Problém s otehotnením pri kojení staršieho dieťaťa

ladytt
14. jún 2013

Prosím, je tu nejaká mamička, ktorá mala problém otehotnieť kvôli tomu, že kojila? Mám 27 mesačné dieťa a veľmi by sme už chceli druhé. No otehotnieť sa dlhšiu dobu nedarí. Na preventívke povedala, že som ok. Kojím už len v noci a pred spaním, môže to aj tak brzdiť ovuláciu? Odstaviť sa nám vôbec nedarí.

euka210
14. jún 2013

@ladytt myslim ze v takom veku a takom malom dojceni na to uz nema vplyv

saska.t
14. jún 2013

Ak mas menstruaciu hlavne pravidelnu,nevidim problem ani v kojeni ani v otehotneni @ladytt

ladytt
autor
14. jún 2013

@saska.t Mám, ale nepravideľnú, no to som mala aj predtým. No sledujem ovulku testami, no vyzerá, že minulý mesiac som ovulku nemala, tak som sa zľakla, či to ešte nemôže byť kojením.

saska.t
14. jún 2013

@ladytt kojenim to urcite nie je, a ak si zdravotne ok musite sa nadalej snazit,urcite to klapne 😉 aj ked ja toto nepoznam obe deticky nam klapli na prvu supu 😀 drzim palce!!! Alebo ak to trva uz dlhsi cas,mozno by som rozmyslala nad moznostou,ze partner nie je ok a chcelo by to navstevu dr. 😉

cottoncandy
14. jún 2013

@ladytt Napriek tomu, že už kojíš málo, môže otehotneniu brániť vysoká hladina prolaktínu. Skús sa o tom poradiť s tvojím gynekológom, prípadne nech ti urobí krvné testy.

Moja dcéra bude mať o pár dní dva roky, menštruáciu som po pôrode prvý raz dostala až keď mala dcéra rok a pol (v januári) - a to až potom, čo som obmedzila dojčenie, pretože na mne visela stále a ja som chcela otehotnieť, čo bez cyklu nešlo... pred pár dňami sa odstavila úplne sama, povedala mi, že jej mliečko už nechutí a ja som až následne zistila, že som tehotná 🙂 Veľa šťastia želám

siska53
14. jún 2013

@ladytt no ja kym starsi nebol odstaveny, som otehotniet nemohla - menzes nikde. A teraz kojim mladsiu 14,5 mesiaca, stale menzes nemam, takze si myslim, ze kebyze chceme babo, tak bez odstavenia by to nebolo mozne..
Ale to je podla mna u kazdej individualne. A pri oboch som uz smerom k roku o dost menej kojila, u maleho dokonca od 3.mesiaca sme sa v noci nekojili- len vynimocne a i tak som nemala ziadnu cinnost, ta sa rozbehla az mesiac po jeho odstaveni..

luciahromadkova
14. jún 2013

Tiez mam tento problem, syn ma 2,5 roka a ked sme sa snazili a zacala som sledovat ovulku a to precizne testami ovulka akosi nie je a to 3 mesiace po sebe, menzes pravidelny od 1 roka syna, dojcim este, a syn teda pyta aj pocas dna
prve tehotenstvo bolo planovane a tiez na zaklade sledovania ovulky testami vyslo hned a teraz to jednoducho nejde, myslim ze je to tym, ze este dojcim aj ked asi to je aj individualne 😉 a odstavenie drobca? Cakam ze sa odstavi sam po viacerych pokusoch odstavit co nam nevyslo. Drzim palce aj vam, ja verim, ze nam to vyjde urcite neskor, lebo chceli by sme, aby syncek nebol sam do buducnosti 🙂 .

ladytt
autor
15. jún 2013

@luciahromadkova Tak to sme na tom veru rovnako 🙂 menzes mám, ale ovulka nejako nič. Akurát čakám testujem, no nevyzerá to. že by to aj tento mesiac prišlo. Odstavenie som nechcela nejako nasilu, tak dva dni nám vydržalo, že veľký chlapci už nepijú mliečko a po dvoch dňoch bol zas na mne pricucnutý. Tak držím paste aj vám nech sa podarí 🙂

zuzi241
16. jún 2013

Ahojte,mám podobný problém...malého Kojim,2x,v noci vobec.ma este len rok,no snažíme sa od septembra minuleho roka.2x som už mala test pozitívny,no kým som stihla ist k dr,stale som začala krvácať.cyklus mám 28-31dnovy ale vôbec netuším,kde môže byť problém...už mám dve detičky,s nimi nebol problém otehotnieť,s druhym som otehotnela akonáhle som vydarila HAK.dr povedala,ze do roka to je normálne,ze ak sa mi nepodarí otehotnieť po roku snaženia,tak to bude riešiť...

matozazzo
16. jún 2013

@ladytt Problem moze byt aj psychickeho razu, myslim, ze kojit 27m dieta 2x je dost, uz to nepotrebuje.. V noci mu daj napit vody a postupne kojenie odstavuj, aby sa telo - myslim vseobecne spamatalo. Poznam mamicky, ktore prave kvoli kojenieu mali problem otehotniet a ak uz aj, potom im aj tak lekar doporucil odstavit dietatko... Teraz ma ine maminy "ukamenuju", ale mozno mas psychicky blok prave kvoli tomu, ze kojis 😉 Postupne vynechaj nocne kojenie, tak vecerne a zistits, ze si tehotna 🙂 Menzes sa poriadne rozbehne a teda aj ovulka vacsinou az ked prestanes kojit - cest vynimkam 🙂

leporeloo
16. jún 2013

@ladytt ano iste to moze byt preto ze kojis... je to tak ako niekto uz pisal ak dojcis a aj mas menzes je v krvi vysoka hladina prolaktinu ktory ta vlastne chrani pred otehotnenim, aby boli vekove rozdiely medzi detmi nie prilis kratke telo a priroda si to vedie zariadit 🙂 ja by som na tvojom mieste este kusok pockala myslim ze ked uz dojcis tak zriedka maly bude ochvilu zrely na to ze sa odstavi sam... nasilne odstavovanie pri takom velkom dietati moze byt paradoxne ovala tazsie ako pri babatku lebo tomu len nadas a hotovo ale 2rocne deti maju vlastnu hlavku a mozu to znasat velmi tazko, aj v suvislosti s tym ze bude mat surodenca je to vela zmien naraz...

kinluska
11. jan 2017

hrozne stara debata 🙂 zsujima ma, ci ste nakoniec mali dalsie babatka. moj maly ma 2,5r, menstruaciu mam od jeho 16m a odvtedy nic. uz som podstupila aj folikulometriu a vsetko super a muzov speriogram nadpriemerny 😊 porazi ma