Príliš vysoká hladina testosterónu

lucka
2. feb 2016

Ahojte, ma alebo mala este niektora problem s vysokym testosteronom v krvi??? snazime sa o babo ale sa nam nedari koli vysokej hladine u mna testosteronu 😔 ako ste to risili ake lieky vam dal dr a podarilo sa vam otehotniet?? dakujem 🙂

bobulazelena
2. feb 2016

@lucka ahoj ja mam ale este to len zaciname riesit. Aku si mala hodnotu?

bobulazelena
2. feb 2016

@lucka inak budem rada ak by si o tom chcela popisat, ze by sme to prebrali v sukromnych spravach. Mozme si popisat skusenosti

zemko99
2. feb 2016

@lucka
@bobulazelena ahojte baby, ja mám tiež tento problém, príliš vysoku hladinu. tiež by som rada vedela, ako to riešite, keďže ja nemám takmer žiaden cyklus, 3 krát som mala vyvolavačku a na 3 krát mi už ani pri nej neprišla, skôr len také špinenie. Budem rada, ak sa podelíte ďakujem. Inak, ja mám hodnotu takmer 6, vy máte akú?

bobulazelena
2. feb 2016

@zemko99 ja mam praveze cyklus normalne...ani ziadne symptomy ako muzske nadmerne ochlpenie a podobne. Akurat sa mi nedari otehotniet...ja som zatial len v stadiu behaciek po doktoroch takze zatial to neriesia u mna ziadnym sposobom. Ja mam tusim 3,5 co vraj nie je az take strasne.
A bola si u endokrinologa aj ci len na gyndu chodis?

zemko99
2. feb 2016

@bobulazelena noo, v podstate to u mňa tiež zatiaľ neriešili, ale o týžden som objednaná, lebo teraz mi pichla vyvolavačku a že potom začneme liečbu nejakú, tak neviem. Ja čo sa týka toho mám ais len hroznú pleť, no a ten cyklus takmer no žiadny, minulý rok som to dsotala sama raz, 2 krát vyvolavačka to bolo všetko. Tak ja mám takmer 6, čiže o dosť vyšší. A u endokrinologa som nebola, len u gyn. Tak neviem či sa pýtať... JA práveže nemám ešte partnera, resp. momentálne neriešim otehotnenie, aj ked v budúcnosti chcem a tiež sa toho obávam.

bobulazelena
3. feb 2016

@zemko99 no ja neviem. Nemas divneho gynekologa. Lebo ja mam teda oproti tebe p dost nizsie hodnoty a hned ma posiela na endokrinologiu. Ved aby sa ti volaco nezhorsilo ani o tom nebudes vediet...Skus sa minimalne na to opytat ak uz sam ta tam neposiela

zemko99
3. feb 2016

@bobulazelena No ja neviem, ono je to veľmi dobra gynekologička.. skúsim sa jej nato opýtať, že ako to vlastne je, či nemám navštíviť aj endokrinológa.. To mi už aj napadlo.. ja vlastne neviem, čo ten vysoký testosterón vlastne obnáša, okrem toho, že nemávam cyklus a tak..Ty si už bola u endokrinológa? Ako vyzerá taká návšteva resp. aké vyšetrenia robí? Ďakujem 🙂

bobulazelena
3. feb 2016

@zemko99 este som nebola...chystam sa bud.mesiac asi. To ti podla mba len krv zoberie a spravi testy. No ak to obnasa aj nieco ine, mozem ti dat potom vediet 🙂 vysoky testosteron je vraj vyznamnym priznakom napr. Polycystickych vajecnikov alebo nadoru v nadoblickach. No a to si myslim ze by bolo dobre overit, no nie som lekarka, takze neviem ale urcite by som sa jej v tvojom pripade na to popytala

zemko99
3. feb 2016

@bobulazelena okej, vďaka. No v utorok som objednaná ku gyn, tak a jej to určite spýtam, aj tak sama hovorila, že začneme s liečbou, tak uvidím, čo povie.

bobulazelena
3. feb 2016

@zemko99 no ja ziadne priznaky nemam takze kebyze neriesime otehotnenie tak by som o tom ani nevedela..zatial to len vsetko pozeram na internete a pytam sa gynekologa a tak. No o mesiac budem mudrejsia.dufam. daj potom vediet, kludne do sukromnej spravy, ze co ti povedala. Teda budem rada ked das vediet, ak budes chciet ;)