Probiotiká pri kvasinkovej infekcii

misenka225
11. dec 2020

Ahojte,
Mám problém s opakujúcou sa kvasinkovou infekciou, na gyn mi predpísala Macmiror a iné ale vždy sa mi po nasledujúcom cykle vrátila. Stále mi odporúča užívanie probiotík, skúšala som už minimálne 3 druhy a po všetkých sa mi začalo robiť akné na tvári aj na pleciach. Máte niekto podobné skúsenosti? Pretože práve probiotiká by mali akné zlepšiť. Prípadne čo vám zabralo na zbavenie sa kvasinkovej infekcie. Ďakujem

simsalabim
11. dec 2020

@misenka225 ziadaj dalsie vysetrenia, prip profylakticku liecbu (raz mesacne na zaciatku menzesu Diflucan, Mycomac ci Sporanox) po dobu 6 mesiacov.

nikpa
11. dec 2020

@misenka225 a skusala si klasické probiotika ktoré sa užívajú peroralne alebo na vkladanie od spodu?

misenka225
autor
11. dec 2020

@nikpa klasické - po nich sa vyhadzujem, tie na vkladanie odspodu mi nerobia problém

luba41
11. dec 2020

zmena stravy..vyhodit zo stravy mlieko a mliečne / úplne/, príp aj lepok..užívaj Hylak dlhodobo..obmedzit sacharidy / vylúčit aj sladké ovocie, aj sladkú zeleninu/..a jest vela zelenej zeleniny-3x denne....

simsalabim
11. dec 2020

@misenka225 nestihla som dopisat. Po urobeni vsetkych vysetreni a nezisteni priciny, ziadaj imunologa. Moze ti vyrobit autovakcinu na mieru.

misenka225
autor
11. dec 2020

@simsalabim ďakujem za radu😊