Poškodené plodové vajce a nehydatidová mola

iiadelinkaii
27. jan 2014

Mám 26 rokov a bolo to prvé tehotenstvo. Prekonala som zamlčaný potrat a po kyretáži mám v prepúšťacej správe diagnózu: Poškodené plodové vajce a nehydatidová mola. Dostala som antibiotika doxybene. Momentálne je týždeň po zákroku, nemám žiadne problémy a prestala som už aj špiniť. Na kontrolu k svojmu gynekologovi mam ist az po prvej menstruacii. Mohli by ste mi povedat k tejto diagnoze nieco blizsie. Nebude to problém pre ďalšie otehotnenie? Vsade som sa docitala len o hydatizovanej mole a v súvislosit s liečbou na onkologii. ☹

lubka1983
28. jan 2014

Ahoj.ja mam tiez po zamlcanom potrate a kyrete v sredu bude tyzden,mam problimi silne antibiotika a maternica sa nestiahla a bolesti podbruska a neviem co ma caka...a teraz k tej mole..moja gyn ako sme to zistili napisala len papiere na prijem a missed ab.na kramaroch doktorka na sono,tam napisala tiez toto neviem aka mola,nikto nic neriesil a sla som domov.na pohotovosti a aj moja doktorka sa cudovali,ze ako mohla nieco napisat taka a urcit diagnozu podla coho??!!ved ona podla sono nevie preco sa to stalo,proste tam musela dat nejaku diagnozu,vo mne bol plod skoro 18dni mrtvy uz to malo asi cudny tvar tak napisala mola...ze vobec nemam to brat ani na vedomie....a po dalsie budes mat vysledky z histologie,ale neviem ci tam vlastne nieco bude napisane iba asi,ze slo o tehotenstvo o com vieme,ne!?a uz vobec necitaj blbosti,akoze co aka liecba na onkologii,never zas vsetkemu co pisu na internete.porad sa s gynekologom.neboj druhe bude bezproblemov 😉

mina2415
5. apr 2015

@iiadelinkaii ahoj prosim ta som den po kyrete ☹ tiez mam v prepustacej sprave napisane to co si mala aj ty tak co ako ti to dopadlo si ma trosku vyplasila citala som ze to moze byt aj stoho ze s predchadzajuceho porodu som nebola dobre vycistena ma 6rocneho synceka.prosim odpis dakujem

iiadelinkaii
autor
5. apr 2015

Ahoj, momentalne som v 9. mesiaci. Nic to nie je, vraj je to len standardna diagnoza, ze islo naozaj o pozostatky plodu. Neboj sa, zelam Ti, nech je vsetko v poriadku.

mina2415
5. apr 2015

@iiadelinkaii och si ma ukludnila gratulujem ti k babatku dlho ste sa snazili? A ako si sa citila po potrate? Ja lezim bojim sa nieco robit a bolia ma kryze a normalne trtol.uz si potom nemala ziadne bolesti alebo krvacanie ? Prosim napis mi vsetko otom...a z hystologie ti dali ake vysledky? Dakujem za odpoved

mina2415
5. apr 2015

@iiadelinkaii mne atb ani nedali o 3dni mam ist svojej gyn tak som zvedava.a co to znamena akoze pozostatky plodu?.

iiadelinkaii
autor
5. apr 2015

Tak nebolo to lahke. Hystologia nic specialne neukazala, neskumaju preco sa to deje, ale je velmi vysoke percento zien, ktore si to preziju, ked zacnes googlit, tak len na konikovy ich je kvantum. Najhorsie je to psychicky prekonat. Mne antb. dali, lebo som este aj ochorela respiracne. Ale neboj sa, to zvladnes, nedvihala som tazsie nejaky cas a nekupala som sa, iba sprachovala. Krvacala som po tom minimalne a ako Ti nabehne menstruacia, tak po mesiaci, tak uz normalny zivot... Akurat neodporucaju otehotnieť niekotri doktori 3, niektori 6 mesiacov. Nam sa to potom po 6 podarilo hned. 🙂 Uz aby bolo babatko medzi nami.

mina2415
5. apr 2015

Tak ja uz nekrvacam len ma nutka na cikanie aj teraz som bola kedy by som mala dostat ms? Ty si kedy dostala? Aj si mala take svrbenie trosku ? Mna bolua kryze a az do trtla mi to ide ale to je asi s postele take tvrde tam boli och...aj nam odporucaju po pol roku otehotniet.aj ste pred tehotenstvom s manzelom robili neake vysetrenia?kedy mas termin? Blahozelam ti k vytuzenemu babetku a prajem vela zdravicka prepac ze furt otazky ale asi ma chapes dakujem ti