Potratila som. Kedy môžem opäť otehotnieť?

agnes1987
12. jan 2014

Ahojte milé mamičky budúce mamičky....potratila som v štvrtom týždni... ani to nechcem opisovať ☹ také bolesti a krvácanie som nikdy ešte nezažila ☹ Asi nebude potrebné čistenie, keďže doktor povedal že malinké sa vyplavilo počas krvácania (menštruácie) ... Kedy sa môžeme s manželom opäť začať pokúšať o dieťatko, aby bolo všetko OK??? ďakujem

michala.s
12. jan 2014

Ja som potratila v 13 tt bola som aj na kyrete a dr. mi na prehliadke po 6.tyzdnoch povedal, ze keby chceme mozeme ostat ihned

eja28
12. jan 2014

ahoj, mne sa to stalo cca v 9 tyzdni a bola som na kyretaz, Dr. vravel ze po 3tej menstruacii mozem, aby sa drobne trhlinky na krcku maternice po kyretazi zahojili .....a hned po 3tej sa to aj podarilo....teraz mam uz 2 deti. ale po otehotneni som hned zacala brat hormony na udrzanie....Dr. mi aj tak poradil, a aj pri druhom som si to pytala, pre istotu....vela stastia prajem....a neboj sa, smutok prejde hned ako otehotnies znova

bajana
12. jan 2014

to ma mrzi... ☹ ale ver tomu, ze priroda vie, co robi...
ak to bolo takto skoro, tak to ani nebol potrat, skor biochemicke tehotenstvo, stava sa to pomerne casto, zazije to okolo 70% zien s tym, ze o tom vacsinou ani nevedia...takze na tvojom mieste by som normalne pokracovala v uzivani kys. listovej, nasadila by som alchemilku do 1.polovice cyklu a pokracovala v snazeni....nebola si na kyrete, telo sa vycistilo samo, takze teraz mas vlastne MS ako zaciatok noveho cyklu...
bohuzial to, ci sa to zopakuje alebo nie, ti nikto nezaruci...
mimochodom, ja som potratila v 11tt (prirodzene, ziadny kyret, ale myslim, ze porod teda boli o dost viac 😉 ) a po dalsej MS snazenicko vyslo...
takze hlavu hore a mysli pozitivne

kveta
12. jan 2014

@agnes1987 Ak nebude potrebne cistenie, tak mozete skusat hned znovu.

ajusik
12. jan 2014

Ahoj, ja som potratila v 6 tyzdni a bola som aj na kyrete a dr. mi odporucil az po 6.mesiacoch, tak by si sa mala porozpravat s lekarom. Mozno ti odporuci skor, kedze ta nemuseli cistit, drzim palce.

agnes1987
autor
12. jan 2014

žienky obdivujem Vás.... ja viem stávajú sa aj horšie veci, a musím to tak povedať radšej skôr ako neskôr keď už máš s miminkom v brušku vytvorený vzťah, a vedia o tom aj známy, rodina a priatelia... U mňa je to čerstvé, tak slzy na kraji stále, veľmi som sa tešila aj keď to bol fakt úplný začiatok...

sisisi
12. jan 2014

ahoj!v tvojom pripade islo o biochemicke tehotenstvo, mikropotat bez kyretaze takze mozte aj hned.ja som to prekonala takto pred mesiacom a teraa cakame ci dalsie snazenie vyslo alebo nie. Vela stastia!

martinkatinka
12. jan 2014

Ja som potratila v 5.tt a musela som ísť na kyret ( gynekologické problémy predtým) a povedal, že sa môžeme snažiť až o pol roka. Ale už sa nebudeme.

sissika
12. jan 2014

baby, kamoska potratila v 35. tt, vraj pupocna snura nebola tam, kde mala byt (nebola obtocena okolo babatka), co to vlastne znamena?

agnes1987
autor
12. jan 2014

:( v 35.tt ??? to je strašné...:(

tenerifka
12. jan 2014

@agnes1987 Mozes sa zacat snazit hned po prvej MS, lekari odporucaju cim skor, tym lepsie.....

tamarka9
12. jan 2014

@agnes1987 mozes sa snazit aj hned, ked si nebola na cisteni. Pozri v munulosti zeny vobec nevedeli ze vobec potratili. Ja som potratila v 6 tt, nebola som na cisteni, tiez lekar povedal ze mozme hned, ale ja som pre nejaky vnutorny pokoj a vyrovnanie sa so situaciu jeden cyklus pockala a potom sme sa znovu posnazili a hned na prvykrat vyslo. Takze teraz mam sice trochu strach, ale musim to prekonat, nech sa drobec u mna dobre citi 🙂

agnes1987
autor
14. jan 2014

Milé žienky.... takže nakoniec som na tom čistení bola aj ja.... aké som mala veľké obavy a strach tak to prebehlo v pohode... samotný zákrok trval dokopy 15 minút... jediné z čoho som mala obavy bola celková narkóza :( doktorka mi povedala že po prvom cykle máme počkať aspoň 1 mesiac.... ďakujem Vám všetkým za každý príspevok, radu a povzbudenie...pa

eeeeeerr
1. feb 2014

Ahojte baby mne včera doktor na kontrole oznámil že nieje akcia srdiecka... V pondelok idem na kyret :'(:'(:'(:'(:'( poznáte niaku skupinu resp.stranku,spolok žien s podobným osudom ? Ďakujem

ninocka84
1. feb 2014

ahoj, ja som potratila v 6.tt. dr mi povedal ze pockat do dalsej ms aspon a potom sa snazit.. len ja som mala zjavne rozhodeny cyklus a potom som ovu ani nemala. takze ideme snazilkovat 🙂

ketrin124
7. mar 2014

Ahojte chcela by som sa opitat mala som spotani potrat 5 tyzni a necistili ma kedy mozem otehotnet dakujem za otpovet

dzenar
7. mar 2014

Ahojte baby aj ja sa chcem podelit s vami o to ze som potratila

melisa17
8. mar 2014

ahojte, ja som bola tiež na kyretáži, bolo to v decembri, potratila som v 9.týždni, šlo o zamĺknutý potrat, bábu prestalo biť srdiečko. Mne doktorka povedala, že mam počkať dva cykly, prvú menštruáciu som dostala až 40.deň od zákroku a bola taká dosť slabá, tak som ešte počkala na ďalšiu, ktorá prišla už normálne 28.deň. Akurát tento mesiac sme zahájili druhý pokus. Dúfam, že už to vyjde a bude to zdravé tehotenstvo s úspešným koncom...

adrianna23
17. jún 2015

@sisisi ahoj, mozem sa ta opytat, pred rokom a pol si pisala ze si prekonala biochemicke tehotenstvo..tiez sa mi to stalo pred mesiacom a teraz tiez cakame ci to uz vyjde..ako to dopadlo u tebe? Po akom case sa podarilo otehotniet?

rokkisu
17. jún 2015

Ahoj.ja som potratila v 10tt,takze bola nutna kyretaz. Presne po kyretazi o 31 dni som dostala menzes. Nemala som ziadne bolesti a menzes prebehol v poriadku. nasledne som na to po cca 2 tyzdnoch otehotnela a dr.mi na udrzanie plodu pichol nejake injekcie a uzivala som i duphaston. Ak budes vidiet,ze najblizsia menstr.prebehne ok a nebudes mat bolesti,skuste hned po prvej. Zbytocne by som to neodkladala,nakolko si nebola ani cistena. ak sa ti to stalo prvykrat,pricinu nehladaj.je ich vela a radsej bud v pohode a ver,ze na buduce to isto vyjde.drzim palce!

sisisi
17. jún 2015

@adrianna23 ahoj!!! V decembri biochemicke a v marci sa nam podarilo. Ono to je ten lepsi pripad,stava sa to vela pripadoch. Ked sa podarilo raz,bude aj dalsi 🙂