Nepríjemné pálenie a svrbenie vagíny

5. nov 2022

Dobrý deň, spravili sa vám tam dole niekedy akokeby vyrážky naplnené hnisom? Mam to na ľavej strane vagíny. Je to sprevádzané aj pálením a svrbenim.

kvietok173
5. nov 2022

To je mykoza. Vhodne je zajst ku gynekolgovi a nasadi liecbu, alebo zajst do lekarne a opytat si co je volno dostupne na liecbu mykozy a odporucam 2-3 krat denne sedavy kupel v odvare repika . Inak sa umyvat odspodu len ciatou vodu a uterak osobitne na postihnutu cast. Spodne pradlo bavlnene a nepouzivat avivaz a prat na 60 stupnov a taktiez aj uterak na 60 .

dadka128
5. nov 2022

Rosalgin, je vikend takze asi neuspeješ s ničím, a v pondelok hned na gyndu ako akútny prípad

lb1984
5. nov 2022

Jednoznačne canesten a potom ku gynekológovi v pondelok lebo ak ti ten nezaberie sa zblazis. Je to sekundova záležitosť u neho a do druhého dňa si ok. 👍

poopsie
5. nov 2022

Ja si myslim, že je to herpes

lenjaona
5. nov 2022

@poopsie ja osobne som herpes mala a hentak nevyzerá, musela by letieť na pohotovosť lebo by ju to tak stipalo zeby ani na wc nemohla ist

poopsie
5. nov 2022

@lenjaona záleží od toho ako to vyzerá ale ja som pri mykoze nikdy nemala vyrážku(vychadzajme z toho, že pupaky su naplnene tekutinou), vedela som že mám herpes no pán gynekológ mi aj tak dával krém na mykozu, po ktorom ani náhodou neprišla úľava.... Sú dva druhy herpesu, herpes simplex a herpes genitalis.. Ja mam simplex lebo som mala styk s chalanom, čo mal herpes na ústach.... A ten pako si ho týmto spôsobom sám preniesol aj na seba tam dole... Keď som mala znova to isté, nabrala som odvahu a išla som na kožné, nie za gynekológom a kožný to hneď videl, že je to herpes.. Dal mi aciklovir na vnútorné používanie a čuduj sa svete pomohlo mi to a pri opakovaných infekciách som užívala herpesin

lenjaona
5. nov 2022

@poopsie ja som mala genitalny herpes, na pohotovosti mi dali lieky masticku aj ten herpesin a za par dni prišla úľava
Lebo ak sa toho herpesu dotkol moč išla som vyskočiť z kože ako to bolelo 😬

poopsie
5. nov 2022

@lenjaona ano, máš horšiu verziu, aj mňa to bolelo ale nie až tak veľmi.. Moja sestra si svojím spôsobom užívania života uhnala tiež genitálny herpes a dokonca života bude na aciklovire, ako náhle si ho vysadí začnú sa jej problémy

lenjaona
5. nov 2022

@poopsie ja som sa zo všetkého vyliečila okrem vírusu hpv ktorý sa vyliečiť nedá