Preeklampsia a ďalšie tehotenstvo

patris11
26. nov 2013

Ako prebiehalo vase dalsie tehotenstvo po preeklampsii?Zopakovala sa u vas preeklampsia?Ake vysetrenia ste podstupili?

veron84
25. apr 2014

ahoj ja som dostala preeklampsiu v nemocnici ked som bola asi mesiac na pozorovaní pretože maličký zaostaval v raste - 5 týždnou v 30 týždni mal necelých 900g a tiež som nechápala lebo do 25 týždna bolo všetko ok .....ale naštastie malý sa narodil v 34 týždni 1240g.....a teraz ma rok aj pol 12 kg a je to veselý a čulý chlapček ktorý tak strašne má rad deti a podla mna by bol tak štastný keby mala bračeka alebo sestričku🙂
ale podobne ako ty sa bojím čo by ako bolo lebo nemuseli sme to prežiť ani ja ani malý...a či sa to zopakuje mi nikto nevie dať odpoved....a velmi ma trapi aj to prečo to vtedy vzniklo čo sposobilo že malý sa mal v brušku zle ale na to mi nikto nedal odpoved a asi sa to už nikdy nedozviem ale tak rada by som to vedela pretože nejaký dovod musí byť a dalo by sa možno pri druhom babatku predísť.....
ja tiež tužim po druhom ale na druhej strane si važim že mam aspoň maličkého že možem byť s ním vidieť ho ako rastie a aký bude z neho človek ......je to velký dar
moj muž hovorí ,,že všetko je v hlave" asi je dobre sa správne naladiť a brat život tak ako príde ved milujeme svoje deti také ake su s problemami aj bez nich 🙂
existuju velmi tažke stavy ktoré musí mamička prežívať spolu s detmi ale nadej je podla mna vždy a ked sa na to pozrieš z tej lepšej stranky že sa budeš tešiť na babo tak život bude aj tak krasny aj ked ťažký

tak prajem vela nadeje všetkým mamičkam

chiara_elle
4. dec 2016

@petamaj hovoris, ze problem je treba riesit hned na zaciatku tehotenstva, pripadne este pred nim. To mozem ist len tak k obvodnej a vyziadat si hormonalny profil ? A chapem spravne, ze ak je hladina progesteronu v norme (este pred tehotenstvom), tak je tam riziko preeklampsie mensie? Pripadne,ak by hladina bola OK, tak je aj tak potrebne to zopakovat v tehotenstve?

petamaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lela123
5. feb 2017

@mamjka len tak zo zaujímavosti si čítam rôzne témy a pozerám, že už máte viac detičiek, ako prebiehali potom tie ďalšie tehotenstva?

mamjka
5. feb 2017

@lela123 pri chlapcoch som mala preeklampsiu pri oboch teraz je to ok zatiaľ

petamaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petamaj
30. apr 2017

Ja mam po treťom krásnom zdravom tehotenstve doma nádhernú dcérku 🙂 lekár nám dokonca povedal,že môžeme mať ešte jedno bábätko 🙂
@lela123

patris11
autor
1. máj 2017

Tak mozem oznamit,ze u mna sa preeklampsia nezopakovala,krasny prirodzeny porod v 41tt ❤

patricius06
28. aug 2020

Ahojte. Tiež som mala preeklampsiu v prvom tehotenstve, v 25.tt eklamptický záchvat, akútna sekcia, som rada, že som tu aspoň ja, malý žil 8 dní, ... no už plánujeme druhé baby, tak dúfam, že všetko už bude OK.

pietrula
26. dec 2023

@ariana7895 Ahoj, odhodlala si sa k ďalšiemu tehu?

petamaj
26. dec 2023

@pietrula ja som mala preeklampsiu v prvom tehotenstve. V ďalších tehotenstvach som nemala,užívala som vyššie dávky Utrogestanu,nakoľko môj gynekológ to zdovodnoval nedostatočným hormonálnym profilom.

Dnes mam doma krasne štyri dcérky🙂