Prepadnutá maternica. Máte niekto tento problém?

rohacka
29. apr 2009

Ahojte, len sa chcem spytat, ci nemate niektora podobny problem, ako ho riesite, resp. ako to vidi vas gynekolog. Pri poslednej preventivnej prehliadke som upozornila gynekologicku, ze mi prepadava z posvy svaloviny, cca 1 cm, je to neprijemne, hlavne pri chodzi alebo ked dviham drobcov. Lekarka povedala, ze je to pokles maternice - prolaps, ze taketo problemy maju 50-rocne zeny v prechode a ze budem musiet ist este v mladom veku na operaciu - plastiku. Maternica je vraj velmi oslabena. Zatial mi odporucala cvicit na svalstvo panvoveho dna a mat casty pohlavny styk. Som po 2 porodoch, prvy bol rychly s veeeelkym roztrhnutim az ku konecniku, druhy porod bol predcasny - co bol asi dosledok oslabenej maternice. Vobec mi uz neodporucaju otehotniet, vraj by maternica babatko neudrzala. Ozvite sa, ked nahodou mate podobny problem, ci nemate aj nejake ine informacie, prip. ak ste niektora uz bola na takejto operacii, ci to pomohlo. Nasla som si na internete aj moznost docasneho riesenia pesarom, ale moja lekarka to neodporuca. Prip. nejake ine cviky ci ine riesenia. Dakujem 🙂

jajamokra
24. feb 2021

@katka55 cystometriu my robili ale ešte pred operáciou, keď som tam bola na vyšetrení. Ja som sa toho bála, ale nebolo to nič hrozné 😉
Áno páska je už iba na jednodňovú. Povedali ze bud večer alebo na druhý deň ráno pôjdem domov.

cubalucia
22. okt 2021

@zuzana_ci prosim vies odporucit tu poradkynu?

zuzana_ci
22. okt 2021

@cubalucia Jej aktualne stranky su https://www.komplexna-vyziva.sk/o-nas/ Predtym posobila v inej poradni. Pekny den.

jasminka17
16. apr 2022

@vivianna mala by som na vás otázky ohľade tejto témy vďaka