Pošvový vchod po pôrode

15. máj 2020

Ahojte zeny, taka intímna otázka, som dnes 7 týždňov po porode, bola som šitá máličko, dnes som bola na kontrole, doktor ani nevidel už, že som bola šitá ako to bolo pekne záhojene, ale trošku problém, keď ma vysetroval sonom, tak ma to vo vchode do pošvy ako keby ťahalo, je to normalne? Zažili ste to niektorá po pôrode? Spraví sa to? Ďakujem

sunny8
15. máj 2020

Je to normálne 🙂 pocity tam dole sú po pôrode ešte dlho všelijaké. Väčšinou je to v hlave ten strach že sa roztrha šitie aj keď reálne je už zahojene alebo že sa niečo naruší ;)

ivka27101
15. máj 2020

Áno je to normalne a môže to súvisieť aj so suchostou ktorá býva počas dojčenia ak dojcis 🙂

lenkike
15. máj 2020

Ja som mala len jeden steh a aj tak som sa bála aj pozrieť "tam dole", alebo sa toho dotknúť po toalete, alebo sprchovaní 🤷 a tiež som cítila také ťahanie, ale myslím, že kratšie, ako vy...ale určite to bude ok, najmä ak to videl doktor a povedal, že je všetko v poriadku 😊

autor
15. máj 2020

@ivka27101 práveže ne dojčím uz asi dva týždne, lebo mi odišlo mlieko, ale tak dúfam, že to bude ok, lekár mi na to povedal, že sa môže stať že tam ešte nejaký steh ostal, ale ze to sa vstrebe, ale napohľad to videl pekne, sa má ešte pýtal, či sme vôbec šili, cize tam asi vidieť nie je ani šitie, len teda keď mi tým sonom išiel, tak ma ten vchod tak ťahal

autor
15. máj 2020

@lenkike ja presne to iste, ze tusim dva stehy alebo tiež jeden, no máličko, a tiež som sa vlastne bala tam aj dotknúť aj pri sprchovaní, nejako aby som si tam nejako silno neprešla alebo niečo... Ale teda takto pri sedení alebo hybani sa ma neboli nic uz od tretieho týždňa po porode, len teda ako mi tým sonom išiel to som cítila take ťahanie

autor
15. máj 2020

@sunny8 môže byť aj to, ze som sa bala toho prvého vyšetrenia a som čakala co bude a nebude

ayanamirei
15. máj 2020

ak ta to ukludni, tak mna sono taha vzdy 🙂 mas stiahnutu posvu, mohla si byt v strese a teda sucha a proste nieje to prijemny pocit... netreba sa bat, ak povedal, ze si ok a ani nevidno sitie, isto to bude v pohodicke 😉

autor
15. máj 2020

@ayanamirei mňa práve pred porodom netahalo, až teraz, tak dúfam, že to bude len dočasne

pepa_nr
15. máj 2020

Nechcem byť blbá, ale počkaj ešte na prvý styk 😀
Neboj to sa rozchodí. A môžeš si tu jazvu skúsiť naolejovat alebo rozmasírovat, keď je taká tuhá.

autor
15. máj 2020

@pepa_nr ano styk sme práve ešte nemali, lebo doktor aj ze este mam počkať, lebo ze krcok sa mu zdá ešte trošku zapaleny, tak až za dva týždne, tak uvidim, ale tiež som si vravela, ze mozno sa to roztiahne potom ako keby 😀

ildiko36
15. máj 2020

Pri najbližsom pôrode použivaj anibal...bez nástrihu bez trhliny a bez šitia ..lahší pôrod a skoršie zotavenie bez bolesti😉

evuska135
15. máj 2020

Mna to taha este aj teraz, po skoro 3r,ale bola som dost pozasivana

autor
16. máj 2020

@evuska135 ja som práve bola máličko, a teda zvonka ani vidieť nie je tak preto som aj prekvapená, že ma to ťahá

admontis
16. máj 2020

@evuska135 Zdravím, zvažujem kúpu Aniballu. Ako prvorodičke by mi to pomohlo minimalne psychicky. Odporúčate teda?

evuska135
16. máj 2020

Ono je mozne ze to este casom povoli, castejsim sexom, predsa len ak to bolo zasivane uz sa to asi neda presne do povodneho tvaru. Pre mna bol asi rok pri sexe hroza 🙈

evuska135
16. máj 2020

@admontis ja netusim ci anibal pomoze, neskusala som, ja som bola na hranici s rozmerom panvy, hrozil mi cisarsky, lebo maly bol aj velky, no nakoniec som rada ze som rodila prirodzene aj ked no to sitie bolo dost velke

uzanka16
16. máj 2020

@pepa_nr toto ma tiež napadlo, jja som tiež bola malo zasita aale styk amen tma dolorez ani lubrigacnny gél nepomáhal co tak bolelo, až po 3 mesiacoch sa to nejak napravilo ale iba s gélom sme museli.

uzanka16
16. máj 2020

@admontis ja napr. aniball nemám vyskusany ale známa co mala poctivo cvičila a roztrhala sa na cimpr campr. Co som sledovala rôzne diskusie niekto si to chváli, iné nie ze jje to len biznis, no ktovie. Asi treba vyskúšať a uvidí sa po pôrode ci to malo zmysel ci nie.

ayanamirei
16. máj 2020

@admontis pridaj sa do skupiny o aniball/epi-ne https://www.modrykonik.sk/group/6626/ 🙂 tam sa dozvies viac 😉

ladybug138
17. máj 2020

Ahoj, ja mam stale take miesto, co ma pri styku boli, mala som aj nastrih, je to v tom mieste kde je jazva, casom sa to úpravi

autor
17. máj 2020

@evuska135 no pekne teda, cize nemôžem asi čakať ze to bude hneď ako keby nic 😀

autor
17. máj 2020

@uzanka16 to som si aj ja vravela, že určite gél dáme, uz len taky placebo efekt, ze to snad nebude ťahať potom 😀

autor
17. máj 2020

@ladybug138 ja som tiež bola trošku nastrihnuta a to je vlastne zasite, ale bolo to možno jeden dva stehy... No snad sa to zlepší.... Za dva týždne uvidime 😀

uzanka16
17. máj 2020

My sme to nakoniec vyriešili tak ze manžel to šiel rdoztaahovat mi prstami aby to šlo aspoň s gelom, normálne sa mi troska krv spustila, som manželovi povedala ze som bola zas asi odpanena 😀

autor
17. máj 2020

@uzanka16 fuha 😀 no ja keby vidím zasa krv tak odpadnem, by som sa bala, ze nejak som to prepiskla... No dúfam, že to bude ok, no som zvedava, to bude

evuska135
18. máj 2020

Noo myslim ze to este potrva 😃 ale gel jednoznacne pomoze aspon mierne

admontis
18. máj 2020

@ayanamirei Ďakujem za tip 🙂