Problémy s ranou po nástrihu

ivs97
27. jún 2022

Baby pomooc. Pri pôrode mi spravili dosť veľký nastrih hrádze. Od začiatku som sa hojila horšie jak ostatné baby. Najprv mi povedali že sa mi tam spravil hematóm, dali mi na to len ľad. Po 4 dňoch ma pustili domov ze to ustupuje. Doma sa mi na 6ty deň otvorila rana, rozišli štichy, spravila sa dierka a hnis. Lekár mi dal betadine a antibiotika Zinnat. Hnis ustupuje ale stale mam pod tou ranou strašne tvrdú hrčku ktorá ma tam tlačí a bolí
takou tupou bolesťou. Poraďte mi niečo prosím..

syslik81
27. jún 2022

kup si kamilky a kazdy den niekolko x preplachuj .. do hrnceka vlazny vyluh staru vlozku namoc a prikladaj vo vani .. za par dni sa ti rana krasne zahoji ... mna ani nenastrihli bolest doma neskutocna .. ale toto pomohlo na 100% aj harmancek ma rovnake ucinky

medeaa
27. jún 2022

@ivs97 mne pomohlo vela vetrat a sprej cicatridina, to bol pre mna zazrak. Nastrih som mala velky ale zahojil sa. Cele sestonedelie ma tak divne pichalo, tlacilo, no nebolo to ok, ale ten sprej a vetranie u mna fungovali.

anavixy
27. jún 2022

Nemôže to byť stále ten hematóm, zrazenina krvi pod kožou, ktorá ťa tam tlačí? Ak to teda lokalizuješ len tam tú tupú bolesť, je to akoby tam niečo prekážalo. Na hojenie rany určite použi aj obklady a sprej, kúpeľ by som asi vynechala…

dopka
27. jún 2022

@ivs97 ja som mala nieco podobne, syn mal porodnu vahu 4810g takze rana a nastrih to bol teda obrovsky 😁 plus som velmi krvacala po porode takze doktorka este na koze, mi musela prehmatat cele vnutro ci nie je niekde poskodena maternica a asi o 2neskor sa mi tam dole znova sparali, pretoze som mala obrovske zrazeniny v maternici a museli ich dostat von 🥴 takze niekedy vtedy, mi museli poskodit aj to cele sitie pretoze po prichode domov som to mala rozidene, vobec to nebolo pokope, samozrejme to iste - obrovska hrca hnisuna konci sitia, zapalene, bolave, no proste radosť zit a rodit 😁😁
Ale k veci - ruky som si poriadne poumyvala a jemnym tlacenim hnis vytlacila, az kym nezmizol Uplne. Trvalo to niekolko dni, tato procedura. A uvarila som si silny repik a tamponikom namocenym v repiku som si to omyvala niekoľkokrát denne. Veeelmi mi to pomohlo a naozaj rychlo sa to zahojilo ☺️ a aj napriek tomu, ze sa to sitie rozislo, to nakoniec nevyzera az tak hrozne 🙈😁

ivs97
autor
27. jún 2022

Ďakujem baby, teraz používam niekoľko krát denne betadin na dezinfekciu rany plus občas za deň obklad z repiku.. Skôr ako stou ranou mam problem s tou hrčou pod kožou.. Strašne ma to tam tlačí, až k zadku.. Neviem sa kvoli tomu ani vystrieť.

annnna18
27. jún 2022

Ahoj, aj ja som sa velmi zle a hlavne dlho hojila. Tiez som cistila s betadine lebo mi to hnisalo a nakoniec mi pomohol az sprej dermochlorophyl. Sice farbi na zeleno ale toto jedine mi ozaj pomohlo

liliana8
28. jún 2022

@ivs97 Ano,cicatridina a dermochlorophyl aj za mna.Plus odporucam aj wobenzym a nasvecovat biolampou. Hematom sa mi sam vstrebal asi za 2 tyzdne.Drzim palce🍀

taktotedanie
29. jún 2022

@liliana8 wobenzyn ma dlhodoby vypadok, nie je dostupny