Ureaplazmy a problémy s tým spojené

23. sep 2023

Ahojte, obraciam na sa na vás s mojim problém či si niekto neprezival to iste. Na začiatku vzťahu som trpela častými zápalmi v pošve, zápalmi močových ciest a potom nejako to utíchlo. 4 roky som nemala žiadne problémy a začali sme s manželom riešiť CAR nakoľko ja mám PCOS a manžel OAT syndróm. Ja som mala ešte podstúpiť vyšetrenie priechodnosti vajcovodov a tak mi pred tým zobrali stery na ureoplazmy, mykoplazmy a chlamýdie. Ster vyšiel pozitívny na ureoplazmy a tak nám obom na 10 dni dali Doxyhexal a že po dobrati sa mám objednať na to vyšetrenie opäť žiadny kontrolný ster sa už nerobil. Asi 4 dni po vyšetrení začalo pálenie pri moceni. Bola som s tam aj na kontrole a doktor mi dal vaginálne čipky a že mám robiť preplachy Rosalginom. Nejako to neprechádzalo a mala som skôr pocit že je to urologickeho pôvodu tak som zašla aj k všeobecnej. Zobrala mi moc aj krv. Kultivácia aj sedimentacia neukázala zápal močových ciest a že sa mám obrátiť na gynekológa. Medzičasom som bola u obvodného gynekológa- kontroloval pH posvy aj sfarbenie sliznice všetko bolo ok ani sono neukázalo žiadny zápal a dal mi prášok monural že by to potom malo prejsť. Ale vôbec to neprešlo opäť mám pocit že je to gynekologické a cítim take pálenie v pošve a diskomfort. Vôbec neviem s tým existovať takýto pocit som nikdy nemala. Chcem aa v pondelok obrátiť na CAR ale napadlo mi že ci nemám opäť tie ureoplazmy, keďže sa kontrolný ster nerobil tak ci mi to vyšetrenie nemohlo nejako hlbšie zaniesť do maternice alebo tak. Skúšala som aj vaginálne tablety s probiotikami voľne dostupné v lekárni ale je to ešte horšie.

hama_ba
23. sep 2023

Vrátiť sa a spraviť kontrolný ster nie len tebe ale aj mužovi. Je jedno že nemá príznaky alebo ťažkosti. Podľa toho sa bude ďalej odvíjať liečba a postup. Ale teda veľmi laxny prístup, ak nespomenuli, že nemáš prísť na kontrolný ster

autor
23. sep 2023

@hama_ba ja som po pravde ani nevedela že sa kontrolný ster robí lebo v živote som sa s týmto nestretla tak sim to všetko nechala na nich ako povedali tak sme spravili. Len už to môže byt len táto urea nakoľko gynekológ neodhalil žiadnu mykozu ani vaginalny zápal.

hama_ba
23. sep 2023

Určite je dôležity kontrolný ster pretože nemusia ti zabrať hneď prvé ATB. Robí sa aj citlivosť a rezistencia pri liečbe a na základe nich odporučia ATB. Takže by som sa vrátila na kontrolný. Pripadne si nasla urológa na toto lebo mi ten prístup príde ľahostajný. Ak si z BA, napíš súkromnú správu, dam tip

alenamihal
23. sep 2023

Ja som sa liecila na ureaplazmu ,dostala som antb ale az na 20dni ..manzel sa este nepreliecil,planuje v blizkej buducnosti haha... ale po douzivani anbt som bola na kontrolny vyter a bol negativny..ja som mala stale neprijemne bolesti podbruchu ..takze ked sa manzel prelieci .,budem tlacit urologa na kontrolny test pre manzela...

autor
23. sep 2023

@alenamihal určite aj ja chcem aby sme išli obaja na tie stery lebo ja mám pocit že to ešte mame..ja úplne nemám bolesti skôr pálenie v pošve a ako keby aj hlbšie a problémi s mocenim ale zrejme sa to prejavuje aj inak…

lucia1974
26. sep 2023

@hama_ba mozem poprosiť o tip som z Bratislavy ďakujem

hama_ba
29. sep 2023

@lucia1974 mudr. Jurčackova

autor
7. okt 2023

@hama_ba yak Davao update. Kontrolný ster negatívny takze to ureoplazma nie je. Dala som si urobiť aj kultiváciu ta vyšla úplne v poriadku. A tiež mykoplazmy a chlamýdie negatívne.. problémy však stále mam je to zvláštne lebo žiadny lekár mi nevie pomôcť..

driziova123
31. okt 2023

Môj prípad

autor
31. okt 2023

@driziova123 ja už som zistila príčinu. Robili mi cytoskopiu pretože na nič nevedeli prísť a mám zúženú močovú trubicu a teda to môže byt príčinou.

driziova123
12. nov 2023

A to robia na urológii a je to potvrdené na sto percent že stojí sú hlamidie

autor
12. nov 2023

@driziova123 celkom nerozumiem.Ja som chlamýdie nemala, len ureoplazmy a následne zúženú mocuvu rúru kvôli častým zapalim močových ciest.