Progesteron a clostilbegyt

silvijaa
6. júl 2011

ahojte. som nestastna. stvrty mesiac som brala clostilbegyt, pretoze z hormonalneho profilu mi lekár zistil, že mam takmer nulový progesteron. prvý mesiac som brala po jednej tabletke, druhý po dva tabletky a tretí a stvrtý mesiac som brala po tri tabletky. avšak progesteron sa zastavil na hodnote okolo 10 a vyssie nejde. zatial mi duphaston nepredpisal, vraj je to zbytočne, pretože ovulaciu nemam funkcnu. že najprv musíme dosiahnut optimalnu hodnotu progesteronu.o babo sa snazíme tretí rok...mame jedneho syna, pri nom sme problem nemali...neviem čo sa stalo, že ten hormon mi nejde hore...mate niektorá take skusenosti. existuju aj ine lieky okrem clostilbegytu? k lekarovi mam ist až v piatok, ale som z toho dosť na nervy, neviem sa uspokojiť, preto sem písem. dakujem za vase príspevky a nazory.

buba13
22. nov 2011

@silvijaa vidim, ze uz cakas babenko. drzim prsteky. ja mam problem nielen s progesteronom ale aj prolaktinom, tak skusam rozne temy a som rada, ze si nasla cestu ku stastiu 🙂

silvijaa
autor
22. nov 2011

@buba13 ahoj. no, ale bolo to velmi tazke. po siedmich mesiacoch na clostilbegyte som chcela pauzu. lebo uz som proste nemala chut dalej sa takto bezvysledne trapit. a pytala som lekara pauzu, nech si moje telo oddychne od tolkych hormonov. ale vravel, ze musim vydrzat a hned v ten mesiac som ostala tehotna....len mam strasny strach. snazim sa mysliet pozitivne, ale vzdy ma napadnu aj negativne myslienky.....ale ako to ma byt, tak to bude....a dufam, ze bude dobre......drzim ti prsty, nech sa aj tebe cim skor podari mat v brusku maly zazrak..... 😉

buba13
25. nov 2011

@silvijaa ahoj. to si mala narocne. ale tak je super, ze sa tak rychlo zadarilo po tom clostile 🙂 nemaj strach, lebo si nieco privolas. a to ti netreba. mysli pozitivne a uzivaj si to. ved o chvilku budes uz citit aj pohyby. drzim palce moc. babenko v july to by som aj ja rada mala. aspon by sme oslavili narodky spolu 🙂 a rak je supis znamenie 🙂 ja sa na te osobne tesim. ako keby bol vo mne votrelec 😀 ale taky mily. mne sa nedari ani s nim 😒 nakoniec moje vysledky boli niecim skreslene. progesteron som mala do 4 a prolaktin 17 🙂 asi to bolo tym, ze mi tu zlu krv brali na obed a teraz tu dobru rano. dakujem, hadam sa zadari 🙂