Problém s menštruáciou

marry184
10. júl 2012

Ahojte, našla som toto diskusne forúm, je vás tu veľa tak dufam že niekto poradí,,,,,,,,Mám 24 rokov, z mojim teraz už manželom, by sme chceli bábätko, čítala som tu vaše rozne metody, dokonca pred svadbou sme boli na prednaške o plodných a neplodných dňoch. Väčšinou všade sa hovorí o pravidelnej menštruacii. Lenže moj problem je v tom, že od tej doby čo mám snád prvý menzes som musela brať antikoncepciu. Teraz mám vynechanu asi tak 5mesiacov. mám problem z menzesom. Musim chodiť na injekcie, aby vobec bola. Stalo sa mi že som ju dostala bez vyvolavačky ale mala som ju tak 3dni. Skušala som si testy aj na plodne dni a su negatívne. Doktorka mi raz povedala, že mi vajačniky produkuju malo akehosi hormonu, na to aby som dostala menštruaciu, preto musim brať antinu. Lenže teraz neberem, a k tomu že si chodim pre injekciu sa mi nevyjadrila. Má niekto z vas tiež ten problem? Určite suvisi tento hormon ako z menštruaciou, tak z ovulaciou?Rozumie niekto tomu viacej, ako to vlastne funguje? prosim o akukolvek suvisiacu odpoved a radu. dakujem?

munu
10. júl 2012

ahoj, ja ti neporadim odborne, lebo tomu nerozumiem tak, ako by si potrebovala asi pocut, ale ja som tiez odjakziv mala strasne nepravidelnu menzes..tiez mi vynechala aj 5 mesiacov, myslela som si, ze ja nikdy deti mat nebudem.. potom som si nasla priatela (mojho terajsieho uz manzela) a tak som pre istotu nabehla na antikoncepciu.. vdaka nej som mala menzes pravidelne kazdy mesiac a tak som ju brala a brala a vysadila, az ked sme sa zobrali a rozhodli pre prve babatko.. a zrazu po vysadeni som hned prvy mesiac otehotnela.. a antikoncepciu som brala 5-6 rokov.. po prvom porode som 2 roky nebrala ziadnu antikoncepciu a menzes som mala pravidelny prirodzene.. asi sa nejako upravili hormony tehotnestvom a porodom same.. a teraz som po druhom porode a prvy menzes som mala pred dvoma mesiacmi, teraz som mala druhy, ale asi s 15 dnovym meskanim zase.. tak som zvedava, kedy nabehne treti tento mesiac.. ale aj tak sa chystam na antikoncepciu uz teraz aspon na rok, nech mam istotu, ze neotehotniem, lebo tretie babatko uz neplanujeme, tak nechceme spravit nejaku chybu, hoci manzel hovori, ze tabletky nepotrebujem, ale ja sa nechcem obavat kazdy mesiac, ked mi bude meskat menzes, ci to nieje nahodou tehu zase.. tak drzim palce a podla mna by si mala zacat brat len antikoncepciu na nejaku dobu a potom po vysadeni hned skusat babatko.. 🙂