Prednison - skúsenosti

veeeron
3. feb 2014

ahojte máte niekto skúsenosť s užívaním Prednisonu? Mám v sebe protilátky kt. bránia otehotneniu. Je tu ešte niektorá s takýmto problémom... a podarilo sa vám otehotnieť vďaka tomuto lieku? Ďakujem za info

misenaf
22. dec 2014

@veeeron a po tejto liecbe pojdes na prekontrolovanie alebo rovno ivf?pisala si aj ze mas oslabenu imunitu ja tiez,som casto chora tak sa bojim brat prwdnison.ako si ho brala 2 mesiace spozorovala si nejake neziad.ucinky?

veeeron
autor
22. dec 2014

@misenaf nie dr mi nepovedala ze mam prist..len ze to mam uzivat ...ale ono to nezabralo aj kvôli tomu bo hned ako mi to predpisala mi vravela ze styk musi byt po celu dobu chraneny...lenze ja som ho zacala uzivat az po vyse mesiaci a vtedy som sa chcela este raz uistit ako to mam brat tak som volala dr...aby mi to este raz vysvetlila...a tu nastala chyba ..povedala mi ze jeden mesiac môze byt chraneny a druhy sa môzeme pokusat...a to som asi nemala robit...styk mal byt po celu dobru uzivania prednisonu chraneny...ale to sa uz nedozviem ci by to zabralo...neziaduce úcinky som az tak nemala...bala som sa ze to bude horsie...aj ty ho mas uzivat,

misenaf
22. dec 2014

@veeeron a ktora imunologicka ti ho odporucila?ja len cakam na vsetky tie vysetr.ohladom reprodukc.imunologii aj ked ma viaceri odradzaju ze je to strata casu a nikam nas to neposunie,ze aj tak len nasadzuju prednison tak aby som si ho nasadila preventivne bez vysetreni.Ale ja sa bojim ze mi znizi este viac imunitu.Vy pojdete na ivf alebo prirodzene?

veeeron
autor
22. dec 2014

@misenaf ja som bola v gyn-five...podstupila som laparku-priechodnost vaječ. apred tym mi brali krv po laparke mi povedali ze mi zistili ze mam ,,alergiu" na spermie ze moje telo ich jednoducho zabíja..je voci nim imuunne....ja na umele este nechcem ist..vyskusam este tieto kvapky co uzivam a ked nie tak pojdem do brna do reprofit-u...mam na to tiez dobre odporucania

misenaf
22. dec 2014

@veeeron aj ja rozmyslam nad reprofit len mam uz pocit ze ani jedno car nelieci len navrhuje ivf ..reprofit s tym rozdielom ze majuvsetko kvalitnejsie a na vyssej urovni.Mne teraz ide o to spravit si vysetrenia prist na pricinu nedarenia ivf a potom prejst do rf

rienok
26. jan 2015

Dlho tu nikto neprispel....ja by som sa teraz uz fakt vykaslala na prirodne kvapky. Nam sa podarilo az na 9 IVF otehotniet a to vdaka prednisonu. Dovtedy som tie poskusala vsetko mozne...ja som zase zabijala embryjka. Brala som.ho 6 tyzdnov pred ET a potom az do 13 tyzdna tehotenstva. Mam doma krasnu 2-rocnu dcerku. Som sama na seba nahnevana ze som aa neriadila odporicaniami skor

vincp
26. jan 2015

Žienky, Prednison beriem kvoli autoimunnemu ochoreniu uz 12rokov a brat budem. Neziaduce ucinky po case prejdu a ak Vam to odporúčajú lekári. ...nevahala by som. Uzivam ho aj pocas tehu, aj kojenia, do 10mg sa moze. Hlavne by som nevyhadzovala peniaze a energiu na nejake pripravky, kt.uz stranka posobi pofiderne a o lieciteloch pomlcim. Ak je porucha imunity taka velka, ze brani otehotneniu, riesila by som to pod dohladom odbornika.

filmarika
26. jan 2015

no ja beriem prednison uz 2 mesiace a ziadne neziaduce ucinky nepocitujem. na iui sme zatial neboli, lebo to vyslo vzdy tak, ze sme boli odcestovani, ale bola som aj chora. nepripisujem to vsak prednisonu, pretoze raz do roka ma to chyti a to poriadne, co bol aj tento pripad. takze vo febr. ideme konecne na to. drzte mi palce aj ja vam budem, dam vediet ako to dopadlo dievcata 😉 hlavne pozitivne mysliet

zuzka56
13. mar 2015

Ahojte,
neviete poradiť prírodnú alternatívu prednisolu?
Mam zistené protilátky na sperm a chcela by som sa vyhnúť brat ďalšie lieky teraz užívam clostil ale nezaberá, tvoria sa mi cysty :-/ ďakujem za rady.

slecnagabika
15. mar 2015

pekný deň, teraz som si prečitala tento prispevok.. prednison je uplne svinstvo.. ja som skoro umrela. za tyzden som pribrala osem kil, odisli mi klby , vred sa dvanastrorniku som z toho mala.. abstaky ako nejaka fetacka.. chvalabohu som sa po roku z priznakov vyhrabala, a to som brala iba chvilku..

bellabelluska
4. máj 2015

@rienok
@vincp
dievcata teraz ste mi pozdvihli naladu ani neviete ako 🙂 gratulujem k detickam 🙂
...a verim ze pomoze aj mne ten prednison (mame podozrenie na tvorbu protil. proti embryjku )

candour
5. máj 2015

@bellabelluska Ked mozes ukecaj lekarku nech ti da radsej medrol, ma menej vedl. ucinkov zlych, uzivala som aj prednison aj medrol a medrol aj ked tiez nie je ideal je menej skodlivy novsi liek.mne sa po nom protilatky upravili ale az po 6 tyzd. uzivania

bellabelluska
5. máj 2015

@candour ahoj, dakujem za radu. a mozem sa ta spytat kde si bola na repro-imuno? nitra ci praha?

vincp
5. máj 2015

@bellabelluska drzim palce.;)

candour
5. máj 2015

@bellabelluska do nitry chodim, teraz mam uplne medrol vysadeny lebo beriem antibiotika a namiesto neho mam injekcie subcuvia

bellabelluska
5. máj 2015

@candour aha takze nitra... ja teraz neviem co mam urobit, totiz nemam ani jeden vajecnik a mame este 3 nase dvojkove embryjka zmrazene. ci mam ist do dalsieho ketu s tym medrolom preventivne(teda tych 5 tyzdnov pred ket by som zacala brat) alebo zajdem na reproimuno nech mi vysetria najprv tie protilatky.. ale to by trvalo urcite 2-3 mesiace plus potom liecba ☹ som znicena z toho, minuly december som kvoli lahostajnosti lekarov prisla o malinku v 23 tt a odvtedy po nicom inom netuzim len byt tehu. a od tohto posledneho ketu sa mi deju divne veci ☹ asi imunita strajkuje ☹ boze no uvidim , keby aspon tie terminy na vysetrenia neboli take dlhe ☹

candour
5. máj 2015

@bellabelluska boze moja,to ma hrozne mrzi,uplne najviac Ti drzim palce!je fakt ze ja cakam na ket uz pol roka kvoli tomu ako dlho to v Nr trva.kamaratka si ho nasadila aj bez vysetrenia na 5tyzd aj intralip.a otehotnela konecne.aj ked ja moc nesom zastanca liekov bez vysetr.ale chapem ta.skus vsetko.velmi velmi ta obdivujem a drzim palce

bellabelluska
5. máj 2015

@candour dakujem moja moc . bojujem ako sa da, niekedy mam pocit ze uz nevladzem ale musim ! uz ked citis svoje babatko... to je to co ta potom taha dopredu! ideme si sadnut s mojim priatelom a porozmyslat co dalej.
. dakujem pekne za info , pomohlo mi 🙂
a drzim ti samozrejme palceky pri dalsom Ket 🙂

bellabelluska
24. jún 2015

ahojte dievcata, tak ja som nakoniec bola 4.6. na repro-imuno a vcera som bola po vysledky. bola som prekvapena lebo robili mi vysetrenie skoro na vsetko mozne len na protilatky proti ovariam,spermijam a zona pell. nie...vravela som dr ze chcem vysetrit vsetko co sa da , ale tak to asi az nabuduce :(
inak mi zistili :"preukazana bunkova imunita voci cudzim spermijam a trofoblastu mierneho stupna". + NK T bb zastupenie zvysene..
ja som aj citila ze to nebude oki, lebo po poslednom kete a naslednom pozitivnom tehu teste sa moje telo zacalo spravat "divne" - zacalo bojovat proti embryjku koznymi reakciami a naslednymi opuchmi klbov...az kym som nepotratila... potom to prestalo. tak som sa este pred vyhodnotenim vysledkov rozhodla ze si preventivne nasadim prednison (viem candour mi pisala ze radsej medrol 🙂 ale znasam ho dobre klop klop ) a urobila som dobre co mi dr aj vcera potvrdila a teda 14.7. idem na kontrolny odber ci sa to upravilo a ak ano - tak 20.7. bude Ket .
a chcela som sa vas spytat ci mate skusenost, ked su nk bunky zvysene a je imunita voci embryjku a trofoblastu - ci to ide ruka v ruke s tvorbou protilatok proti spermijam a trofoblastu?
mrzi ma velmi ze nemam toto vysetrenie fakt som myslela ze skontroluju vsetko. :(

sarafortuna
29. jún 2015

Kocky, pi 6 rokoch snazenia, 3 MA mam vdaka Prednisonu dcerku. Takze svinstvo nesvinstvo, ked je to potrebne, tak sa toho nebojte. Mala som najmensiu davku, bez neziaducich ucinkov 😵 . Drzim palce.

kiki68
29. jún 2015

@bellabelluska to si super adept na prednison ci nejake imunodepresivum, aby si donosila babo. Telo sa prestane branit a donosit to male. Musis mat dost silnu reakciu ak sa telo takto branilo.

bellabelluska
29. jún 2015

@kiki68 reakcie boli silne, doteraz mi imunita nikdy nebojovala proti embryju(3 vklady-2 MA,1x tehu do 23tt) a po vyoperovani druheho vajecnika sa mi to asi cele pokazilo :(
bojujem dalej ...

kiki68
29. jún 2015

@bellabelluska neboj sa toho, zmaknes to a bude babo 🙂
teraz som akurat mala v rukach nove studie,co robili v UK, sice v ramci veteriny, ale ono prednison ma efekt rovnaky aj u zvierat a pri davke 5mg to nemalo ziadne vazne nasledky. Vsetci sa toho strasne boja,ale realne to nie je taky dryak.

fleuerette
19. júl 2015

Kocky beriem prednizon 2 tyzden kvoli inej diagnoze, 60mg denne a budem ho musiet brat dlhodobo. Viem o moznych vedlajsich ucinkoch a tak sa patrebujem nejako pripravit, nastavit, vyzprojit. Hladam niekoho kto bral tento liek dlhodobo a vie mi poradit 😉

kiki68
20. júl 2015

@fleuerette tazko sa na to pripravis,lebo po tom co viem ja, jednemu to nerobi nic prakticky,iny ma po dvoch tyzdnoch silne vedlajsie ucinky. Tiez ak by prednison nerobil dobrotu tak skusit medrol alebo inu obdobu toho,co ma rovnaky ucinok,ale trosicku ine zlozenie. Najcastejsi je hlad, smad, priberanie na vahe aj len tak bez zjavnej priciny, zmeny vo vyraze tvare, mozes byt zrazu leniva, naladova a tiez ti moze byt blbo od zaludka, lekari vacsinou k tomu predpisuju bud helicid 10 alebo famosan, ranisan, nieco take co pomoze sliznici zaludka,aby ju to nenicilo. Tiez k tomu ber flavobion na pecen. Takto potom mozes fungovat aj rok na tom bez vacsich nasledkov.

fleuerette
20. júl 2015

@kiki68 dakujem, no beriem ho druhy tyzden, mam k tomu aj 2x denne ten helicid + vitakalcin, proti rednutiu kosti. Zatial mi zle nie je. Priberanie posudit tiez neviem, lebo som akurat dostala ME a to som isla vzdy aj 2 kg hore a hrozne zadrziavam vodu. Takze to uvidim casom. Unavu mam "diagnostikovanu" no a zmeny nalad a depky mam uz zo samotnej diagnozy a momentalneho stavu, lebo stale este nevidim na jedno oko.
Ten flavobion pozriem, musim zistit ci ho vobec mozem.

kiki68
20. júl 2015

@fleuerette ten flavobion je silimarin, vytazok z ostropestreca, je to bylinka, vlastne taky pekny bodliak a tie semienka z neho sa rozomelu a spracuju do tych tabletiek. Je viacero veci s tym silimarinom, nie iba flavobion, mozes si to pestovat aj doma a jest po kavovej lyzicke. Ale ochrani to krasne pecen od neg. ucinkov. A hlavu hore, prednison je beh an dlhu trat, ako vsetky kortikoidy.

bellabelluska
20. júl 2015

@kiki68 ahojky,prednedavnom sme si pisali 🙂
bola som na tych kontrolnych odberoch po 5 tyzdnoch brania Prednisonu (10mg denne) a vysledky sa mi polespsili - imunita voci trofoblastu sa z 50% zvysila na 110% (norma je tusim okolo 100%) ,nk bunky isli dole z 15% na 11% , tak sa modlim a dufam ze embryjko zabojuje a telo mi ho nevypudi 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
... dostala som aj intralipidy a zajtra ideme na to 🙂 pekny vecer

ddanaa
14. aug 2015

ahojte, aj sa podarilo niektorej otehu prirodzene po brani prednisonu/medrolu?

sarafortuna
14. aug 2015

@ddanaa ja som otehotnela aj bez neho, no nerastol nam vobec plod. S prednisonom to islo vsetko super 😉 .