icon

Granulačné tkanivo po pôrode: Ako riešiť?

20. jún 2026

Ahojte dievčatá. Som dva a pol mesiaca po pôrode a bola mi sita roztrhnuta hrádza. Všetko sa pekne zahojilo, no na hrádzi pri vchode do pošvy mám tkanivo ako fazuľka bledoruzovej farby a citlivé na dotyk. Máte niektorá skúsenosti, či sa to vstrebe, alebo či ste na to niečo používali, prip.ine riešenie? Gynekológ to videl, no že mám počkať ešte tri mesiace a uvidí sa. Ďakujem za rady

avatar
kiki68
20. jún 2026

@anonym_autor asi najlepsie naozaj pockat, ak to neboli, super je gyn laser na toto, to je bezbolestne. Ale Mne sa to napr po druhom porode vytvorilo take mini a aj stiahlo po tych 5 mes of porodu. Nemam tam nic. Gym povedal, ze pockame a keby tak to sam opravi

anonym_cb3349
21. jún 2026

Mňa poslala moja gyn na laserové odstránenie, vraj klasicky v nemocnici by to bola tradične narkóza, ležanie atď.
Šla som teda na laser, bolo to bezbolestné (lekár mi to umŕtvil sprejom) a za pár minút som bola preč. Rekonvalescencia pár dní, ani som o tom nevedela. Dokonca som ani nič nedoplácala hoci to bola súkr. klinika.