Ako zvýšiť nízku hladinu testosterónu?

ucholacik
12. okt 2021

Viete poradiť ako zvýšiť hladinu testosterónu????

skalnicka02
12. okt 2021

@ucholacik kotvičník zemný je nato super 😊

ucholacik
autor
12. okt 2021

@skalnicka02 Mám doma ale len čaj.Bude to stačiť...???

skalnicka02
12. okt 2021

@ucholacik čaj je určite lepší ako nič. Ja by som skúsila kapsule, predsa majú vyšší obsah účinných látok ako čaj...

ucholacik
autor
12. okt 2021

@skalnicka02 idem to pozrieť .Ďakujem.

alfged
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alfged
12. okt 2021

Nepišeš koľko máš rokov ani hodnoty, ale pokiaľ nespravíš systematické zmeny tak doplnky toho veľa nespravia, treba začať od piky. Dostatok kvalitného spánku - odporúčam knihu "Prečo spíme", šport, ale vyhýbať sa pretrénovaniu. Ak máš nádváhu/matabolický syndróm tak riešiť primárne to. V každom prípade kvalitná strava (nezabúdať na vnútornosti), kontrolovať makro aj mikronutrienty, tie podľa potreby dopĺňať. Dbať na dostatočný príjem Mg, väčšina populácie západneho sveta ho má v strave nedostatok. Vyhýbať sa stresu, fajčeniu, nadmernému užívaniu alkoholu a jednoduchým cukrom. Dať si skontrolovať cholesterol, nízke hodnoty môžu byť problém. Nejaké dôkazy sú aj o rastilnných fytoestrogénoch, bpa a ftalátoch, takže podľa možnosti obchádzať tiež. A doplnkov je veľa, väčšina s pochybným pozadím. Kotvičník v štúdiách u ľudí neočaril, skúsiť sa ale oplatí. Dočasne tst dvíha DAA, nejaké dôkazy sú o DHEA. Cordyceps, reishi, senovka by tiež mohli byť nápomocné.

kulumulu123
12. okt 2021

@ucholacik zinok ma priamy vplyv na hladinu testosterónu čím viac zinku tým vyššia hladina testosterónu samozrejmá nehnat to do extrémov 😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre