Potrat v 6. mesiaci

luciana896
25. apr 2014

Prišli sme o bábätko... môj krčok ho neudržal / ja som ho neudržala... Je tu niekto, kto si tým tiež prešiel? Bábätko bolo uplne v poriadku...

denuss
25. apr 2014

😢 drzte sa

buco15
25. apr 2014

@luciana896 až mi je do plaču, je mi to luto

vincp
25. apr 2014

@luciana896 neobvinuj seba, ze sa to stalo ; ( velmi ma to mrzi. Drzim palce

gabiiika21
25. apr 2014

@luciana896 úplne viem ako sa cítiš. Mne sa to stalo 3.7.13 v 22tt z nicoho nic som porodila.
Prežívaš najhoršie obdobie v živote a pre ženu je to to najhoršie čo sa môže stať. Je mi to veľmi, veľmi ľúto. Lenže život ide ďalej a musiš aj ty. Musíš sa pripraviť na ďalšie tehotenstvo...musíš byť pre to silná. Mňa jedine toto držalo nad vodou. Nemala som chuť žiť...ale nevzdala som to a povedala som si, že sa tomu nepoddám. Musíš sa v prvom rade s dieťatkom rozlúčiť a myslieť čo bude. Určite si to nedávaj za vinnu. Nik za to nemôže....malo to tak asi byť....Ja momentálne nosím pod srdcom drobčeka a som v 29tt. Drž sa bude dobre. Držim Ti veľmi palce...

dobromila1111
25. apr 2014

@luciana896
Je mi to ľúto, veľmi.
Prajem Vám už čoskoro veľké šťastie ...

ziggina
25. apr 2014

Je mi to strašne ľúto.Aj ja som si to zažila v. 2011 a v 2012 som s takými istými problémami donosila môjho anjelika teraz má už dva rocky.Celý čas mám slzy v očiach a znova to v duchu preživam keď čítam čo sa stalo.Viem strašne to bolí, no musíš to zvládnuť a veriť že to nabudúce dobre dopadne.Seba neobvinuj , určite nie si navine.Proste je to kruté ale je to tak.Drž sa

jaruska8
25. apr 2014

@luciana896 V žiadnom prípade sa neobviňuj!! Tie ty si na vine... Proste sa to stalo... :( Aj mne... V 39 tt... Otázky nemajú zmysel, len zraňujú. Ty sa rozlúč s anjelikom a ak treba, vyhľadaj odbornú pomoc. Viem, ako sa cítiš. Hovor o tom, plač, uvidíš, že po čase sa bolesť zmierni... Nebudem ti písať, že veď ste mladí, ešte budete mať, mne to strašne liezlo na nervy... Drž sa... 😔

lulu369
25. apr 2014

@luciana896 o niečom takom sa zle číta, nie to ešte prežíva...prísť o dieťatko aj o to ešte nenarodené je to najhoršie čo sa môže stať ☹ tak ako píšu baby, ktoré si tým prešli, rozlúč sa so svojim anjelikom, a časom ta bolesť možno bude o niečo menšia...želám ti veľa síl aby si to prekonala a aby si sa veľmi skoro tešila z krásneho a zdravého drobčeka

sylvial
25. apr 2014

@luciana896 Ja sa teda neviem vžiť do tvojej kože, ale moja kolegyňa si prešla tým istým prešla. Ona ma teraz zastupuje, ja som na MD, no dobrá správa je, že už čaká znovu bábätko. Síce má veľký strach a ide aj na rizikové, ale pevne verím, že tentokrát to dobre dopadne a tak to bude aj u teba.

bublinka1s
26. apr 2014

@luciana896 Ahoj mne sa to stale pred 4t a 4dnami, prve 3 tyzdne som preplakala a chcela som zomriet s mojim malinkym ;( bol to chlapcek ;( ta bolest sa neda ani len opisat, ale sama ti mozem potvrdit, ze bude lepsie, myslim na mojho Adamka kazdy den ale uz dokazem tu bezmocnost a depresiu kontrolovat, ako tu uz niekto napisala , treba o tom rozpravat, mne pomohol manzel a myslienka, ze Adamko by urcite nechcel aby som sa takto trapila, tak som si jedneho dna povedala, ze sa musim dat do poriadku a aby som mohla otehotniet znova, zacala som sa o seba viac starat , papam viac zeleniny , sportujem. Myslienka na dalsie tehotenstvo ma tlaci dopredu. Aj ked prve tyzdne som o dalsom tehotenstve nechcela ani pocut....Zelam vela sil a ak by si sa chcela porozpravat kludne mi napis spravu.... drzim palceky.

luciana896
autor
28. apr 2014

Dakujem vsetkym za reakcie. Zial pisem opat z nenocnice, lebo hoc vyzerala maternica po porode cista, nebola... a vcera som zas dostala kontrakcie a nasledne takmer doslova vykrvacala. Takze mam za sebou kyretaz a nebyt mojho manzela, rodicov a lexaurinu, tazko by som to zvladla. Neustale ma trapi ze Ondrejko bol uplne v poriadku, podla sona mu bilo srdiecko este aj ked uz mne doslova praskla pl voda a nozicky uz mal v porodnych cestach... a potom sa zasekla hlavicka, telo prestalo reafovat na vyvolavacku, kontrakcie ziadne a ja som myslela ze umriem... napokon som ho vytlacila bez nich. Manzel mi zakryl oci... A teraz sa rozhodujeme, ze ho dame pochovat. K dedkovi, bez nahrobku... ale potrebujem vediet, kde je moje dieta, ktore ma kopkalo do poslednej chvile... prepacte mi ten vylev, ale lahsie sa pise ako hovori... a zial, nepoznam nikoho, kto by tiez "prezil" potrat zdraveho babatka v 23tt

bublinka1s
29. apr 2014

@luciana896 Pre mna to bolo tiez najhorsie, ked som vedela, ze Adamko bol zdrave babatko, zajtra to bude 5t a stale to boli, dnes som bola na kontrole, tak som sa tam rozplakala, mam strasne tazke srdce na lekarov ku ktorym som sla a neprisli mi na infekciu, jeden ster alebo odobranie krvi a Adamko mohol byt tu... Musime byt silne , nikdy nezabudneme na nasich anjelikov ale dufajme, ze coskoro pridu k nam zasa. Moc ti drzim palceky a prajem vela sil, tie prve tyzdne som ani ja s nikym nerozpravala len som si pisala s maminkami co sa im stalo nieco podobne, velmi mi to pomohlo a navzajom sme sa podporili, keby nahodou nieco potrebujes, napis spravu.

zuzica219
29. apr 2014

@luciana896 velmi mi je to lúto neviem si nič také predstaviť...neviem čo napísať....držte sa ☹

johannka2011
4. máj 2014

@luciana896 3.4.2014 sa mi to stalo,bola som v 22tt , malinky bol zdravy , ja som nemala ziaden problen , prislo to tak rychlo,po kontrakciach ktore trvali 3 dni som porodila , neviem na to zle prestat mysliet , drzim ti prsty, vela sily,ak by ti to pomohlo mozes mi napisat.

lentilka21
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
takyna
24. máj 2014

@luciana896 nam sa stalo to iste..., chybou doktorky k tomu, rozbehla sa mi infekcia ona ma nevysetrila, iba mi dala po sestricke recept...- krcok sa sputil, a islo to. Je to na dlhsie rozpisovanie...nerada sa k tomu vraciam... Romanko zil 12 hodin nar. v 23tt v inkubatore a potom nam umrel... 😢
velmi tazko som to zvladala, nakolko sme ho pocali umelym oplodnenim, a po dlhych rokoch ...nastastie prisla dcerenka o rok 🙂 moj liblink a ta ma dala dokopy 🙂
ale smrt synceka to sa neda zabudnut...iba sa s tym zmierit a naucit sa s tym zit...

luciana896
autor
25. máj 2014

@takyna So vsetkym co si napisala zial suhlasim :( Jedine co ma prekvapuje je, ze vam ho dali aj do inkubatora. Mna brali a patricne mi to aj davali najavo, ze kedze som 23tt, tak je to pre nich automaticky potrat, lebo babatka sa snazia udrzat az od 24... Takze ste ho este videli? Och boze... tazko povedat co je horsie :( Mne muz pri porode zakryl oci, takze som ho nevidela... Najprv som sa aj vnutorne na neho hnevala, ale potom som si povedala, ze mozno aj dobre, len by som sa asi viac trapila... Kazdopadne gratulujem k dcerke, smiem sa opytat po akom case ste zacali opat skusat? Lebo ja som si tiez ista, ze tuto bolest potlaci len pocit, ze cakam druhe babatko, ktore zrejme vylezim, ale nevadi, hlavne nech je...

luciana896
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
takyna
25. máj 2014

@luciana896 ja som poprosila doslova primarku oddelenia, ze len nech to nenechaju ako potrat...a daju mu sancu zit, kedze bol zdrave dietatko..., nastastie mal nad 500g a to rozhodlo, a prebral sa po ozivovani, nakolko tie plucka su nedozrete..., bol intubovany, starala sa o neho moja kamaratka z detstva na jiske..
pribeh moj je na www.anjlejiky.sk.....bod obláčikom Bobáčik- Romanko

takyna
25. máj 2014

@luciana896 Bibika sa nam podarila po roku 🙂

lentilka21
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anne_2
25. máj 2014

Je mi to strašne ľúto, želám vám hlavne veľa sííl. :(

luciana896
autor
26. máj 2014

@takyna Jaj tak... No tak potom rozumiem. No nic, ono ja som si aj uvedomila, aj ked pripustit si je to tazko, ze lepsie bolo takto, ako ho mat este dva tyzdne - mesiace a potom by umrel. Raz darmo, my sa citime ako mamy, ale to babatko je este prislabe na to, aby prezilo aj za pomoci lekarov... ja viem ☹
Tak po roku je taka idealna doba 🙂 Aj ked... ja by som aj hned!!! 🙂 ale tak samozrejme, je mi jasne, ze sa musi dat telo doporiadku... preto som sa pytala, ze kedy ste sa zacali snazit? Mne odporucila dr pol roka od potratu...

luciana896
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz