Problémy s ovuláciou

bibsha
14. feb 2022

Ahojte 🙂 idem si k vám pre radu/skúsenosť. Nájde sa tu niekto komu sa už dlhšie nedarí otehotnieť, nám teda dva roky, s tým že ste prišli nato, že nemáte ovuláciu? Ja si to sledujem od leta a jediný pozitívny test ( áno od leta každý jeden deň okrem 5tich dní čo mám menzes robím testy) som mala v novembri keď som druhý mesiac brala duphaston. Inak už 3/4 roka vôbec. Mám problémy aj so štítnou žľazou beriem L-thyroxin už asi 7 rokov. Mala som 75ku, v decembri mi to kvôli tomu že sa nám nedarí zvýšila na 100mg. Prvé bábo sa nám podarilo v 2020 ale skončilo to kyretážou. Odvtedy sa nedarí. Takže otázka :D nemáte skúsenosti s niečím čo vám privodilo tú ovuláciu? Myslím že som skúsila už všetko ale tak keby aspoň nejaká dobrá skúsenosť s niečím bola. Doktor mi už nemá čo dať povedať že sa mám objednať do Gyn Vit-u. Ja ale dúfam, že je ešte aj nejaká iná šanca :/
Ďakujem :*

janetinka27
14. feb 2022

@bibsha ak nemas ovulaciu, bolo by dobre poradit sa o tom brani progesteronu. nemyslim konkretne duphaston, ten nie je skutocny progesteron, u mna bol slaby. bez ovulacie ho mas asi malo. a bez progesteronu moze nastat problem so sliznicou, ona ho velmi potrebuje. na rast folikulov davaju clostilbegyt, ale ten mozes uzivat iba obmedzeny pocet mesiacov, potom sa uz neodporuca. treba urobit hormonalny profil. ja chodim mesacne na krv cca 6x na estradiol a 1x na estradiol a progesteron, kazdy mesiac si picham pregnyl abo ovitrelle, potom beriem progesteron.

zuzanaete
14. feb 2022

Ovulacne testy su nespolahlive. Iba ukazu, ze by mala nastat ovulacia. A je moznost, ze nezachytis ten moment, kedy by vysiel pozitivny. Odsledovat spolahlivo ovulaciu cez bazalnu teplotu alebo u lekara. Drzim palce. Po takej dobe je vhodne riesit toto a odbornikmi.

e1i
14. feb 2022

@janetinka27 vysku sliznice ovplyvnuje estrogen. A podanim progesteronu prilis skoro sa ovulacia zablokuje.autorke bola by vhodna folikulometria a nasledne po nej nasadenie progesteronu kt. meni strukturu sliznice tak aby bolo embryo schopne sa uchytit. Doporucujem odber na hormonálny profil medzi 2-5dc a následne folikulometriu, pri dostatocne velkom dominantnom folikule odber LH a progesteron kedy sa vie odhadnut ci a kedy bude ovulacia. A nasledne bud ovitrelle alebo pregnyl a nasadenie progesteronu.

Mne osobne duphaston rozhadzal pecenove testy na dlhe roky. Odvtedy som brala na upravu cyklu utrogestan, som si vkladala.

e1i
14. feb 2022

@bibsha a tsh je pre otehotnenie vhodne držať pod hodnotou 2

basska_b
14. feb 2022

Skus taky experiment, ze jeden mesiac si tie testy nerob a len pocuvaj svoje telo. Nam sa po pol roku snazenia podarilo prave vtedy 😃

bibsha
autor
14. feb 2022

@basska_b veď som si viac ako rok najprv nerobila len potom sa mi to zdalo divné už ...aj som vedela že predtým keď som mávala ovuláciu tak som mala taký ten typický výtok a ten už vôbec nemávam preto som si robila tie testy že teda ako to je 🙂

bibsha
autor
14. feb 2022

@e1i a čo je prosím tsh? 🙂

bibsha
autor
14. feb 2022

Ďakujem vám dievčatá veľmi pekne asi už mi ostáva teda len tá klinika

e1i
14. feb 2022

@bibsha hormon stitnej zlazy. Mne napr po ket vyskocil nad normu a nedopadlo to dobre. Teraz ho drxim tak 1,5 samozrejme dr mi zvysovala davky ale zatial je vsetko ok

e1i
14. feb 2022

@bibsha folikulometriu a odbery na hp ti vie zmanazovat aj tvoj gynekológ

janetinka27
14. feb 2022

@e1i vysku sliznice z dlhodobeho hladiska ovplyvni nedostatok progesteronu. bez progesteronu sa struktura sliznice nemeni na potrebnu kvalitu a odchadza iba vrchna vrstva sliznice pri krvacani. tazko nazvat take krvacanie menstruaciou. ja som to tak mala dlhodobo a viedlo to k hyperplazii, zial uz s atypiami. odvtedy velmi dbam na uzivanie progesteronu. progesteron beriem vzdy 3 dni po odsledovanej ovulacii. (autorke som neradila brat ho pred ovulaciou a ani som nepisala,ze progesteron ma vplyv na rast sliznice🙂 )

e1i
14. feb 2022

@janetinka27 v car davaju na vysku a rast sliznice estrogen, po ovulacii nasadzujú progesteron ktory zmeni strukturu aby bolo schopné prijat embryo

janetinka27
14. feb 2022

@e1i ano, rozumiem tomu🙂 len pisem,ze je dolezity ten progesteron kvoli sliznici,pretoze bez neho sa zle odlucuje a hrubne. ja som mala v novembri 28 mm. uz som bola na 2 kyretazach. ale ked uzivam progesteron, tak sliznica sa drzi dolu, rastie iba do "zdravej vysky". pri duphastone som nemala take dobre vysledky ako potom pri amelgene, ktory je prirodzenejsi progesteron

mikadooo
14. feb 2022

@bibsha ahoj ja som nemala ovuláciu (ani menzes), zistili mi polycystické vaječníky. Potom som bola na laparoskopickej operácii, potom sa už menzes spustil, aj ovulácia.