Problémy s močovými cestami

7. okt 2023

Prišla som si sem po radu lebo som už zúfalá.
Chodíme do CAR a tam mi navrhli vyšetrenie priechodnosti vaječníkov, pred tým ale zobrali stery na mykoplazmy, chlamýdie a ureoplazmy. Ster bol pozitívny na ureoplazmy tak nám s mužom nasadili doxyhexal na 10 dni (žiadne príznaky som ale nepociťovala). Týždeň na to som mala kontrolu či ue všetko ok pociťovala som diskomfort v pošve a pálenie pri moceni tak má pozrel doktor v CAR sono bolo v poriadku po tom zákroku, žiadna tekutina ani infekcia a tak mi predpísal vaginálne čipky Gynoflor a preplachovala Rosalginom. 5 dni na to som mala pocit že už fakt cítim močové cesty tak som zašla k obvodnej. Zobrala mi moc (najprv skúsila tým papierikom bolo to ok), ďalej sa dal na sedimentáciu, kultiváciu a tiež mi zobrala rozšírený krvný obraz. Keď prišli výsledky všetko negatívne, žiadna baktéria a ani zvýšené crp v moci a tak mi povedala že to bude gynekologicky problém. Zašla som na gynekologiu kde má doktor pozrel, pH v pošve ok, úroveň laktob. V norme predpísal mi monural. Problém stále pretrvával tak som si vypýtala stery na ureoplazmy (že možno sa to vrátilo) a aj kultiváciu z posvy. Všetko mám negatívne aj ureoplazmy. Lekár mi povedal že on mi už pomôcť nevie.. a ja fakt neviem čo to môže byt. Vždy to tak na pár dni prestane a potom 3-4 dni mám ťažkosti problém s mocenim, niekedy sa ako keby neviem úplne vymocit, cítim močový mechúr a podráždenie v močovej trubici. Je to veľmi nepríjemne a vlastne už kvôli tomu mesiac a pól neviem mat s manželom pohlavný styk.. mal niekto niečo podobne?

mbta
30. nov 2023

toto ma kolegyna,vsetko ok kultivacne ale stale striedavo drazdenie,pichanie,nutkanie na mocenie,uz je zufala..caka na vysetrenie cievkovanim,a bude jej brat ster,ci vzorku sliznice,ci nema piesok..skus si urobiit sedaci kupel so sodou,mne to ulavilo vzdy ,ako prva pomoc