis ulavu, asi to bude skor bakterialna infekcia. No a u dcery - neviem vek, ale toto by som radsej riesila s detskou lekarkou. Da sa predpokladat, ze to bude zo zaparenia, detom v plienkach sa na to zvycajne dava imazol krempasta - lebo dobre prilne na pokozku a nezmyje sa lahko.

nikaalili58
autor
13. máj 2020

@simsalabim a ten Fungicin sa natiera zvonka ano ? nie zvnutra a ten imazol krempasta sa môže natierať aj keď sa to šupe ?

simsalabim
13. máj 2020

@nikaalili58 Fungicidn aj canesten mozu ist dnu aj von - len ten fungicidn aplikator nema, preto sa ti bude aplikovat tazko. A ked to ako pises, citis aj dnu, urcite treba dat nieco aj dovnutra. No a k tomu Imazolu ti nechcem poradit zle, nie som lekarka, toto ti radim len z toho, co si pamatam, ze davala mojim trom, ked bol problem. Nespominam si, ci sa im to supalo. Skus jej zatelefonovat. Imazol dostat aj vo forme takeho kremu ako napr Canesten, a ten Imazol krempasta ma taku konzistenciu ako Sudokrem, cize sa v tej plienke tak lahko nezotrie. Ucinnu latku maju vsetky rovnaku - clotrimazol.

nikaalili58
autor
13. máj 2020

@simsalabim Lebo našla som doma mastičku od značky Avril detsky krem na zapareniny s panthenolom a rozmyšlam či to može byť aj to ?

simsalabim
13. máj 2020

@nikaalili58 no to je kozmetika. Skus a uvidis. Imazol je liek.

tajik
13. máj 2020

@nikaalili58 na noc si dať na vložku kyslú smotanu,normálne hrubšiu vrstvu,zbaví svrbenia a palenia

bagre
13. máj 2020

@nikaalili58 ak to naozaj vyzerá "len" na mykózu, tak candibene alebo canesten. Dá sa kúpiť aj dovnútra - jenamazol. Vag.canesten neviem či je dostupný momentálne, vo všetkom je rovnaká účinná látka. Dá sa aj rosalgin, ale ja napr.ho nemôžem... aj fungicidin sa dá...
Teraz je to ťažko u doktorov, ale ak sa človek netrafí v diagnóze tak za pár dní sa bude škriabať po plafóne... pri mykóze je biely hrudkovitý výtok...

bagre
13. máj 2020

@nikaalili58 dovnútra môže ísť len fungicidin a vag.formy canestenu alebo jenamazol. Ak to len začína, je možné že to poriešiš len zvonka. Treba aj jedálniček prispôsobiť. Ak je to už aj vnútri citeľné tak treba tie lieky dovnútra. Canesten tbl je 1 tabletový, krém Jenam... na 3 noci. Určite treba antimykotikum 😉 nie kozmetické maste

akvi
13. máj 2020

@nikaalili58 okrem rychlej zachrany vo forme masticiek urcite si kup aj probiotika a ber aspon dva tyzdne, plus prestan jest sladkosti, a vsetko z bielej muky, cestovin, peciva a pod.. Tiez vydrzat aspon dva tyzdne..

nikaalili58
autor
13. máj 2020

@bagre biely hrudkovy vytok nemám nič

mimi1983
13. máj 2020

Ja mávam svrbenie, keď jem veľa sladkého - pre množia sa mi v tele kvasinky. Takže prvá rada, úplne vylúčiť sladké aj keď je to ťažké...
A potom si robím prírodny liek- tampón si namocim do zmesy z oliv. oleja+esenciálnych olejov-tee tree /čajovnik/, citrónová tráva Lemongras, levanduľa... Jednoducho tie ktore majú fungicídne vlastnosti. Tampón si mením každých pár hodín.

bagre
13. máj 2020

@nikaalili58 tak zatiaľ asi stačí zvonku potierať... a buď to prejde alebo sa to objaví aj vo vnútri (u mňa to tak býva)