Preplach slzného kanálika u 1,5 ročného dieťaťa

qwertxy
6. júl 2017

Ahojte, po dlhom čase prispievam založením diskusie, tak snad to neoľutujem...
Syna (1r8m) poslala očná doktorka na preplach slzneho kanálika v pravom oku do nemocnice. Problémy (slzenie, hnisanie) má opakovane od narodenia, poslala ho až teraz aj to so slovami že síce on už je na to veľký... Doteraz vždy len maste, kvapky, ktoré zabrali na chvíľu.
Chcem sa opýtať, či máte skúsenosť s preplachom u tak starého dieťaťa, čítala som, že musí ísť do celkovej anestezy ☹ robili to niekomu aj s lokálnou? Ako to deti zvládali - najmä tu celkovú anestezu. Budem rada za akékoľvek skúsenosti. Zákrok absolvuje v Bratislave. Dakujem

janinah
6. júl 2017

nemusí ísť do CA,ak je to len preplach a nie sondáž...len ho budú musieť držať silno...dopredu sa opýtajte čo sa s ním ide diať,lebo vyzerá to dosť hrozne,ale nič hrozné to nie je a dieťaťu sa tým pomôže....robí sa predtým znecitlivenie kvapkami,dieťa bude plakať,lebo sa bude báť,ale bolieť ho to nebude

qwertxy
autor
6. júl 2017

@janinah aj v jeho veku? Lebo ze od roka už deti uspavaju ( skúsenost z procare, kde chcem ísť) lebo sa tie deti veľmi mecu. Aj som si to čítala na viacerých stránkach. Inak tie ostatné okolnosti poznam, kiežby to skončilo len s lokálnou anestezou :-/

janinah
6. júl 2017

@qwertxy záleží od pracoviska,ale v pohode sa dajú aj v takom veku deti udržať......

mongi2010
21. apr 2022

@qwertxy dobry den, mame ten isty problem sice pisem po dosť rokoch ale ako ste dopadli? robili to drobcovi v celkovej anesteze?
Dakujem

qwertxy
autor
21. apr 2022

@mongi2010 dobrý deň. Ja som vtedy nebola spokojná ani s jeho ocnou lekárkou a na Kramároch mi povedali, že nevidia dôvod na preplach, ale ak ho chcem, tak iba v celkovej anestéze. Vyšetrenie prebehlo hrozne takže... som okamžite vyhľadala súkromnú očnú, ktorá mu nasadila lieky, oko poriadne preliečila a odvtedy syn nemal problém. Operácii sme sa tak vyhli.

mongi2010
21. apr 2022

@qwertxy dakujem za odpoved. Viete odporucit nejaku kliniku teda s ktorou ste boli spokojna?

qwertxy
autor
21. apr 2022

@mongi2010 vtedy som bola na klinike vesely. Ale tam už ta doktorka nie je. Neviem ci vôbec majú detskú nejakú.
Ale.. . Ja som mala pochybnosti už od začiatku, tak preto som to riešila, aj keď mat viac skúseností, tak to riešim oveľa skôr.